Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS1
Okładka Motorhead (PC)

Motorhead

Motorhead to dynamiczna, zręcznościowa gra wyścigowa utrzymana w futurystycznej stylistyce, w której liczy się przede wszystkim refleks i umiejętność jazdy po krętych trasach z pedałem gazu wciśniętym w podłogę.

Wyścigi | science fiction | multiplayer

Okładka Motorhead (PC)

data premiery gry:

20kwi1998

PS1

3mar1999

PC

Motorhead to dzieło szwedzkiego studia Digital Illusions, które wcześniej zasłynęło głównie z serii pinballi. Przygotowane wyścigi samochodowe stawiają na zręcznościowy model zabawy i widowiskowość, przypominając m.in. serię Ridge Racer.

Mechanika

Autorzy oddali do dyspozycji graczy dziesięć samochodów, które różnią się szybkością, przyspieszeniem i przyczepnością. Część z nich jest dostępna od początku, inne trzeba odblokować w miarę postępów w grze. Odpowiedni dobór pojazdu do trasy zmagań jest jednym z kluczowych aspektów walki o zwycięstwo. Każdą z maszyn można przetestować na ośmiu trasach, które poprowadzono w różnych sceneriach. Na fanów wyścigów czekają wypełnione przeszkodami, skoczniami i ciasnymi szykanami tory prowadzące przez miasta, nadmorskie kurorty czy pustynie. Produkcja bazuje na zręcznościowym modelu jazdy, co oznacza, że premiowane są szalone przejazdy z kontrolowanymi poślizgami i ścinanymi zakrętami, a także spychanie rywali z toru podczas nadarzających się okazji.

Tryby gry

Motorhead oferuje standardowy dla gatunku zestaw opcji zabawy. Pojedynczy gracz może sprawdzić swoje umiejętności w wybranych zawodach, walce z czasem lub lidze, w której dzięki zwycięstwom pnie się w górę, awansując do wyższych dywizji. Dodatkowo autorzy udostępnili tryb rywalizacji dla wielu graczy.

Kwestie techniczne

Produkcja studia Digital Illusions została wykonana przy użyciu całkowicie trójwymiarowego silnika graficznego i utrzymana w futurystycznej stylistyce. Tytuł umożliwia wybór pomiędzy zabawą w 30 lub 60 klatkach na sekundę. W tym pierwszym przypadku na torze w tym samym momencie może znajdować się większa liczba maszyn. Rywalizacji towarzyszy muzyka elektroniczna w tle.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 175 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Motorhead

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Motorhead

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 200MHz, 16MB RAM, akcelerator 3D + wykorzystuje joystick

PC
PS1