Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Najciekawsze, nadciągające gry 2019 roku

Iron Harvest
Iron Harvest

Strategiczne 2019

Oryginalna gra strategiczna z elementami RPG, osadzona w niezwykłym, dieselpunkowym uniwersum 1920+, zrodzonym w umyśle polskiego artysty koncepcyjnego Jakuba Różalskiego. Akcja gry przedstawia alternatywną historię Europy z przełomu XIX i XX wieku, w której ludzkość zainwestowała dostępną wiedzę oraz środki w produkcję potężnych maszyn kroczących, mających zastosowanie nie tylko w trakcie bitew, ale także np. podczas pracy na roli. W trakcie zabawy, oprócz wojsk kawalerii, przecinających niebo samolotów oraz prototypowych czołgów, towarzyszą nam więc dość prymitywne i nieporadne, lecz pochodzące jakby z innej epoki mechy. Jednocześnie całość została mocno zakorzeniona w historii Polski i odwołuje się do takich wydarzeń historycznych, jak np. Bitwa Warszawska.

PCPS4XONE

Days Gone
Days Gone

Akcji 2019

Osadzona w realiach postapokaliptycznych trzecioosobowa gra akcji autorstwa ekipy Bend Studio, znanej dotąd głównie za sprawą pobocznej odsłony cyklu Uncharted na handhelda PS Vita. Akcja Days Gone rozgrywa się w Ameryce, dwa lata po wybuchu globalnej pandemii wirusa, który zamienił miliony ludzi w przypominające zombie monstra określane mianem "freakers". Podczas gry wcielamy się w postać byłego członka gangu motocyklowego, który próbuje pogodzić się z utratą miłości swojego życia, przemierzając północno-zachodnie wybrzeże USA i poszukując zleceń jako łowca nagród. Mechanika rozgrywki koncentruje się na eksploracji otwartego świata i gromadzeniu materiałów oraz przedmiotów, za pomocą których możemy następnie wytworzyć szereg potrzebnych nam narzędzi i broni. W trakcie zabawy nie brakuje bowiem okazji do walki – zarówno z ludźmi, jak i występującymi w kilku odmianach ofiarami wirusa. Te potrafią zaś atakować w sporych grupach, więc często musimy chować się i uciekać, jako że w bezpośredniej konfrontacji nie mamy żadnych szans.

PS4

Tom Clancy's The Division 2
Tom Clancy's The Division 2

Akcji 2019

Druga odsłona popularnego cyklu gier akcji z elementami RPG, skoncentrowanych na zabawie w trybie multiplayer. Tom Clancy's The Division 2 jest efektem współpracy studia Ubisoft Massive z innymi zespołami deweloperskimi znajdującymi się pod skrzydłami francuskiego wydawcy. Tytuł działa w oparciu o zmodyfikowaną wersję silnika graficznego Snowdrop Engine, dzięki czemu jego oprawa wizualna prezentuje wysoki poziom.

PCPS4XONE

Hunt: Showdown
Hunt: Showdown

Akcji 2019 (wczesny dostęp od 22 lutego 2018)

Pierwszoosobowa gra akcji nastawiona na kooperacyjną rozgrywkę sieciową. Za jej powstanie odpowiada jeden z oddziałów firmy Crytek, złożony z twórców pracujących m.in. przy serii Darksiders. Sama gra dystrybuowana jest w modelu free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami. Akcja tytułu toczy się w XIX wieku i koncentruje na walce kilku nieustraszonych śmiałków z terroryzującymi ludzkość potworami rodem z przesądów i legend. W skład 4-osobowej drużyny wchodzą bohaterowie o odmiennych umiejętnościach, które podczas rozgrywki możemy dodatkowo rozwijać. Kolejne walki toczą się na losowo generowanych mapach i sprowadzają do potyczek z różnej maści stworami oraz bardziej wymagającymi bossami. Jak w większości podobnych produkcji, kluczem do sukcesu jest ścisła współpraca w obrębie drużyny i umiejętność wykorzystania specjalnych zdolności poszczególnych bohaterów. Dodatkowym utrudnieniem jest ograniczenie ilości amunicji, co przekłada się na konieczność rozsądnego planowania każdego ataku.

