Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Najciekawsze wyścigi wydane w 1997 roku

Wszystkie najlepsze i najpopularniejsze gry tego roku, nadchodzące premiery oraz gry sprzed lat. Możesz też przeglądać je z podziałem na kategorie.

Need for Speed II
Need for Speed II

Wyścigi 31 marca 1997

Druga odsłona słynnego cyklu gier wyścigowych, w której do dyspozycji pasjonatów motoryzacji oddano dziewięć luksusowych supersamochodów. Produkcja stara się w miarę realistycznie odwzorowywać zachowanie na drodze poszczególnych maszyn.

PCPS1

Carmageddon
Carmageddon

Wyścigi 13 kwietnia 1997

Gra, która przeszła do historii dzięki ogromnej grywalności i brutalności. To wyścigi samochodowe, które pozwalają zjechać kierowcom z wytyczonej trasy na chodnik i rozpocząć demolkę...

PCANDiOS

Ignition
Ignition

Wyścigi 15 czerwca 1997

Weź udział w najzabawniejszych wyścigach małych samochodzików, wyposażonych w dopalacze i niezniszczalne zderzaki, ścigających się na krętych, niebezpiecznych trasach.

PC

Interstate '76
Interstate '76

Wyścigi 15 maja 1997

Interstate ’76 przenosi nas w lata siedemdziesiąte. Rząd USA ma kłopoty, świat odczuwa skutki kryzysu paliwowego. Południowa część Stanów Zjednoczonych terroryzowana jest przez samochodowe gangi. Jako kierowca Groove Champion zasiadamy za kierownicą potężnej maszyny. Naszym cel jest pomszczenie śmierci siostry.

PC

Moto Racer
Moto Racer

Wyścigi 15 czerwca 1997

Moto Racer to pierwsza z serii motocyklowych gier wyścigowych autorstwa studia Delphine Software. Gracze mają okazję wziąć udział w emocjonujących zmaganiach motocyklistów na torach wyścigowych i trasach rajdów, dosiadając wiernie odwzorowanych wyczynowych jednośladów. Rozgrywka ma charakter zręcznościowy, jednak twórcy zadbali o realistyczną, jak na ówczesne standardy, fizykę jazdy.

PC

TOCA Touring Car Championship
TOCA Touring Car Championship

Wyścigi 15 października 1997

Symulacyjna gra wyścigowa autorstwa firmy Codemasters. Gra TOCA Touring Car Championship bazuje na rozgrywanej od 1958 roku cyklicznej imprezie wyścigowej, w której rywalizują ze sobą samochody klasy Touring Cars, stanowiące mocno zmodyfikowane wersje seryjnych modeli największych światowych marek. Bierzemy udział w wyścigach na kilku dokładnie odwzorowanych brytyjskich torach, np. Donington, Silverstone czy Brands Hatch. Mamy do dyspozycji 16 światowej sławy kierowców oraz licencjonowane samochody takich producentów, jak Peugeot, Renault, Audi, Volvo, Opel, Ford, Honda oraz Nissan. Produkcja charakteryzuje się wiernie odtworzoną fizyką jazdy, zależną od rodzaju podłoża, oraz realistycznym modelem uszkodzeń i kolizji. Przewidziano trzy tryby rozgrywki: mistrzostwa, pojedynczy rajd oraz jazdę na czas. Dostępna jest także opcja rywalizacji wieloosobowej do 8 graczy w sieci lokalnej lub 4 na podzielonym ekranie.

PC

International Rally Championship
International Rally Championship

Wyścigi 22 września 1997

Kolejna odsłona rajdowej serii firmy Europress przenosi nas z ponurych, deszczowych terenów Wielkiej Brytanii na rozsiane w kilkunastu miejscach świata nowe areny zmagań. Zasiądziemy za kierownicą 9 licencjonowanych wozów i zasmakujemy nowego, bardziej zręcznościowego modelu jazdy.

PC

Sega Rally Championship
Sega Rally Championship

Wyścigi 15 czerwca 1997

Znane z Saturna wyścigi samochodowe, w których możemy ścigać się znanymi z rajdów samochodami sportowymi po kilku wymagających trasach.

PCGBA

F1 Racing Simulation
F1 Racing Simulation

Wyścigi 10 maja 1997

Symulator wyścigów Formuły Pierwszej zrealizowany przez firmę Ubi Soft. Założeniem twórców gry było stworzenie realistycznego symulatora wyścigów Formuły 1, przy produkcji programu wykorzystano więc doświadczenie Renault F1, zespołu który pięć razy z rzędu wygrał Mistrzostwa Świata Formuły 1.

PC

Streets Of SimCity
Streets Of SimCity

Wyścigi 31 października 1997

Streets of SimCity to gra, w której możemy zwiedzać wirtualne miasta, tworzone w grach z cyklu SimCity. Zasiadamy za kierownicą samochodu i poruszamy się swobodnie po metropolii lub też możemy uruchomić tryb kariery i wykonywać humorystyczne misje.

