Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS1
Okładka Jet Rider 2 (PS1)

Jet Rider 2 PS1

Gra wyścigowa, w której dziesięcioro uczestników rywalizuje ze sobą na specjalnych skuterach powietrznych, potrafiących poruszać się zarówno nad ziemią, jak i nad wodą.

Wyścigi | science fiction | multiplayer | podzielony/wspólny ekran

Sony PlayStation 1
Okładka Jet Rider 2 (PS1)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

31października1997

Jet Rider 2 (w Stanach Zjednoczonych wydany pod tytułem Jet Moto 2) to wydana w 1997 roku na PS1 kontynuacja gry wyścigowej Jet Moto. Podobnie jak pierwowzór, jest to tytuł poświęcony wyścigom na specjalnych skuterach powietrznych, potrafiących poruszać się zarówno nad ziemią, jak i nad wodą. Gra została stworzona przez studio SingleTrac, mające na swoim koncie m.in. Twisted Metal i Twisted Metal 2.

Mechanika

W Jet Rider 2 na PS1 gracz uczestniczy w serii wyścigów skuterów powietrznych, rozgrywanych na dwudziestu różnorodnych trasach. Dziesięć torów zostało bezpośrednio przeniesionych z pierwszej odsłony cyklu, druga dziesiątka to natomiast zupełnie nowe lokacje, wyróżniające się większą różnorodnością. Wśród tych ostatnich znaleźć można miasto zniszczone przez trzęsienie ziemi, skute lodem góry, pustynny kanion czy kolejkę górską w parku rozrywki.

W wyścigach równocześnie uczestniczy dziesięcioro zawodników, co jest liczbą mniejszą niż w Jet Moto. Zredukowanie ilości uczestników pozwoliło twórcom na zapewnienie produkcji stałej liczby klatek na sekundę oraz zwiększenie poziomu trudności poprzez poprawę sztucznej inteligencji oponentów. Poszczególne postacie – różniące się między sobą statystykami - podzielone zostały na drużyny, reklamujące takich sponsorów jak Mountain Dew czy JetSki. W Jet Rider 2 można grać samemu albo ze znajomym w trybie podzielonego ekranu.

Inne

Warto wspomnieć, że wersja gry wydana w Stanach Zjednoczonych w ramach serii Greatest Hits dość znacząco różni się od pozostałych wydań. W wyniku pomyłki na płycie znalazła się nie standardowa edycja Jet Moto 2, lecz zmodyfikowana wersja zatytułowana Jet Moto 2: Championship Edition. W tym wydaniu liczba uczestników wyścigu została zredukowana do czterech, co jeszcze bardziej poprawiło płynność rozgrywki. Ponadto, gracze mają dostęp do wszystkich tras z pierwszej części cyklu od samego początku zabawy, podczas gdy w wersji premierowej należało je najpierw odblokować.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Gry podobne do Jet Rider 2

Wymagania wiekowe Jet Rider 2

odpowiednia dla każdego wieku