Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Najciekawsze, nadciągające gry 2019 roku

RAGE 2
RAGE 2

Akcji 2019

Druga część serii postapokaliptycznych strzelanek, w której gracze trafiają na Ziemię zrujnowaną w wyniku uderzenia asteroidy. W RAGE 2 wcielamy się w Walkera próbującego pokrzyżować plany Władzy sprawującej rządy twardej ręki. Tytuł oferuje rozległy, otwarty świat, po którym przemieszczamy się zarówno na piechotę, jak i za sterami rozmaitych pojazdów; solą rozgrywki są natomiast widowiskowe starcia z przeciwnikami.

PCPS4XONE

Days Gone
Days Gone

Akcji 2019

Osadzona w realiach postapokaliptycznych trzecioosobowa gra akcji autorstwa ekipy Bend Studio, znanej dotąd głównie za sprawą pobocznej odsłony cyklu Uncharted na handhelda PS Vita. Akcja Days Gone rozgrywa się w Ameryce, dwa lata po wybuchu globalnej pandemii wirusa, który zamienił miliony ludzi w przypominające zombie monstra określane mianem "freakers". Podczas gry wcielamy się w postać byłego członka gangu motocyklowego, który próbuje pogodzić się z utratą miłości swojego życia, przemierzając północno-zachodnie wybrzeże USA i poszukując zleceń jako łowca nagród. Mechanika rozgrywki koncentruje się na eksploracji otwartego świata i gromadzeniu materiałów oraz przedmiotów, za pomocą których możemy następnie wytworzyć szereg potrzebnych nam narzędzi i broni. W trakcie zabawy nie brakuje bowiem okazji do walki – zarówno z ludźmi, jak i występującymi w kilku odmianach ofiarami wirusa. Te potrafią zaś atakować w sporych grupach, więc często musimy chować się i uciekać, jako że w bezpośredniej konfrontacji nie mamy żadnych szans.

PS4

Metro Exodus
Metro Exodus

Akcji 2019

Trzecia odsłona inspirowanego twórczością Dmitrija Głuchowskiego, popularnego cyklu FPS-ów, nad którym pieczę sprawuje studio 4A Games. Gracze po raz kolejny wcielają się w Artyoma przemierzającego tereny Rosji zniszczonej wskutek wojny nuklearnej, jaka miała miejsce na ponad dwadzieścia lat przed zaprezentowanymi tu wydarzeniami. Metro Exodus jest rozwinięciem koncepcji zapoczątkowanych w poprzednikach – po raz kolejny w trakcie zabawy zajmujemy się głównie eksploracją (tym razem oprócz terenów miejskich i podziemnych tuneli do naszej dyspozycji oddano także rozległe, dzikie obszary), walką z napotkanymi przeciwnikami oraz skradaniem. To ostatnie jest o tyle ważne, że na naszej drodze stają nie tylko uzbrojeni ludzie, lecz również zmutowane istoty – o ile powalenie mniejszego adwersarza nie stanowi dla protagonisty większego problemu, o tyle pokonanie jednego z większych mutantów może nastręczyć mu niemałych trudności. Całość przyciąga uwagę za sprawą wysokiej jakości oprawy graficznej.

PCPS4XONE

Bless Online
Bless Online

RPG 2019 (wczesny dostęp od 30 maja 2018)

Wyprodukowana przez koreańskie studio NeoWiz Games przy współpracy z firmą Epic Games gra MMORPG. Akcja Bless osadzona została we wzorowanym na średniowieczu świecie fantasy, w którym dwa potężne królestwa – Hierapolis i Cosmopolis trawi konflikt o podłożu filozoficznym oraz religijnym. Bohater kreowany przez gracza staje po jednej ze zwaśnionych stron i próbuje przechylić szalę zwycięstwa na jej korzyść. Jak przystało na produkcję z gatunku MMORPG, gra oferuje możliwość wyboru klasy postaci i rozwijania jej atrybutów wraz ze zdobywanym doświadczeniem. Twórcy zadbali o mnogość zadań do wykonania i dynamiczny system walki. Wysokiej jakości oprawa wizualna Bless jest zasługą wydajnego silnika Unreal Engine 3.

