Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS1
Okładka Ray Tracers (PS1)
OkładkaRay Tracers (PS1)

Ray Tracers PS1

Nietypowa trójwymiarowa gra wyścigowa, w której gracze muszą pokonywać na czas kolejne segmenty trasy, by na koniec móc stanąć do pojedynku z najróżniejszymi pojazdami bojowymi.

Wyścigi | elementy zręcznościowe | Japonia

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ray Tracers Premiera PS1

17stycznia1997

producent: Taito wydawca: Sony Interactive Entertainment

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Ray Tracers

Driver (1999)

Ridge Racer Type 4

007 Racing

Ray Tracers to wyróżniająca się na tle licznej konkurencji gra wyścigowa opracowana przez Taito Corporation. Inspirowana automatowymi hitami produkcja pozwala posiadaczom konsoli wykazać się refleksem i zręcznością w szeregu wyzwań za kierownicą sportowych samochodów.

Mechanika

Ray Tracers przypomina, pod względem założeń, gry wyścigowe tworzone z myślą o automatach. Grę charakteryzuje wysokie tempo zabawy, proste zasady i mało skomplikowany model jazdy. Autorzy umożliwiają pokonywanie całych tras z prędkością ponad trzystu kilometrów na godzinę, nieustanną jazdę w kontrolowanym poślizgu i taranowanie bez szkody wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. Zadaniem graczy jest nie tylko pokonanie wszystkich odcinków w wyznaczonym limicie czasowym, ale też szybkie wyeliminowanie określonego pojazdu na koniec wyścigu. Celem jest m.in. staranowanie śmigłowca bojowego czy opancerzonej terenówki.

Kwestie techniczne

Ray Tracers to trójwymiarowa gra, w której autorzy stworzyli stosunkowo proste modele pojazdów i niezbyt szczegółowe etapy, by zapewnić wysoką płynność zabawy. W produkcji pojawiają się budujące tło fabularne wstawki FMV. Dostępne do wyboru samochody są wzorowane na takich rzeczywistych modelach, jak Nissan Skyline R32, Honda NSX czy Mazda RX-7.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Ray Tracers: 12+