PC

Cattle and Crops
Cattle and Crops

Symulacje 2019 (wczesny dostęp od 13 lutego 2018)

Symulator farmy opracowany przez niemieckie studio Masterbrain Bytes. Fundamentem rozgrywki jest prowadzenie gospodarstwa, co wymaga umiejętności działania na wielu płaszczyznach. Ze względu na realistyczny system pogodowy, zasiewanie gleby wiąże się tutaj z koniecznością jej użyźniania i zadbania o uprawy – jeśli w czasie długiej suszy nie doprowadzimy wody na pole, plony mogą zmarnieć w zastraszającym tempie. By sprawnie sobie radzić na wirtualnej farmie, musimy także opanować sztukę prowadzenia pojazdów (będących odpowiednikami produktów firm pokroju Claasa, Horscha, Dammanna czy Mercedesa-Benza), co również nie jest łatwe – bez wpływu na jazdę nie pozostaje chociażby rodzaj podłoża. Hodowla zwierząt z kolei wymaga od nas przede wszystkim zatroszczenia się o pożywienie – nieodzowne okazuje się też dbanie o czystość w zagrodach i zapobieganie chorobom. Na szczęście z czasem będziemy mogli zatrudnić ludzi do pomocy, którzy wyręczają nas w części obowiązków, zdobywając przy tym doświadczenie wpływające na efektywność ich działania. Nowicjusze mogą natomiast zrobić użytek z szeregu opcji umożliwiających dostosowanie poziomu trudności do indywidualnych preferencji. Oprócz kampanii fabularnej, Cattle and Crops oferuje tryb Sandbox Mode, pozwalający na zabawę bez żadnych ograniczeń, a także tryb multiplayer, w ramach którego możemy współpracować z innymi graczami.

PC

Scavengers
Scavengers

Akcji 2019

Strzelanka MMO, która przenosi nas w niedaleką przyszłość, kiedy to na Ziemi zapanowała kolejna epoka lodowcowa. W trakcie zabawy w Scavengers trafiamy do rozległego, otwartego świata sprawiającego wrażenie żyjącego ekosystemu, a naszym zadaniem jest nie tylko walka o przetrwanie, lecz także eliminacja przeciwników wałęsających się po świecie gry; mowa tak o jego mieszkańcach, jak i o postaciach kontrolowanych przez pozostałych graczy.

PC

Shadows Die Twice
Shadows Die Twice

RPG 2019

Shadows Die Twice to wydane na PlayStation 4 RPG akcji od studia From Software. Gra stawia głównie na eksplorację oraz walkę za pomocą mocno zręcznościowego systemu bitewnego. Cechami szczególnymi projektu są ponury klimat oraz bardzo wysoki poziom trudności.

PS4

Anthem
Anthem

Akcji 2019

Osadzone w konwencji science fiction RPG akcji z elementami MMO autorstwa studia BioWare Edmonton – twórców m.in. serii Dragon Age i klasycznej trylogii Mass Effect. Akcja gry Anthem przenosi nas na obcą planetę, gdzie za murami gigantycznego fortu ludzkość chroni się przed śmiertelnie groźnymi bestiami. Gracze wcielają się w role tzw. wolnych strzelców, którzy porzucają to bezpieczne miejsce, aby badać dalekie zakątki planety i chronić ludzkość przed niebezpieczeństwami. Rozgrywka koncentruje się na eksploracji otwartego, dynamicznie zmieniającego się świata, wypełnianiu zadań fabularnych oraz walce, zrealizowanej w stylu trzecioosobowych strzelanek. Kluczową rolę w rozgrywce odgrywają specjalne pancerze wspomagane, które zostały podzielone na kilka klas, a w toku zabawy mogą być ulepszane i modyfikowane. Całość nastawiona jest głównie na zabawę w trybie kooperacji, zaś pod względem technicznym korzysta z dobrodziejstw popularnego, nieustannie rozwijanego silnika Frostbite.