PC

Anthem
Anthem

Akcji 2019

Osadzone w konwencji science fiction RPG akcji z elementami MMO autorstwa studia BioWare Edmonton – twórców m.in. serii Dragon Age i klasycznej trylogii Mass Effect. Akcja gry Anthem przenosi nas na obcą planetę, gdzie za murami gigantycznego fortu ludzkość chroni się przed śmiertelnie groźnymi bestiami. Gracze wcielają się w role tzw. wolnych strzelców, którzy porzucają to bezpieczne miejsce, aby badać dalekie zakątki planety i chronić ludzkość przed niebezpieczeństwami. Rozgrywka koncentruje się na eksploracji otwartego, dynamicznie zmieniającego się świata, wypełnianiu zadań fabularnych oraz walce, zrealizowanej w stylu trzecioosobowych strzelanek. Kluczową rolę w rozgrywce odgrywają specjalne pancerze wspomagane, które zostały podzielone na kilka klas, a w toku zabawy mogą być ulepszane i modyfikowane. Całość nastawiona jest głównie na zabawę w trybie kooperacji, zaś pod względem technicznym korzysta z dobrodziejstw popularnego, nieustannie rozwijanego silnika Frostbite.

PCPS4XONE

Phoenix Point
Phoenix Point

Strategiczne 2019

Osadzona w oryginalnym uniwersum science fiction taktyczna gra strategiczna autorstwa amerykańskiego studia Snapshot Games. Inspirowana filmowymi horrorami oraz twórczością H.P. Lovecrafta, fabuła Phoenix Point przenosi nas do roku 2046, w którym wymykający się spod kontroli starożytny wirus atakuje wszelkie formy życia, zamieniając je w zmutowane potwory. Pod względem mechaniki tytuł czerpie z dokonań serii X-COM, a podczas zabawy gracze przejmują kontrolę nad ostatnim bastionem ludzkości, starając się dbać o jego rozwój oraz bezpieczeństwo. Większość czasu w grze spędzamy na toczeniu kolejnych, turowych pojedynków z przeciwnikami, które rozgrywane są na proceduralnie generowanych mapach. W trakcie rozgrywki operujemy jednak także na globalnej mapie świata, pozyskując zasoby niezbędne do rozwoju, a także poszukując innych osad i wykonując zlecane przez nie misje. Możemy także nawiązywać kontakty z innymi frakcjami i wykorzystywać posiadane przez nie unikalne technologie oraz bronie.

PC

Skull & Bones
Skull & Bones

Akcji 2019

Osadzona w pirackich klimatach taktyczna gra akcji autorstwa szanghajskiego studia firmy Ubisoft. Akcja Skull & Bones rozgrywa się w czasach tzw. złotej ery piractwa na wodach Oceanu Indyjskiego, zaś gracz wciela się w rolę korsarza, który dowodząc swym statkiem, stopniowo buduje reputację i gromadzi coraz większe łupy. Zabawę zaczynamy z pojedynczym okrętem, jednak w miarę postępów rozgrywki gromadzimy całą flotę statków różnych klas, różniących się od siebie np. zwrotnością, zasięgiem pocisków czy wytrzymałością. Każdy z nich możemy też wyposażać w dodatkowe elementy, zmieniające jego wygląd oraz przydatność bojową. Rozgrywka toczy się w otwartym świecie, w którym rywalizujemy zarówno ze sztuczną inteligencją, jak i z innymi graczami. W trakcie samych potyczek premiowana jest umiejętność wykorzystania prądów morskich, a także odpowiednia taktyka i współpraca z partnerami. Nie bez znaczenia jest wykorzystywanie różnych rodzajów okrętów do wykonywania odpowiedniego typu zadań.

PCPS4XONE

Hellbound
Hellbound

Akcji 2019 (wczesny dostęp od 9 maja 2018)

Pierwszoosobowa strzelanka, w której walczymy z demonami z piekła. Produkcja została zainspirowana klasycznymi FPS-ami pokroju Dooma, Quake’a czy Duke Nukem 3D, więc rozgrywka jest szybka i brutalna.