PC

Jet Rider 2
Jet Rider 2

Wyścigi 31 października 1997

Gra wyścigowa, w której dziesięcioro uczestników rywalizuje ze sobą na specjalnych skuterach powietrznych, potrafiących poruszać się zarówno nad ziemią, jak i nad wodą. Do dyspozycji graczy oddano dwadzieścia tras, z czego dziesięć pochodzi z poprzedniej odsłony serii, zatytułowanej Jet Moto. Cechą charakterystyczną produkcji jest bardzo wysoki poziom trudności zawodów.

PS1

Screamer Rally
Screamer Rally

Wyścigi 15 listopada 1997

Ostatnie rajdy samochodów wyścigowych ze znanej serii Screamer, oferują wiele urozmaiconych tras i trybów rozgrywki o charakterze zręcznościowym.

PC

Formula 1 97
Formula 1 97

Wyścigi 26 września 1997

Kontynuacja ciepło przyjętej gry wyścigowej na licencji Formuły 1, która ukazała się w 1996 roku. Formula 1 97 przynosi szereg nowości, starając się jeszcze lepiej odwzorowywać zmagania na torach całego świata za kierownicami superszybkich bolidów.

PS1

Ray Tracers
Ray Tracers

Wyścigi 17 stycznia 1997

Nietypowa trójwymiarowa gra wyścigowa, w której gracze muszą pokonywać na czas kolejne segmenty trasy, by na koniec móc stanąć do pojedynku z najróżniejszymi pojazdami bojowymi.

PS1

Test Drive 4
Test Drive 4

Wyścigi 1 listopada 1997

Czwarta odsłona popularnej serii gier wyścigowych skierowanej do entuzjastów realizmu. Staramy się okiełznać pojazd i pokonać rywali na jednym z sześciu dostępnych w grze torów, unikając kontaktu z patrolami policyjnymi oraz zderzenia z innymi uczestnikami ruchu.

PC

Rapid Racer
Rapid Racer

Wyścigi 14 listopada 1997

Gra wyścigowa, w której zasiadamy za sterami łodzi motorowych i walczymy o zwycięstwo na sześciu zróżnicowanych trasach. Rapid Racer to jeden z pierwszych tytułów wydanych na konsolę PlayStation 1, które wykorzystują możliwości pada DualShock. Tytuł działa w sześćdziesięciu klatkach na sekundę, co jednak pociągnęło za sobą obniżenie jakości oprawy wizualnej.

PS1

CART Precision Racing
CART Precision Racing

Wyścigi 1 listopada 1997

CART Precision Racing to realistyczna symulacja wyścigów samochodowych, autorstwa studia deweloperskiego Terminal Reality. Gracze mają okazję spróbować swoich sił za kierownicą bolidów startujących w wyścigach z cyklu Champ Car World, rywalizując na 17 starannie odwzorowanych torach. Tytuł korzysta z oficjalnej licencji Championship Auto Racing Teams.

PC

Test Drive: Off-Road
Test Drive: Off-Road

Wyścigi 1 lutego 1997

Pierwsza odsłona cyklu gier zręcznościowych skierowanych do miłośników pojazdów terenowych, wydana pod szyldem popularnej serii wyścigowej. Przemierzamy trudne trasy, pełne błota, piachu lub śniegu, za kierownicą Hummera, Land Rovera czy innych samochodów licencjonowanych marek znanych miłośnikom Off-roadu.

PC

Network Q RAC Rally Championship: The X-Miles Add-on
Network Q RAC Rally Championship: The X-Miles Add-on

Wyścigi 30 czerwca 1997

Dodatek do kultowej gry rajdowej Network Q RAC Rally Championship pozwala toczyć zmagania wyścigowe na 10 nowych trasach. Dodatkowo otrzymujemy rozgrywany na dodatkowych OS-ach, rozbudowany tryb arcade.

PC

Manx TT Super Bike
Manx TT Super Bike

Wyścigi 1 września 1997

Zręcznościowe wyścigi motocyklowe, które pierwotnie zostały wydane (w 1995 roku) z myślą o bywalcach salonów gier. Dwa lata później wyprodukowano dwie równoległe konwersje, jedna z nich trafiła w ręce właścicieli konsol Sega Saturn, druga powędrowała na PeCety.

PC

Have a N.I.C.E. Day!
Have a N.I.C.E. Day!

Wyścigi 12 marca 1997

Produkt niemieckiej firmy Synetic GmbH to szalone wyścigi samochodowe, w których szybka jazda jest tak samo istotna jak destrukcja pojazdów rywali za pomocą bogatego arsenału środków zagłady.

PC