PCPS4XONE

The Beast Inside
The Beast Inside

Akcji 2019

Polski survival horror, w którym poznajemy losy kryptoanalityka CIA Adama. Po przybyciu do nowego domu znajduje on pamiętnik niejakiego Nicolasa. Spisane w nim koszmary wdzierają się do rzeczywistości, zmuszając mężczyznę do walki o życie.

PC

Miscreated
Miscreated

Akcji 2019 (wczesny dostęp od 30 października 2014)

Przygotowana przez debiutujące studio Entrada Interactive sandboksowa gra TPP, ukierunkowana na rozgrywkę sieciową i aspekt survivalowy. Akcja gry toczy się w postapokaliptycznych pustkowiach zniszczonego przez wojnę nuklearną świata, a gracze wcielają się w ocalałych, których głównym celem jest przetrwanie w nieprzyjaznym środowisku. W trakcie zabawy musimy nieustannie monitorować poziom głodu, pragnienia i napromieniowania, mający istotne znaczenie dla sprawności naszego organizmu. Dzięki zaawansowanemu systemowi rzemiosła, znalezione podczas eksploracji przedmioty możemy wykorzystać do stworzenia niezbędnego ekwipunku lub zbudowania schronienia przed bandytami i mutantami. Otwarty tryb PvP pozwala na współpracę bądź rywalizację pomiędzy grającymi, a celem zapobieżenia przypadkom dręczycielstwa wprowadzono specjalny system, umożliwiający wyznaczenie nagrody za głowę gracza utrudniającego zabawę innym. O wysokiej jakości oprawę graficzną gry zadbał silnik CryEngine 3.

PC

Witchfire
Witchfire

Akcji 2019

Druga gra studia The Astronauts odpowiedzialnego za przygodówkę Zaginięcie Ethana Cartera. Tym razem jest to pierwszoosobowa strzelanka w klimatach dark fantasy.

PC

Battalion 1944
Battalion 1944

Akcji 2019 (wczesny dostęp od 1 lutego 2018)

Osadzona w realiach II wojny światowej pierwszoosobowa strzelanina brytyjskiego studia Bulkhead Interactive, koncentrująca się w całości na rozgrywce multiplayer. Akcja gry przenosi nas do tytułowego roku 1944, a zabawa toczy się na mapach wzorowanych na autentycznych miejscach potyczek z okresu Wielkiej Wojny, takich jak uliczki miasta Carentan czy lasy niedaleko Bastogne. Podczas zabawy wcielamy się w żołnierzy piechoty, biorących udział w kolejnych dynamicznych potyczkach, zrealizowanych w zręcznościowym stylu, który dodatkowo realistycznie odzwierciedla m.in. zachowanie broni. Tytuł kładzie przy tym szczególny nacisk na umiejętności graczy i nie znajdziemy w nim typowego dla produkcji sieciowych systemu rozwoju postaci, zaś za sukcesy nagradzani jesteśmy tu wyłącznie dodatkami czysto estetycznymi. Battalion 1944 oferuje szereg klasycznych trybów zabawy, takich jak deathmatch, capture the flag czy domination, a także ich warianty drużynowe.

PCPS4XONE

Narcos
Narcos

Akcji 2019

Produkcja opracowana przez studio Kuju Entertainment, na zlecenie firm Curve Digital oraz Gaumont International Television. Narcos jest grą opartą na licencji popularnego serialu pod tym samym tytułem, dostępnego na platformie Netflix.

PCPS4XONESwitch

Devil May Cry V
Devil May Cry V

Akcji 2019

Kolejna odsłona słynnej serii slasherów opowiadająca o przygodach Dantego - pół człowieka, a pół demona, który walczy z rozmaitymi stworami.

