Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS1PC
Okładka WipEout 2097 (PS1)

WipEout 2097

Kontynuacja wydanej w 1995 roku gry wyścigowej, osadzonej w realiach science fiction. Tym razem zasiadamy za sterami jeszcze potężniejszych bolidów, rywalizując na zupełnie nowych trasach i korzystając z rozszerzonego arsenału power-upów oraz broni.

Wyścigi | science fiction

Okładka WipEout 2097 (PS1)

producent: Psygnosis

wydawca: Psygnosis

data premiery gry:

30wrz1996

PS1

31lip1997

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

WipEout 2097 (w USA znany także jako WipEout XL) to kontynuacja futurystycznej gry wyścigowej, która ukazała się pierwotnie w 1995 roku i zyskała popularność dzięki wiernie oddanemu poczuciu prędkości i dość wysokiemu poziomowi trudności zabawy. Za powstanie gry odpowiada ponownie brytyjskie studio Psygnosis, a tytuł trafił na PC, PlayStation i SEGĘ Saturn, choć doczekał się także konwersji na komputery Amiga oraz Mac.

Akcja gry toczy się w tytułowym roku 2097, a więc ponad 40 lat po wydarzeniach ukazanych w pierwszej części serii. Od tego czasu jeden z najpopularniejszych sportów przyszłości mocno ewoluował, a miejsce oryginalnej ligi F3600 zajęła znacznie trudniejsza i bardziej niebezpieczna liga F5000 AG. Zmianie uległy także same bolidy, charakteryzujące się większą prędkością, przyspieszeniem, zwrotnością i wytrzymałością.

Sama koncepcja zabawy nie uległa jednak zmianie, a podczas rozgrywki ponownie uczestniczymy w brutalnych zmaganiach antygrawitacyjnych maszyn, rywalizując z kontrolowanymi przez AI zawodnikami na kilku rosnących poziomach trudności. Rozgrywka toczy się na zupełnie nowych trasach, a do dyspozycji graczy oddano szereg nowych broni i power-upów. W odróżnieniu od pierwowzoru, gdzie przeciwników można było wyłącznie spowalniać, tym razem mamy możliwość trwałego uszkadzania ich bolidów, a stopień uszkodzeń podczas wyścigu pokazuje specjalny wskaźnik.

W porównaniu do pierwowzoru WipEout 2097 odznacza się wyraźnie ulepszoną oprawą graficzną, czyniącą użytek z nowoczesnych kart 3D, których posiadanie jest niezbędne do zabawy. Na równie wysokim poziomie stoi zaś utrzymana w klimatach techno/trance ścieżka dźwiękowa. Twórcy zadbali także o możliwość rywalizacji 2 osób, za pomocą połączenia internetowego lub w sieci lokalnej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe WipEout 2097

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe WipEout 2097

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Pentium 90 MHz
  • 16 MB RAM
  • akcelerator 3D
  • Windows 95
PC
PS1