Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS3PCPSP
Okładka Street Fighter Alpha: Warriors' Dreams (PS3)
OkładkaStreet Fighter Alpha: Warriors' Dreams (PS3)

Street Fighter Alpha: Warriors' Dreams

Kontynuacja słynnej serii bijatyk firmy Capcom, zrealizowana w tradycyjnym widoku 2D. Do rywalizacji staje tym razem 10 wojowników, w tym zarówno ci znani z poprzednich odsłon cyklu, jak i całkiem nowi.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby | PSOne Classics

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Street Fighter Alpha: Warriors' Dreams Premiera

14cze1998

PC

14sie2008

PS3 PSP

producent: Capcom wydawca: Capcom

Gra ukazała się pierwotnie w roku 1995 na konsoli PlayStation i dostępna jest wyłącznie w formie cyfrowej, w ramach usługi PSOne Classics.

Kontynuacja słynnej serii bijatyk Street Fighter, zapoczątkowanej jeszcze w 1987 roku przez japoński koncern Capcom. Pomimo wszechobecnego postępu technologicznego, w grze pozostawiono tradycyjny widok 2D, który stał się swoistym znakiem rozpoznawczym cyklu. W grze znacznie ulepszono jednak tła – które teraz są w pełni animowane, a także animacje walczących wojowników. Street Fighter Alpha początkowo ukazał się na salonowych automatach, skąd został przekonwertowany na konsole domowe: Sega Saturn i Sony PlayStation.

W Street Fighter Alpha pojawia się w sumie dziesięciu wojowników. Czworo z nich tzn. Ryu, Kena, Chun-Li oraz Sagata znamy już doskonale z poprzednich odsłon serii. Po raz pierwszy na turnieju pojawiają się za to: Adon – wojownik wychowany w Tajlandii, którego głównym atutem jest szybkość zadawanych ciosów, Birdie – wytatuowany punk, który stawia przede wszystkim na siłę uderzenia, Charlie – przyjaciel znanego ze Street Fightera II Guile'a oraz tajemnicza wojowniczka Rose. Twórcy przenieśli też dwie postaci z innej swojej bijatyki Final Fight, a są to Guy oraz jego zaciekły wróg Sodom. W grze nie mogło rzecz jasna zabraknąć także i ukrytych, bonusowych postaci. Wśród nich pojawiają się ponownie tajemniczy Akuma oraz demoniczny M. Bison, a zestaw uzupełnia niejaki Dan, będący parodią bohaterów konkurencyjnych bijatyk firmy SNK.

Moduł walki stanowi rozwinięcie tego, który pojawił się w poprzednich bijatykach Capcomu. Autorzy wprowadzili jednak kilka modyfikacji m.in. możliwość blokowania w powietrzu i zadbali o nowe kombinacje ciosów, zwane Chain Combos (lub od podtytułu gry Alpha Combos). Co najważniejsze, większość z nich wykonuje się znacznie łatwiej, niż we wcześniejszych częściach cyklu. Z ciekawostek należy wymienić możliwość ośmieszania przeciwnika w trakcie walki, poprzez wciśnięcie przycisku odpowiedzialnego za wykonanie takiego gestu. Gra oferuje trzy tryby rozgrywki: ćwiczebny Training, przeznaczony dla dwóch graczy Versus oraz podstawowy tryb Arcade – identyczny do tego, który pojawił się w wersji przeznaczonej na automaty. Warto podkreślić, że w miarę postępów w grze i toczenia kolejnych pojedynków, stopniowo poznajemy historię życia wybranego zawodnika.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Ocena użytkowników: 2,5 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Street Fighter Alpha: Warriors' Dreams: 16+

Street Fighter Alpha: Warriors' Dreams Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium 133 MHz
  • 24 MB RAM
  • 50 MB HDD
  • Windows 95
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC
PS3
PSP