PCPS4

Abandon Ship
Abandon Ship

Strategiczne 2019 (wczesny dostęp od 21 lutego 2018)

Sandboksowa strategia morska osadzona w złotym wieku żaglowców. W Abandon Ship wcielamy się w kapitana który udaje się z załogą na dalekie wyprawy morskie. Świat gry ma otwartą strukturę i sami decydujemy, których misji się podjąć i jak rozwinąć naszą karierę. Jednocześnie pojawia się również główny wątek fabularny, w ramach którego próbujemy pokrzyżować plany tajemniczego kultu chcącego doprowadzić do apokalipsy. Abandon Ship oferuje rozbudowany taktycznie system bitewny, który rozgrywany jest w czasie rzeczywistym. Wymaga on stosowania różnorodnych manewrów oraz sprawnego zarządzania załogą. W trakcie podróży kapitan i jego załoga zdobywają doświadczenie. Rozwijać możemy nie tylko naszych ludzi, ale również sam statek. Tym bardziej więc należy dbać o okręt, gdyż jego zatopienie jest nieodwracalne. W takim przypadku należy od podstaw odbudować swoją pozycję, o ile utrzymamy kapitana przy życiu – w przeciwnym razie jesteśmy zmuszeniu rozpocząć rozgrywkę od nowa. Abandon Ship oferuje również ciekawy styl graficzny, przypominający obrazy olejne z XIX wieku.

PC

Project Wight
Project Wight

Akcji 2019

Pierwszoosobowa gra akcji z elementami skradanki, stworzona przez niezależne studio The Outsiders. Produkcja przenosi gracza do alternatywnej wersji wczesnego średniowiecza, w której skaliste rejony Skandynawii zamieszkują nie tylko wikingowie, lecz także przedstawiciele zapomnianej rasy inteligentnych bestii. Gracz wciela się w jednego z nich – stworzenie dorasta na jego oczach, stając się coraz bardziej zabójczym drapieżnikiem. Początkowo Project Wight przypomina skradankę – podopieczny jest słaby i nie potrafi walczyć, zatem musi przemykać za plecami wrogów i ukrywać się w niedostępnych dla ludzi miejscach. Z czasem jednak protagonista uczy się brutalnie rozprawiać z przeciwnikami, biegać z zawrotną szybkością, a nawet szybować i ogłuszać oponentów przy pomocy przeraźliwego krzyku. Tytuł działa w oparciu o technologię Unity, a trójwymiarowa oprawa graficzna obfituje w szczegóły i realistyczne efekty świetlne.

PC

Elex 2
Elex 2

RPG 2019

Druga odsłona cyklu gier RPG, za którego stworzeniem stoi niemieckie studio Piranha Bytes. Produkcja kontynuuje wątki rozpoczęte w pierwszej części serii, pozwalając graczom prześledzić dalsze losy Jaxa; podobnie jak miało to miejsce poprzednio, to, w jaki sposób zakończą się jego zmagania, w dużym stopniu zależy od ich poczynań i podejmowanych przez nich decyzji. Rozgrywka w Elex 2 nie odbiega zbytnio od schematu, do którego przyzwyczaiły graczy wcześniejsze dzieła Piranha Bytes – sednem jest zatem eksploracja rozległego świata, wykonywanie zadań zlecanych przez postacie neutralne oraz walka z przeciwnikami. W miarę postępów w przygodzie bohater zdobywa kolejne poziomy doświadczenia, dzięki czemu z czasem może stawiać czoła potężniejszym adwersarzom. Pozycja działa w oparciu o technologię stworzoną na potrzeby pierwszego Elexa, toteż oprawa graficzna opisywanego tytułu prezentuje przyzwoity poziom wykonania.