PC

Cattle and Crops
Cattle and Crops

Symulacje 2019 (wczesny dostęp od 13 lutego 2018)

Symulator farmy opracowany przez niemieckie studio Masterbrain Bytes. Fundamentem rozgrywki jest prowadzenie gospodarstwa, co wymaga umiejętności działania na wielu płaszczyznach. Ze względu na realistyczny system pogodowy, zasiewanie gleby wiąże się tutaj z koniecznością jej użyźniania i zadbania o uprawy – jeśli w czasie długiej suszy nie doprowadzimy wody na pole, plony mogą zmarnieć w zastraszającym tempie. By sprawnie sobie radzić na wirtualnej farmie, musimy także opanować sztukę prowadzenia pojazdów (będących odpowiednikami produktów firm pokroju Claasa, Horscha, Dammanna czy Mercedesa-Benza), co również nie jest łatwe – bez wpływu na jazdę nie pozostaje chociażby rodzaj podłoża. Hodowla zwierząt z kolei wymaga od nas przede wszystkim zatroszczenia się o pożywienie – nieodzowne okazuje się też dbanie o czystość w zagrodach i zapobieganie chorobom. Na szczęście z czasem będziemy mogli zatrudnić ludzi do pomocy, którzy wyręczają nas w części obowiązków, zdobywając przy tym doświadczenie wpływające na efektywność ich działania. Nowicjusze mogą natomiast zrobić użytek z szeregu opcji umożliwiających dostosowanie poziomu trudności do indywidualnych preferencji. Oprócz kampanii fabularnej, Cattle and Crops oferuje tryb Sandbox Mode, pozwalający na zabawę bez żadnych ograniczeń, a także tryb multiplayer, w ramach którego możemy współpracować z innymi graczami.

PC

Solar Warden
Solar Warden

Akcji 2019

Solar Warden to opracowana z myślą o pecetach kosmiczna strzelanka wzbogacona rozbudowanymi elementami strategicznymi. Gracz staje na czele kosmicznej floty powołanej w celu obrony Ziemi przed asteroidami oraz obcą rasą. Podczas zabawy walczymy z zagrożeniami osobiście, z kokpitu statku, jak i wydajemy rozkazy pozostałym jednostkom. Natomiast pomiędzy misjami zajmujemy się zarządzeniem organizacją, co obejmuje m.in. stosunki dyplomatyczne z rządami państw, prowadzenie badań technologicznych i pilnowanie finansowej strony przedsięwzięcia.

PC

Post Scriptum
Post Scriptum

Akcji 2019

Pierwszoosobowa strzelanka (FPS) o symulacyjnym charakterze stworzona przez studio Periscope Games. Gra koncentruje się na zmaganiach żołnierzy uczestniczących w Operacji Market Garden w czasie II wojny światowej. Przeprowadzono ją we wrześniu 1944 roku w Holandii; celem aliantów było rozdzielenie wojsk niemieckich i przeniesienie zmagań na teren III Rzeszy, jednak ostatecznie poniesiono sromotną klęskę. Podczas zabawy możemy opowiedzieć się po obu stronach konfliktu i pokierować np. członkami polskiej 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej. Rozgrywka w Post Scriptum odbywa się na dużych mapach odwzorowanych na podstawie materiałów historycznych. Podczas zabawy gracze muszą ze sobą współpracować, komunikować się, wykorzystywać pojazdy oraz zakładać i obsługiwać bazy. Wszystko to odbywa się w ramach trzech trybów – Stratagem, Offensive i Sandbox. Tytuł pierwotnie tworzony był jako modyfikacja do gry Squad, jednak ostatecznie zdecydowano się na wypuszczenie samodzielnej wersji.

PC

Shadows Die Twice
Shadows Die Twice

RPG 2019

Shadows Die Twice to wydane na PlayStation 4 RPG akcji od studia From Software. Gra stawia głównie na eksplorację oraz walkę za pomocą mocno zręcznościowego systemu bitewnego. Cechami szczególnymi projektu są ponury klimat oraz bardzo wysoki poziom trudności.

PS4

Gears of War 5
Gears of War 5

Akcji 2019

Piąta główna odsłona serii strzelanek Gears of War zapoczątkowanej przez studio Epic Games w 2006 roku.

