Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS1
Okładka Test Drive 4 (PC)
OkładkaTest Drive 4 (PC)

Test Drive 4

Czwarta odsłona popularnej serii gier wyścigowych, która stara się w miarę realistycznie oddawać zmagania superszybkich samochodów po ulicach miast i bezdrożach.

Wyścigi | samochodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Test Drive 4 Premiera

3lis1997

PS1

24lis1997

PC

producent: Pitbull Syndicate wydawca: Accolade

Test Drive 4 to debiutancka produkcja studia Pitbull Syndicate, a jednocześnie kolejna odsłona popularnego cyklu gier wyścigowych skierowanych do entuzjastów w miarę realistycznych zmagań sportowych samochodów.

Mechanika

Czwarta część cyklu Test Drive jest grą wyścigową, w której autorzy starali się jak najwierniej oddać zachowania poszczególnych pojazdów. Do dyspozycji gracza oddano czternaście samochodów – część z nich to amerykańskie muscle cars o potężnej mocy, jak chevrolet chevelle SS 454 z 1970 roku i dodge charger daytona z 1969 roku. Drugą grupę stanowią bardziej współczesne maszyny sportowe, jak dodge viper GTS czy jaguar XJ220 z 1998 roku. Niektóre z dostępnych aut wymagają odblokowania poprzez wygranie określonego turnieju.

Twórcy przygotowali łącznie sześć długich, prowadzących z punktu A do punktu B tras w różnych miejscach świata, na których gracz może rywalizować ze sztuczną inteligencją lub żywym przeciwnikiem na podzielonym ekranie. Wyścigi organizowane są m.in. przez takie metropolie, jak Brno, Monachium, Kioto czy San Francisco.

Zadaniem graczy na każdej z tras jest nie tylko pokonanie konkurentów, ale również dotarcie do poszczególnych punktów kontrolnych w wyznaczonym czasie. Zadanie to utrudnia ruch uliczny, który zmusza do większej uważności i kontroli sytuacji na drodze. Dodatkowym wyzwaniem są patrole policji, które w przypadku namierzenia nielegalnie ścigających się kierowców, rozpoczynają pościg, starając się ich zatrzymać.

Tryby gry

Test Drive 4 oferuje wiele opcji zabawy dla pojedynczego gracza. Challenge Cup to typ mistrzostw, w których o ostatecznym zwycięstwie decyduje łączny czas przejazdu na wszystkich trasach. W Championship Cup zdobywamy punkty za zajęte pozycje na mecie, a mistrzem zostaje zawodnik z największą ich liczbą w końcowej klasyfikacji. Pitbull Cup to rywalizacja, w której awans dalej umożliwia wyłącznie wygrywanie zawodów, a Masters Cup to z kolei cykl zmagań, w którym celem jest osiągnięcie jak najniższego łącznego wyniku czasowego ze wszystkich przejazdów. Wyzwanie to jest tym większe, że na każdym torze trzeba skorzystać z innego pojazdu. Twórcy umożliwili również pojedynek w stylu Drag Race, w którym ścigamy się z jednym rywalem na prostym torze, a kluczowe znaczenie dla zajęcia pierwszego miejsca ma umiejętna zmiana biegów.

Kwestie techniczne

Test Drive 4 to trójwymiarowa gra wyścigowa, w której autorzy starali się jak najwierniej odtworzyć modele pojazdów i oddać scenerie charakterystyczne dla poszczególnych regionów zmagań. W trakcie rywalizacji w tle przygrywa mająca motywować do szybszej jazdy muzyka elektroniczna autorstwa Orbital, Younger Younger 28s czy też Paula Shawa.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Test Drive 4: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
PS1