PCPS4XONE

Psychonauts 2
Psychonauts 2

Przygodowe 2019

Trójwymiarowa gra platformowa, będąca kontynuacją wydanego w 2005 roku Psychonauts studia Double Fine Productions. Głównym bohaterem gry jest znany z pierwszej części telepata imieniem Raz, który specjalizuje się w wycieczkach do cudzych umysłów. Zaproszony do centrali tytułowej organizacji, skupiającej ludzi o talentach parapsychicznych, odkrywa, że grupa ta znajduje się w poważnych tarapatach, a na jego barkach spoczywa obowiązek ich uratowania. W Psychonauts 2 akcję obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami bohatera, a zabawa polega głównie na eksplorowaniu świata, omijaniu pułapek i przeszkód oraz walce z napotkanymi wrogami. Całość kładzie szczególny nacisk na elementy zręcznościowe, choć w grze nie zabrakło również całej masy pomysłowych zagadek logicznych oraz sporej ilości sekretów do odkrycia. W trakcie zabawy protagonista uczy się i rozwija nowe umiejętności parapsychiczne, co pozwala mu radzić sobie z coraz trudniejszymi wyzwaniami.

PCPS4XONE

Eco
Eco

Symulacje 2019 (wczesny dostęp od 6 lutego 2018)

Eco to pecetowy sandbox autorstwa zespołu Strange Loop Games. Projekt od innych przedstawicieli gatunku odróżnia zaawansowana symulacja ekosystemu. Działania graczy mają bezpośredni wpływ na przyrodę i nierozważne eksploatowanie środowiska może doprowadzić do zagłady całej krainy.

PC

Ancestors: The Humankind Odyssey
Ancestors: The Humankind Odyssey

Przygodowe 2019

Epizodyczna przygodówka akcji z elementami survivalowymi. Ancestors: The Humankind Odyssey jest debiutancką produkcją studia Panache Digital Games, na którego czele stanął Patrice Désilets – były pracownik takich firm jak Ubisoft oraz THQ i współtwórca trzech pierwszych odsłon cyklu Assassin’s Creed oraz Prince of Persia: The Sands of Time. Ancestors: The Humankind Odyssey prowadzi gracza przez wydarzenia, które okazały się przełomowe dla ludzkości. Należą do nich m.in. stworzenie pierwszych narzędzi, rewolucja agrokulturowa, upadek Cesarstwa Rzymskiego, pierwszy lot samolotem braci Wright, podróż człowieka na Księżyc czy odkrycie ludzkiego DNA. Wydarzenia te prezentowane są po kolei w następujących po sobie odcinkach. Sama rozgrywka w Ancestors: The Humankind Odyssey ukazana została w perspektywie trzecioosobowej.

PC

Camelot Unchained
Camelot Unchained

RPG 2019

Camelot Unchained to sandboksowa gra MMORPG osadzona w mitycznej wersji średniowiecznej Europy. Rozgrywka koncentruje się na trybie PvP, w którym trzy frakcje toczą ze sobą niekończące się wojny o kontrolę nad ziemiami i surowcami.

PC

Shin Megami Tensei V
Shin Megami Tensei V

RPG 2019

Piąta odsłona legendarnej i wpływowej serii mrocznych gier jRPG, której akcja rozgrywa się we współczesnym Tokio. Produkcja została stworzona od podstaw z myślą o konsoli Nintendo Switch.

Switch

Wasteland 3
Wasteland 3

RPG 2019

Trzecia odsłona klasycznego cyklu postapokaliptycznych gier RPG, rozwijanego współcześnie przez niezależne studio inXile Entertainment. Akcja Wasteland 3 przenosi nas z piaszczystych terenów Arizony do skutego lodem Kolorado, a podczas rozgrywki wcielamy się w rolę członka oddziału Strażników Pustkowi, którego partnerzy zostali zamordowani, a na jego barki spada obowiązek zbudowania swej pozycji praktycznie od zera. Trzon zabawy stanowi tradycyjnie eksploracja, wykonywanie rozmaitych zadań głównych i pobocznych oraz rozgrywana w systemie turowym walka z przeciwnikami. Zwiedzanie rozległego terenu pustkowi ułatwia wprowadzenie pojazdów, które oprócz środka transportu pełnią także rolę mobilnego magazynu. Na potrzeby gry rozbudowano model walki i system dialogowy. Znacznie większą rolę zyskała też baza Strażników, stanowiąca centralny element świata gry. Podczas zabawy gracz musi stworzyć ją od podstaw, a następnie sukcesywnie rozwijać, implementując kolejne ulepszenia.

