Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS1
Okładka Mille Miglia (PS1)
OkładkaMille Miglia (PS1)

Mille Miglia PS1

Nawiązująca do historycznego wyścigu organizowanego w północnych Włoszech produkcja, w której posiadacze konsoli mogą wziąć udział w zmaganiach za kierownicami sportowych maszyn z pierwszej połowy XX wieku.

Wyścigi | samochodowe

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mille Miglia Premiera PS1

30listopada2000

producent: Kung Fu Games wydawca: SCi Games

Angielskie napisyAngielskie napisy

Przygotowana przez Kung Fu Studios gra wyścigowa pozwalająca wcielić się w kierowcę uczestniczącego w tytułowych zmaganiach, Mille Miglia, które były organizowane w latach 1927-1957 w północnych Włoszech.

Mechanika

Mille Miglia to zręcznościowa gra wyścigowa, którą wyróżnia przede wszystkim specyficzny zestaw dostępnych do wyboru samochodów. Producenci podzielili pojazdy na trzy kategorie, w zależności od lat, w których brały one udział w zmaganiach. Dostępne są takie legendarne auta, jak mercedes SSK, BMW 328, mercedes 300SL czy fiat 500. Każdy z nich odwzorowano z dbałością o detale, a także starając się oddać realne osiągnięcia. Samochody są opisane trzema cechami – prędkością maksymalną, przyspieszeniem i zwrotnością. Twórcy przygotowali dziesięć różnych tras, inspirowanymi prawdziwymi odcinkami, które prowadzą przez włoskie miasteczka i górskie przełęcze oraz tunele. Na każdej z nich w tym samym momencie rywalizuje sześciu kierowców.

Zastosowany w Mille Miglia model jazdy łączy elementy zręcznościowe i symulacyjne. Pojazdy nie niszczą się po uderzeniach, odbijają się od siebie i przeszkód, ale jednocześnie poruszają się w stosunkowo powolnym tempie, zgodnie z możliwościami maszyn wyścigowych z pierwszej połowy XX wieku. Obok typowego modułu mistrzostw, w którym za sukcesy odblokowywane są kolejne trasy, oraz opcji zmagań dowolnie wybranym samochodem na wszystkich dostępnych trasach, posiadacze konsoli mogą również brać udział w wyścigach z drugim graczem na podzielonym ekranie.

Kwestie techniczne

Mille Miglia to trójwymiarowa produkcja, w której autorzy starali się połączyć zręcznościowy model jazdy z jak najbliższym realizmowi odwzorowaniem modelów samochodów i tras zmagań. W atmosferę rywalizacji wprowadzają graczy scenki FMV.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Mille Miglia: 12+