Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPS3PSP
Okładka Street Fighter Alpha: Warriors' Dreams (PC)

Street Fighter Alpha: Warriors' Dreams

Kontynuacja słynnej serii bijatyk firmy Capcom, zrealizowana w tradycyjnym widoku 2D. Do rywalizacji staje tym razem 10 wojowników, w tym zarówno ci znani z poprzednich odsłon cyklu, jak i całkiem nowi.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby | PSOne Classics

Okładka Street Fighter Alpha: Warriors' Dreams (PC)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

data premiery gry:

14cze1998

PC

14sie2008

PS3 PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gra ukazała się pierwotnie w roku 1995 na konsoli PlayStation i dostępna jest wyłącznie w formie cyfrowej, w ramach usługi PSOne Classics.

Kontynuacja słynnej serii bijatyk Street Fighter, zapoczątkowanej jeszcze w 1987 roku przez japoński koncern Capcom. Pomimo wszechobecnego postępu technologicznego, w grze pozostawiono tradycyjny widok 2D, który stał się swoistym znakiem rozpoznawczym cyklu. W grze znacznie ulepszono jednak tła – które teraz są w pełni animowane, a także animacje walczących wojowników. Street Fighter Alpha początkowo ukazał się na salonowych automatach, skąd został przekonwertowany na konsole domowe: Sega Saturn i Sony PlayStation.

W Street Fighter Alpha pojawia się w sumie dziesięciu wojowników. Czworo z nich tzn. Ryu, Kena, Chun-Li oraz Sagata znamy już doskonale z poprzednich odsłon serii. Po raz pierwszy na turnieju pojawiają się za to: Adon – wojownik wychowany w Tajlandii, którego głównym atutem jest szybkość zadawanych ciosów, Birdie – wytatuowany punk, który stawia przede wszystkim na siłę uderzenia, Charlie – przyjaciel znanego ze Street Fightera II Guile'a oraz tajemnicza wojowniczka Rose. Twórcy przenieśli też dwie postaci z innej swojej bijatyki Final Fight, a są to Guy oraz jego zaciekły wróg Sodom. W grze nie mogło rzecz jasna zabraknąć także i ukrytych, bonusowych postaci. Wśród nich pojawiają się ponownie tajemniczy Akuma oraz demoniczny M. Bison, a zestaw uzupełnia niejaki Dan, będący parodią bohaterów konkurencyjnych bijatyk firmy SNK.

Moduł walki stanowi rozwinięcie tego, który pojawił się w poprzednich bijatykach Capcomu. Autorzy wprowadzili jednak kilka modyfikacji m.in. możliwość blokowania w powietrzu i zadbali o nowe kombinacje ciosów, zwane Chain Combos (lub od podtytułu gry Alpha Combos). Co najważniejsze, większość z nich wykonuje się znacznie łatwiej, niż we wcześniejszych częściach cyklu. Z ciekawostek należy wymienić możliwość ośmieszania przeciwnika w trakcie walki, poprzez wciśnięcie przycisku odpowiedzialnego za wykonanie takiego gestu. Gra oferuje trzy tryby rozgrywki: ćwiczebny Training, przeznaczony dla dwóch graczy Versus oraz podstawowy tryb Arcade – identyczny do tego, który pojawił się w wersji przeznaczonej na automaty. Warto podkreślić, że w miarę postępów w grze i toczenia kolejnych pojedynków, stopniowo poznajemy historię życia wybranego zawodnika.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 71 głosów czytelników.

Gry podobne do Street Fighter Alpha: Warriors' Dreams

Wymagania wiekowe Street Fighter Alpha: Warriors' Dreams

12+

Wymagania sprzętowe Street Fighter Alpha: Warriors' Dreams

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium 133 MHz
  • 24 MB RAM
  • 50 MB HDD
  • Windows 95
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Znamy kolejną część obsady filmu Street Fighter: The Legend of Chun-LI
Znamy kolejną część obsady filmu Street Fighter: The Legend of Chun-LI

wiadomość20 marca 2008

Premiera drugiego aktorskiego obrazu, którego akcja dzieje się w uniwersum gier z serii Street Fighter została wyznaczona na 2009 rok, tymczasem Capcom dopiero teraz postanowił podzielić się z nami kilkoma nowymi nazwiskami znajdującymi się w obsadzie filmu.

Kristin Kreuk wystąpi w filmie Street Fighter: Legend of Chun-Li
Kristin Kreuk wystąpi w filmie Street Fighter: Legend of Chun-Li

wiadomość24 grudnia 2007

Internetowy serwis ComingSoon poinformował w ubiegły piątek, że Kristin Kreuk otrzymała główną rolę w filmie Street Fighter: Legend of Chun-Li, który będzie kolejną ekranizacją popularnej serii gier komputerowych.

Capcom zapowiada Street Fightera IV oraz Lost Planet na PS3
Capcom zapowiada Street Fightera IV oraz Lost Planet na PS3

wiadomość17 października 2007

Jak donoszą redaktorzy serwisu GamesRadar, w trakcie londyńskiej imprezy Capcom Gamer's Day znany, japoński producent gier ujawnił kilka szczegółów odnośnie swoich najbliższych planów. Wśród podanych przezeń informacji znalazły się m.in. wzmianki o czwartej części bijatyki Street Fighter, a także o pracach nad konwersją Lost Planet: Extreme Condition na PS3.

Andrzej Bartkowiak reżyserem filmu Street Fighter
Andrzej Bartkowiak reżyserem filmu Street Fighter

wiadomość7 września 2007

Nowy film z cyklu Street Fighter zostanie wyreżyserowany przez Andrzeja Bartkowiaka – poinformował przedwczoraj popularny serwis Variety. Ceniony w Hollywood operator, mający na swoim koncie m.in. takie filmy jak Romeo musi umrzeć czy Doom, został zatrudniony przez firmę Hyde Park Entertainment.

Jessica Biel jako Chun-Li?
Jessica Biel jako Chun-Li?

wiadomość10 maja 2007

W przyszłym roku powinniśmy doczekać się kinowej premiery nowego pełnometrażowego filmu rodem z Hollywood, związanego z grami spod znaku Street Fighter. Będzie to więc czternaście lat po premierze niekoniecznie udanego Ulicznego wojownika (w roli głównej Jean-Claude Van Damme). Właśnie pojawiły się nieoficjalne doniesienia na temat obsady nadchodzącego filmu.

PC
PS3
PSP