XONE

Wolcen: Lords of Mayhem
Wolcen: Lords of Mayhem

RPG 2019 (wczesny dostęp od 24 marca 2016)

Opracowane przez debiutujące studio SolarFall Games RPG akcji w realiach dark fantasy, w którym szczególny nacisk położony został na ogromną swobodę rozgrywki oraz rozwoju bohatera. W grze wcielamy się w postać byłego oficera Republiki Ludzi, który zostaje skazany za wynalezienie nowych magicznych mocy. Uciekając przed niechybną śmiercią, bohater trafia w szeregi tajemniczego zakonu Templariuszy, gdzie musi odkryć prawdę o mrocznym sekrecie, który może doprowadzić do zagłady rodzaju ludzkiego. Rozgrywka bazuje na klasycznych elementach gatunku hack’n’slash, jednakże twórcy wprowadzili szereg autorskich rozwiązań, znacząco urozmaicających rozgrywkę. Jedną z nich jest niezwykle rozbudowany system rzemiosła, pozwalający na pełną dowolność tworzenia elementów ekwipunku i uzbrojenia. Nietypowy jest także system rozwoju postaci - bohaterowie gry nie uczą się z góry narzuconych umiejętności, lecz ich ciała ulegają mutacjom, ściśle uzależnionym od indywidualnego stylu rozgrywki.

PC

Shenmue III
Shenmue III

Akcji 2019

Kontynuacja serii japońskich RPG-ów akcji zapoczątkowanych w 1999 roku na konsoli Dreamcast. Za stworzenie Shenmue III odpowiedzialny jest ojciec serii, Yu Suzuki, który współpracował nad nią ze studiem Neilo. Ponieważ trójka ukazała się kilkanaście lat po premierze poprzedniej części, trafiła ona na komputery PC i konsolę PlayStation 4. Mimo patronatu firmy Sony, projekt został zrealizowany dzięki funduszom fanów zgromadzonym w serwisie Kickstarter. Shenmue III podejmuje przerwany wątek Ryo Hazukiego, młodego adepta sztuk walki, poszukującego zabójców ojca. Wraz ze swą nową towarzyszką, dziewczyną o imieniu Shenhua, Ryo coraz bardziej zagłębia się w tajemnicę luster. Trzecia odsłona cyklu oferuje otwarty świat gęsto wypełniony interesującą zawartością oraz nową mechanikę walki, która czyni ją jeszcze bardziej widowiskową. Shenmue III oferuje też lepsze AI wrogów, bardziej zaawansowaną fizykę i rozbudowane relacje między bohaterami. Oprawa wizualna gry powstała w oparciu o technologię Unreal Engine 4.

PCPS4

Iron Harvest
Iron Harvest

Strategiczne 2019

Oryginalna gra strategiczna z elementami RPG, osadzona w niezwykłym, dieselpunkowym uniwersum 1920+, zrodzonym w umyśle polskiego artysty koncepcyjnego Jakuba Różalskiego. Akcja gry przedstawia alternatywną historię Europy z przełomu XIX i XX wieku, w której ludzkość zainwestowała dostępną wiedzę oraz środki w produkcję potężnych maszyn kroczących, mających zastosowanie nie tylko w trakcie bitew, ale także np. podczas pracy na roli. W trakcie zabawy, oprócz wojsk kawalerii, przecinających niebo samolotów oraz prototypowych czołgów, towarzyszą nam więc dość prymitywne i nieporadne, lecz pochodzące jakby z innej epoki mechy. Jednocześnie całość została mocno zakorzeniona w historii Polski i odwołuje się do takich wydarzeń historycznych, jak np. Bitwa Warszawska.

PCPS4XONE

Tom Clancy's The Division 2
Tom Clancy's The Division 2

Akcji 2019

Druga odsłona popularnego cyklu gier akcji z elementami RPG, skoncentrowanych na zabawie w trybie multiplayer. Tom Clancy's The Division 2 jest efektem współpracy studia Ubisoft Massive z innymi zespołami deweloperskimi znajdującymi się pod skrzydłami francuskiego wydawcy. Tytuł działa w oparciu o zmodyfikowaną wersję silnika graficznego Snowdrop Engine, dzięki czemu jego oprawa wizualna prezentuje wysoki poziom.

