Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Black Dahlia (PC)
OkładkaBlack Dahlia (PC)

Black Dahlia PC

Black Dahlia jest detektywistyczną grą przygodową, utrzymaną w konwencji kryminału "noir". Gracz wciela się w agenta rządowej organizacji COI, który natrafia na trop niebezpiecznej organizacji „Brotherhood of Thule”.

Przygodowe | noir | detektywistyczne | lata 40. i 50. XX wieku

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Black Dahlia Premiera PC

28lutego1998

producent: Take 2 Interactive wydawca: Take 2 Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Lata czterdzieste dwudziestego wieku kryją wiele niewyjaśnionych dotąd tajemnic. Historycy dwoją się i troją, by rozwiązać zagadkowe wydarzenia, które dziś stały się na tyle ciekawymi tematami, by być podstawą filmowej lub komputerowej opowieści. W przypadku gry przygodowej o tytule Black Dalia mamy właśnie do czynienia z powyższą sytuacją.

Akcja gry składa się z trzech głównych wątków. Pierwszy opowiada o losie sławnej hollywoodzkiej aktorki, Elizabeth Short, czyli tytułowej Black Dahlii. Jej śmierć - brutalne morderstwo - pozostała po dziś dzień niewyjaśnioną policyjną sprawą. Drugi wątek opowiada o osobistości noszącej nazwisko Torso Killer, uważanej za pierwszego seryjnego mordercę Ameryki. Te dwie opowieści wiążą się z tajną organizacją „Brotherhood of Thule”, która według specjalistów istniała naprawdę - to trzeci wątek fabuły tego tytułu.

Zadaniem gracza, jako agenta rządowej organizacji COI, jest zbadanie zagrożenia narodowego ze strony niemieckich szpiegów. Jego śledztwo rozpoczyna się od sprawdzenia tajnej organizacji, by potem objąć swym zasięgiem seryjnego mordercę i samą tytułowa bohaterkę.

Gra zawiera wiele drastycznych scen, pokazywanych na wyrenderowanych wcześniej lokacjach. Całość gry została wykonana przy użyciu w pełni trójwymiarowego engine graficznego i techniki full-motion video, co dawało jak na ówczesne czasy bardzo dobry efekt wizualny. Ciekawie zaprojektowane zagadki nie należą do najłatwiejszych, więc znajomość języka angielskiego i tęgi umysł to cechy, które bardzo pomogą w rozwiązywaniu kolejnych puzzli.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 8 CD

Ocena użytkowników: 8,9 / 10 na podstawie 195 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Black Dahlia: 16+

Black Dahlia Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 166MHz
  • 32MB RAM