Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Test Drive 4 (PC)

Test Drive 4 PC

Czwarta odsłona popularnej serii gier wyścigowych skierowanej do entuzjastów realizmu. Staramy się okiełznać pojazd i pokonać rywali na jednym z sześciu dostępnych w grze torów, unikając kontaktu z patrolami policyjnymi oraz zderzenia z innymi uczestnikami ruchu.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka Test Drive 4 (PC)

producent: Pitbull Syndicate

wydawca: Accolade

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1listopada1997

Test Drive 4 to czwarta odsłona gry wyścigowej, w której największą wagę przywiązuje się do realistycznego sposobu prowadzenia pojazdów. W związku z tym początkowo gracze skupiają swoją uwagę na jak najlepszym opanowaniu poszczególnych maszyn charakteryzujących się zróżnicowanymi stylami jazdy. Dodatkową przeszkodę stanowią porozmieszczane wzdłuż tras patrole policyjne. Przyłapanie zawodnika na gorącym uczynku skutkuje stratą cennych sekund. Do dyspozycji graczy oddano kilkanaście samochodów podzielonych na dwie kategorie: współczesne (m.in. Dodge Viper i Jaguar XJ220) oraz historyczne (m.in. Plymouth Hemi Barracuda i Shelby Cobra).

Swoje umiejętności testujemy w sześciu miastach: Keswick, San Francisco, Berno, Monachium, Kioto oraz Waszyngton. Dla każdej z tych lokacji twórcy przygotowali dwie trasy, przy czym druga z nich jest początkowo niedostępna, a do jej odblokowania konieczne jest wygranie na pierwszym wariancie.

W ramach trybu dla pojedynczego gracza przygotowano szereg opcji rozgrywki. Challenge Cup to typ mistrzostw, w których o ostatecznym zwycięstwie decyduje łączny czas przejazdu na wszystkich trasach. W Championship Cup zdobywamy punkty za zajęte pozycje na mecie i zawodnik z największą pulą w końcowej klasyfikacji zostaje czempionem. Oprócz tych dwóch trybów w grze Test Drive 4 występuje również Pitbull Cup, Masters Cup oraz Drag Race. W tym ostatnim ścigamy się z jednym rywalem na prostym torze, a kluczowe znaczenie dla zajęcia pierwszego miejsca ma umiejętność właściwej zmiany biegów.

Dla miłośników rywalizacji z innymi graczami przygotowano tryb wieloosobowy pozwalający na stoczenie pojedynku ze znajomymi m.in. za pośrednictwem sieci LAN.

Oprawa wizualna gry Test Drive 4 prezentuje wysoki poziom i obsługuje akceleratory grafiki 3D. Każda z dostępnych lokacji wyróżnia się inną stylistyką. Na przykład w Bernie poruszamy się po górskich przełęczach i tunelach, a w Stanach Zjednoczonych przemierzamy zabudowaną stolicę. Gracz może w każdej chwili skorzystać z kilku różnych ustawień kamery. Ścieżka dźwiękowa składa się z 28 utworów w klimatach techno.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Test Drive 4

odpowiednia dla każdego wieku