PCPS4XONE

Islands of Nyne: Battle Royale
Islands of Nyne: Battle Royale

Akcji 2019 (wczesny dostęp od 30 czerwca 2018)

Przygotowana przez zespół Define Human pierwszoosobowa strzelanina sieciowa, oparta na trybie wieloosobowym w stylu Battle Royale. Podczas zabawy wcielamy się w uczestników brutalnej gry zorganizowanej przez rasę sadystycznych, zaawansowanych technologicznie istot z kosmosu. Realia owe stanowią jednak wyłącznie pretekst do zabawy, gdyż Islands of Nyne: Battle Royale ukierunkowana jest wyłącznie na tryb wieloosobowy. Akcję obserwujemy tu z perspektywy FPP, zaś rozgrywka sprowadza się do walki pomiędzy graczami, odbywającej się z wykorzystaniem rozmaitej broni palnej oraz białej. Całość wzorowana jest na japońskiej powieści Battle Royale oraz odwołującym się do niej filmowym cyklu Igrzyska Śmierci. Uczestnicy zabawy (max. 100 graczy) zostają wrzuceni na dużą, zamkniętą mapę, a celem każdego z nich jest wymordowanie wszystkich innych. Zabawa kończy się w momencie, kiedy przy życiu pozostanie wyłącznie jeden uczestnik gry.

PCPS4XONE

Shadow Corps
Shadow Corps

Strategiczne 2019

Osadzona w odległej przyszłości mobilna gra strategiczna z turowym systemem walki, opracowana przez fińskie studio Brimstone Interactive. W grze stajemy na czele futurystycznego oddziału specjalnego, podróżującego po całej galaktyce i podejmującego się szeregu rozmaitych misji, których jedynym celem jest pokonanie drużyny przeciwnika. Shadow Corps oferuje przy tym batdzo taktyczne podejście do walki. Została ona podzielona na tury, podczas których gracze kolejno wykorzystują punkty na ruch oraz atak. Aby zdobyć przewagę w walce, nie wystarczy jednak tylko przewyższać oponenta liczebnością, ale także aktywnie korzystać z systemu osłon oraz flankowania. Podczas zabawy czynimy użytek z szerokiej gamy futurystycznego ekwipunku, a wraz z postępami rozgrywki, obok broni i pancerzy, regularnie ulepszamy także nasz statek. Od czasu do czasu możemy również natknąć się na pozostałości obcych cywilizacji oraz potężne artefakty, poprawiające zdolności bojowe drużyny.

PCANDiOS

Iris.Fall
Iris.Fall

Logiczne 2019

Gra przygodowa z elementami logicznymi. Podczas zabawy poznajemy losy tytułowej Iris - dziewczyny, która przemierza tajemniczy teatr, podążając za swoim kotem.

PCXONE

Will to Live Online
Will to Live Online

Akcji 2019 (wczesny dostęp od 5 kwietnia 2018)

MMOFPS, w którym gracze trafiają do postapokaliptycznej Europy Wschodniej, opanowanej przez hordy krwiożerczych mutantów. W trakcie zabawy w Will to Live Online przemierzamy otwarty świat i wykonujemy zadania zlecane przez jego mieszkańców, jednocześnie próbując rozwijać swoją postać (i zapewnić jej przetrwanie) oraz dowiedzieć się, co sprowadziło ludzkość na skraj zagłady.

PC

One Finger Death Punch 2
One Finger Death Punch 2

Bijatyki 2019

Zabawna dwuwymiarowa bijatyka, w której gracz mierzy się z niezliczonymi wrogami. Pomimo oparcia o niezwykle prosty model sterowania, gra oferuje wciągającą i emocjonującą rozgrywkę. Tytuł jest kontynuacją One Finger Death Punch z 2014 roku.

PCXONE

Indivisible
Indivisible

RPG 2019

Indivisible to dwuwymiarowe RPG akcji stworzone przez studio Lab Zero Games – zespół odpowiedzialny wcześniej za dynamiczną bijatykę 2D Skullgirls. Podczas zabawy gracze wcielają się w bohaterkę o imieniu Ajna (AHZH-na), która wyrusza w pełną przygód wyprawę, aby poznać prawdę stojącą za posiadanymi przez nią mocami.