PCPS4XONE

Foundation
Foundation

Strategiczne 2019

Strategia ekonomiczna w stylu serii Anno. Podczas zabawy przenosimy się do średniowiecza, gdzie stajemy przed zadaniem zbudowania potężnego i dobrze prosperującego miasta.

PC

Mesmer
Mesmer

Strategiczne 2019

Niecodzienna gra strategiczna, w której wcielamy się w przywódcę jednej z pięciu frakcji działających w mieście Pardam, stolicy Mesmer. Pod rządami nowego króla w metropolii zapanowała nierówność, więc musimy jakoś rozwiązać ten problem.

PCPS4XONESwitch

Faeland
Faeland

Akcji 2019

Metroidvania, w której wcielamy się w utalentowanego myśliwego starającego się uratować królestwo przed zagładą. Akcja rozgrywa się w fantastycznym świecie pełnym ludzi, orków i innych istot.

PC

Firmament
Firmament

Przygodowe 2019

Steampunkowa przygodówka od twórców serii Myst. Gracze trafiają do fantastycznego świata, który przemierzają wraz ze zmarłym mentorem i latającym mechanicznym towarzyszem.

PC

Hellbound
Hellbound

Akcji 2019

Pierwszoosobowa strzelanka, w której walczymy z demonami z piekła. Produkcja została zainspirowana klasycznymi FPS-ami pokroju Dooma, Quake’a czy Duke Nukem 3D, więc rozgrywka jest szybka i brutalna.

PC

Beautiful Desolation
Beautiful Desolation

Przygodowe 2019

Przygotowana przez niezależne studio The Brotherhood Games gra przygodowa w realiach postapokaliptycznych. Fabuła Beautiful Desolation rozpoczyna się w 1980 roku, kiedy na niebie pojawia się tajemniczy monolit. Dzięki zgromadzonej w nim technologii ludzkość wykonuje niewyobrażalny skok cywilizacyjny, jednak z czasem prowadzi to do wybuchu globalnego konfliktu. Wiele lat po tych wydarzeniach gracz trafia do postapokaliptycznej Afryki, gdzie przejmuje kontrolę nad dwójką bohaterów: doktorem Markiem Leslie oraz czworonożną maszyną zwiadowczą zwaną Pooch. Akcja gry prezentowana jest w perspektywie izometrycznej, a filar rozgrywki stanowi eksploracja świata, zamieszkanego przez różne ugrupowania i plemiona, a także zróżnicowane gatunki fauny. Ważnym elementem zabawy są także liczne zagadki, wymagające prowadzenia rozmów, obserwacji otoczenia i manipulacji znajdowanymi przedmiotami. Całości dopełnia wysokiej jakości oprawa wizualna, stworzona przy użyciu technologii fotogrametrii.

PC

Afterparty
Afterparty

Przygodowe 2019

Afterparty to przygodówka opracowana z myślą o pecetach, opowiadająca historię pary przyjaciół, którzy po śmierci trafiają do piekła i odkrywają, że jedynym sposobem na unikniecie wiecznego potępienia jest pokonanie Diabła w zawodach w piciu alkoholu. Podczas zabawy eksplorujemy lokacje i rozwiązujemy zagadki. Kluczową rolę odgrywa właściwe wykorzystywanie różnych trunków, zapewniających bonusy do zdolności postaci.

PC

In The Valley of Gods
In The Valley of Gods

Przygodowe 2019

In The Valley of Gods to opracowana z myślą o pecetach przygodówka. Gracze wcielają się w podróżniczkę, która łączy siły z dawną partnerką, by zbadać sekrety ruin ukrytych w głębi egipskich pustyni. Podczas zabawy zajmujemy się głównie eksploracją i śledzeniem fabuły. Nie zabrakło również podejmowania decyzji, mających wpływ na dalszy rozwój opowieści.

