Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Redneck Rampage (PC)

Redneck Rampage PC

Redneck Rampage to wyprodukowana przez studio deweloperskie Xatrix Entertainment pierwszoosobowa strzelanina (FPS). Akcja gry osadzona została w małym, amerykańskim miasteczku.

Akcji | FPP | strzelanki

PC Windows
Okładka Redneck Rampage (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12kwietnia1997

Uwielbienie amerykanów do interwencji kosmitów w grach komputerowych, przyjmuje już paranaoidalny charakter, ale jak dotąd zaszczyt ten obejmował tylko większe metropolie, tudzież bazy wojskowe. Programiści z firmy Xatrix, postanowili taki stan rzeczy zmienić, umiejscawiając inwazję obcych, w małym, prowincjonalnym miasteczku Hickston. Głównymi bohaterami Redneck Rampage są bracia Leonard i Bubba, którzy po stwierdzeniu, że kosmici porwali ich ukochaną świnkę Bessie, postanawiają wyruszyć na akcję ratunkową.

Redneck Rampage jest grą opartą o niezwykle popularny w 1997 roku engine Build, stworzony przez Kena Silvermana, dla potrzeb słynnego już Duke Nukem 3D. W porównaniu do pierwowzoru, produkt Xatrix stoi jednak na nieco wyższym poziomie, głównie ze względu na bardzo realistyczny świat, w jakim przyjdzie nam toczyć walki z kosmicznym najeźdźcą. Stodoły, elewatory zbożowe, przydrożne bary, kręgielnie i stacje benzynowe, znakomicie oddają klimat amerykańskiej prowincji i stanowią swego rodzaju novum po dotychczasowych wizytach w statkach kosmicznych, bazach wojskowych, czy siódmym kręgu piekła. Do dyspozycji wiejskiego wojownika oddano kilkanaście zróżnicowanych broni, od łomu poczynając, a na biustonoszu strzelającym niczym karabin maszynowy kończąc. Gra wyróżnia się także bardzo ciekawym podejściem do tematu odzyskiwania energii przez naszego bohatera. Żeby przywrócić mu zdrowie, należy zbierać porozrzucany tu i ówdzie alkohol i przyjmować go w rozsądnych dawkach. Przeholowanie z trunkiem, kończy się zawrotami głowy i problemami z utrzymaniem równowagi, co utrudnia jakiekolwiek poruszanie się, nie mówiąc już o strzelaniu. Żeby obniżyć poziom alkoholu we krwi, należy zagryzać go plackami, to z kolei jednak może doprowadzić do nieuzasadnionego wydalania gazów z miejsca, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę. Utrzymanie w ryzach zależności pomiędzy jedzeniem, a piciem wysokoprocentowych specyfików jest niezwykle ważnym elementem gry, czasem nawet bardziej istotnym niż strzelanie.

Gra posiada drobiazgową, bardzo ładną grafikę, na szczególne uznanie zasługują zwłaszcza tekstury. Muzyki jako takiej w grze nie ma, autorzy bardziej skłonili się ku naturalnym odgłosom wydawanym przez miejscową przyrodę. Podobnie jak w Duke Nukem 3D, także i tutaj spotkamy się za to z przebojowymi komentarzami głównego bohatera, który zaciągając wiejskim akcentem potrafi czasem rozbawić do łez. Redneck Rampage to moim zdaniem jeden z najlepszych klonów Duke Nukem 3D, w wielu aspektach przebijający nawet słynny pierwowzór. Jedyną wadą gry jest bardzo wysoki stopień trudności, nawet na najłatwiejszym poziomie...

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 156 głosów czytelników.

Gry podobne do Redneck Rampage

Wymagania wiekowe Redneck Rampage

16+

Wymagania sprzętowe Redneck Rampage

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • CPU 75MHz Intel/AMD
  • 16MB RAM
Blizzard pracuje nad nowym Redneck Rampage?
Blizzard pracuje nad nowym Redneck Rampage?

wiadomość5 kwietnia 2009

Prima Aprilis już za nami, tymczasem ta wiadomość mogłaby spokojnie podchodzić pod kategorię żartu. Czy naprawdę twórcy Diablo i World of Warcraft mogą potajemnie pracować nad wskrzeszeniem „burackiej strzelanki” Redneck Rampage?

Redneck Rampage 3 z Vivendi Universal Games - marzenie ściętej głowy

wiadomość15 października 2004

O pierwszych planach reaktywacji popularnej niegdyś serii strzelanin o nazwie Redneck Rampage, informowaliśmy już w sierpniu. Wówczas nie znaliśmy jednak żadnych konkretnych wiadomości na ten temat. W dniu wczorajszym dowiedzieliśmy się zdecydowanie więcej a to za sprawą raportu finansowego firmy Interplay. Ale czy oznacza to, że już wkrótce rozpoczną się prace nad następcą Redneck Rampage? Nie...

Interplay podnosi się z kolan - o finansach, Falloutach i Redneck Rampage słów kilka

wiadomość14 października 2004

Na przestrzeni ostatnich miesięcy, wielokrotnie mogliśmy się przekonać o fatalnej kondycji koncernu Interplay, która po równi pochyłej spadała ku nieuchronnej śmierci. Ale czy aby na pewno? Opublikowane wczoraj wyniki finansowe firmy wydają się przeczyć tym twierdzeniom i w dodatku ukazują śmiałe plany Interplay odnośnie serii Fallout.

Vivendi Universal planuje sequel Redneck Rampage?

wiadomość20 sierpnia 2004

Amerykański Urząd Patentowy od zawsze był źródłem ciekawych informacji dla entuzjastów gier komputerowych. Rejestrowanie tytułu na długo przed tym, zanim światło dzienne ujrzy jakakolwiek oficjalna zapowiedź, pozwala wierzyć, że dana firma przygotowuje się do jego produkcji. I tak właśnie jest w przypadku koncernu Vivendi Universal Games, która w pierwszym tygodniu sierpnia dokonał formalności związanych z rejestracją nazwy Redneck Rampage. Czy oznacza to, że powstanie sequel niegdyś bardzo popularnej strzelaniny? Całkiem możliwe...