PCPS4XONESwitch

Kaze and the Wild Masks
Kaze and the Wild Masks

Zręcznościowe 2019

Klasyczna platformówka 2D, w której wcielamy się w króliczkę o imieniu Kaze. Bohaterka musi przywrócić spokój w krainie Carrotland, wykorzystując swoje zdolności oraz specjalne maski.

PCPS4XONE

Witch It
Witch It

Akcji 2019 (wczesny dostęp od 31 maja 2017)

Multiplayerowa gra akcji, która pozwala nam wziąć udział w zabawie w chowanego toczonej przez wiedźmy i polujących na nie wieśniaków. Każda ze stron konfliktu posiada unikalne umiejętności – ścigający mogą atakować z dystansu, z kolei ścigane potrafią zmieniać się w elementy otoczenia. Całość uzupełniają rozbudowane możliwości rozwoju postaci i szeroki wachlarz map. Wszystko to okraszono przyjemną dla oka grafiką utrzymaną w barwnej, kreskówkowej stylistyce.

PCPS4XONE

Xenonauts 2
Xenonauts 2

Strategiczne 2019

Kontynuacja osadzonej w realiach science fiction turowej gry strategicznej studia Goldhawk Interactive, powstałej jako duchowy spadkobierca klasycznego UFO: Enemy Unknown. Fabuła Xenonauts 2 nie stanowi kontynuacji wydarzeń ukazanych w poprzedniczce, przedstawiając alternatywną wersję pierwotnego scenariusza, opowiadającą o inwazji obcych na Ziemię w okresie trwającej tam zimnej wojny. Ogólne mechanizmy zabawy pozostały niezmienione, a rozgrywka podzielona została na dwie zasadnicze części, tzn. zarządzanie bazą oraz misje bojowe. W trakcie pobytu w bazie zajmujemy się m.in. kontrolowaniem budżetu, prowadzeniem badań naukowych oraz werbowaniem żołnierzy. Podczas misji przejmujemy zaś kontrolę nad kilkuosobowym oddziałem żołnierzy, wykorzystując całą masę dotychczasowych oraz całkiem nowych możliwości taktycznych. W przeciwieństwie do pierwowzoru gra odznacza się także w pełni trójwymiarową grafiką oraz ulepszonym silnikiem fizycznym i sztuczną inteligencją komputerowego przeciwnika.

PC

Winterfall
Winterfall

RPG 2019

Gra RPG akcji z otwartym światem, wzbogacona o elementy strategiczne, w której stajemy na czele jednego z plemion poszukujących śladów po dawnej, zapomnianej cywilizacji. W Winterfall zajmujemy się nie tylko przemierzaniem rozległej krainy, walką z przeciwnikami i rozwojem naszej postaci, lecz także rozbudową naszej siedziby, zrealizowaną w trybie strategicznym.

PC

Narcos
Narcos

Akcji 2019

Produkcja opracowana przez studio Kuju Entertainment, na zlecenie firm Curve Digital oraz Gaumont International Television. Narcos jest grą opartą na licencji popularnego serialu pod tym samym tytułem, dostępnego na platformie Netflix.

PCPS4XONESwitch

Train Valley 2
Train Valley 2

Strategiczne 2019 (wczesny dostęp od 29 marca 2018)

Kontynuacja ciepło przyjętej strategii ekonomicznej z 2015 roku. W trakcie zabawy w Train Valley 2 wcielamy się w zarządców sieci kolejowej, a naszym zadaniem jest rozbudowa i unowocześnianie całej infrastruktury; poza tym musimy nieustannie doglądać wytyczonych przez nas tras oraz interweniować w sytuacjach alarmowych. Wszystko po to, by sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na usługi transportowe.

PC

FarHome
FarHome

Akcji 2019 (wczesny dostęp od 5 kwietnia 2018)

Strzelanka science fiction, w której wcielamy się w członków elitarnego oddziału wojskowego, walczącego z obcymi formami życia na niezbadanej planecie, którą ludzie pragną skolonizować. Za grę odpowiada studio DevCube.