PC

Vambrace: Cold Soul
Vambrace: Cold Soul

RPG 2019

Vambrace: Cold Soul to gra typu roguelike, w której staramy się odbić miasto z rąk złych mocy. Pewnego dnia pojawia się tajemnicza nieznajoma, mogąca stać się ostatnią nadzieją dla walczących.

PCPS4XONESwitch

One Finger Death Punch 2
One Finger Death Punch 2

Bijatyki 2019

Zabawna dwuwymiarowa bijatyka, w której gracz mierzy się z niezliczonymi wrogami. Pomimo oparcia o niezwykle prosty model sterowania, gra oferuje wciągającą i emocjonującą rozgrywkę. Tytuł jest kontynuacją One Finger Death Punch z 2014 roku.

PCXONE

Solar Warden
Solar Warden

Akcji 2019

Strategia ekonomiczna inspirowana takimi seriami, jak Transport Tycoon czy Industry Giant. Project Automata osadzone jest na początku XX wieku, a przed graczem stoi zadanie stworzenia finansowego imperium. W tym celu należy wydobywać surowce, budować fabryki, produkować cenne towary, konstruować środki transportu oraz nawiązywać kontakty handlowe z miastami na całym świecie. Dzięki zastosowaniu odrębnych modułów sztucznej inteligencji, burmistrzowie poszczególnych miast mają inne osobowości i motywacje. Dodatkową atrakcją jest system losowych zdarzeń oraz pobocznych zadań. Również sam świat generowany jest proceduralnie. Gra oferuje sporą swobodę w doborze strategii, przy czym konieczne jest też radzenie sobie z różnymi trudnościami i skutkami ubocznymi naszej działalności, takimi jak zanieczyszczenie środowiska, odpady czy choroby wśród pracowników. Project Automata zawiera kampanię dla pojedynczego gracza, tryb piaskownicy oraz kooperacyjny i rywalizacyjny multiplayer. Gra cechuje się bardzo prostą grafiką 2D ukazaną w rzucie izometrycznym.

PC

Xenonauts 2
Xenonauts 2

Strategiczne 2019

Kontynuacja osadzonej w realiach science fiction turowej gry strategicznej studia Goldhawk Interactive, powstałej jako duchowy spadkobierca klasycznego UFO: Enemy Unknown. Fabuła Xenonauts 2 nie stanowi kontynuacji wydarzeń ukazanych w poprzedniczce, przedstawiając alternatywną wersję pierwotnego scenariusza, opowiadającą o inwazji obcych na Ziemię w okresie trwającej tam zimnej wojny. Ogólne mechanizmy zabawy pozostały niezmienione, a rozgrywka podzielona została na dwie zasadnicze części, tzn. zarządzanie bazą oraz misje bojowe. W trakcie pobytu w bazie zajmujemy się m.in. kontrolowaniem budżetu, prowadzeniem badań naukowych oraz werbowaniem żołnierzy. Podczas misji przejmujemy zaś kontrolę nad kilkuosobowym oddziałem żołnierzy, wykorzystując całą masę dotychczasowych oraz całkiem nowych możliwości taktycznych. W przeciwieństwie do pierwowzoru gra odznacza się także w pełni trójwymiarową grafiką oraz ulepszonym silnikiem fizycznym i sztuczną inteligencją komputerowego przeciwnika.

PC

Il-2 Sturmovik: Tank Crew - Clash at Prokhorovka
Il-2 Sturmovik: Tank Crew - Clash at Prokhorovka

Symulacje 2019

Il-2 Sturmovik: Tank Crew - Clash at Prokhorovka jest osadzonym w realiach II wojny światowej, rozbudowanym symulatorem skupiającym się na kierowaniu czołgiem. Gra stanowi spin-off znanej serii symulatorów lotniczych, a za jej stworzenie odpowiadają firmy 777 Studios oraz 1C.

PC

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej gier z wybranego okresu czasu to wybierz gatunek gry.