PC

Il-2 Sturmovik: Tank Crew - Clash at Prokhorovka
Il-2 Sturmovik: Tank Crew - Clash at Prokhorovka

Symulacje 2019

Il-2 Sturmovik: Tank Crew - Clash at Prokhorovka jest osadzonym w realiach II wojny światowej, rozbudowanym symulatorem skupiającym się na kierowaniu czołgiem. Gra stanowi spin-off znanej serii symulatorów lotniczych, a za jej stworzenie odpowiadają firmy 777 Studios oraz 1C.

PC

Switchblade
Switchblade

Zręcznościowe 2019

Gra zręcznościowa z elementami strategii typu MOBA przeznaczona do rozgrywki w multiplayerze. Produkcja została stworzona przez studio Lucid Games, założone przez byłych twórców serii Project Gotham Racing. Podczas zabawy przenosimy się w przyszłość i wcielamy się w zawodników biorących udział w meczach futurystycznego sportu. W trakcie spotkania zasiadamy za kierownicą jednego z dostępnych pojazdów i wraz z innymi osobami staramy się niszczyć wieże przeciwnej drużyny. Pomagają nam w tym zróżnicowane cechy maszyn – jedne służą do naprawiania, inne do zadawania obrażeń itd. Ponadto na mapie pojawiają się mobki, czyli roboty odwracające uwagę i atakujące wieże przeciwników. Należy je chronić, gdyż stanowią klucz do sukcesu, a jednocześnie trzeba się starać, by zniszczyć mobki przeciwnej drużyny. Switchblade zostało stworzone dzięki technologii Unreal Engine, napędzającej m.in. Gears of War 4. Gra udostępniana jest za darmo w ramach modelu free-to-play.

PCPS4

Il-2 Sturmovik: Flying Circus - Volume I
Il-2 Sturmovik: Flying Circus - Volume I

Symulacje 2019

Il-2 Sturmovik: Flying Circus - Volume I jest rozbudowanym symulatorem lotniczym, po raz pierwszy w historii tej serii osadzonym w realiach I wojny światowej. Za stworzenie omawianej produkcji odpowiadają firmy 777 Studios oraz 1C.

PC

Ghostbusters World
Ghostbusters World

RPG 2019

Mobilna gra korzystająca z rzeczywistości rozszerzonej oraz popularnej marki Pogromcy duchów. Zadaniem graczy jest złapanie ponad 100 rodzajów zjaw, przenoszonych ze świata gry na obraz rejestrowany przez kamerę urządzenia.

ANDiOS

Duel Revolution
Duel Revolution

RPG 2019

Turowa gra RPG przeznaczona na urządzenia mobilne (Android/iOS), wzorowana na popularnej serii Pokemon. Duel Revolution opiera się na modelu free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami. Gra została osadzona w alternatywnej wersji współczesnego świata, pełnej nadprzyrodzonych elementów. Na porządku dziennym są tu fantastyczne stworzenia, które da się złapać i ujarzmić. Jest to główne zadanie gracza, wcielającego się w wybranego przez siebie trenera potworów. Musi on je tresować, a następnie wystawiać do walk z podopiecznymi rywali. W Duel Revolution możliwe jest swobodne eksplorowanie świata, wypełnionego ciekawymi postaciami oraz misjami, których wykonywanie, podobnie jak wygrywanie pojedynków, nagradzane jest punktami doświadczenia. Te z kolei można wykorzystać do rozwoju naszych potworów, których w grze znajduje się ponad setka. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość łączenia kilku gatunków w jedną, potężniejszą hybrydę. Oprócz trybu solowego twórcy ze studia Prodigious Works przygotowali oparty na rywalizacji multiplayer.

ANDiOS

SCALE
SCALE

Logiczne 2019

SCALE to wyprodukowana przez zespół CubeHeart gra logiczna. Akcja ukazana jest z oczu bohaterki, a zabawa polega głównie na rozwiązywaniu zagadek oraz walce. Zarówno łamigłówki, jak i przeciwników pokonujemy korzystając z urządzenia pozwalającego na zmniejszanie oraz powiększanie elementów wirtualnego świata.

PC

Jeżeli chcesz zobaczyć więcej gier z wybranego okresu czasu to wybierz gatunek gry.