Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Streets of SimCity (PC)

Streets of SimCity PC

Streets of SimCity to gra, w której możemy zwiedzać wirtualne miasta, tworzone w grach z cyklu SimCity. Zasiadamy za kierownicą samochodu i poruszamy się swobodnie po metropolii lub też możemy uruchomić tryb kariery i wykonywać humorystyczne misje.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka Streets of SimCity (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31października1997

W rok po wydaniu symulatora SimCopter, programiści ze studia Maxis dają graczom - po raz kolejny w historii serii - możliwość przeniesienia się w wirtualny świat znany z popularnego cyklu city builderów. Tym razem jednak, zamiast za sterami śmigłowca, zasiadamy za kierownicą samochodu, by odbyć szaleńczą przejażdżkę ulicami SimCity.

Ogólna idea gry pozostała niezmieniona w stosunku do SimCopter. Najważniejszym elementem Streets of SimCity jest możliwość swobodnego poruszania się po miastach, stworzonych przez graczy w SimCity 2000 bądź w specjalnie przygotowanym edytorze SimCity Urban Renewal Kit. Oprócz tego gra daje możliwość zabawy w jednym z wielu dedykowanych dla jednego lub wielu graczy trybów, na ponad pięćdziesięciu zaprojektowanych na potrzeby produkcji mapach.

Decydując się na grę w trybie kariery, gracze biorą udział w jednym z pięciu telewizyjnych show, polegających na wykonywaniu różnego rodzaju misji, podzielonych na epizody o rosnącym stopniu trudności. W Zippy’s Courier Service naszym zadaniem jest dostarczenie jak największej ilości przesyłek w możliwie krótkim czasie. W Galahad’s Watch bierzemy udział w wątku kryminalnym, eliminując skorumpowanych gliniarzy. W humorystycznym Granny’s Wild Ride gracze wcielają się w rolę babci, która odkrywa plany inwazji obcych, a jej jedynym celem jest powstrzymanie przybyszy. I wreszcie Race For Your Life, gdzie uczestniczymy w serii dynamicznych rajdów jako kierowca wyścigowy. Piąte, nienazwane show, wymaga od nas wykonywania szeregu niepowiązanych ze sobą misji jak np. nietypowe dostawy czy walki w trybie deathmatch.

Streets of SimCity zawiera opcje gry sieciowej w wariantach deathmatch i freeplay. Gracze dołączają do istniejącego pokoju, bądź kreują swój własny, wybierając samochody, miasto i ustalając zasady gry. W jednej potyczce może uczestniczyć jednocześnie do 8 zawodników. W zależności od wybranego trybu, zabawa polega na przetrwaniu w bitwie każdego z każdym, bądź kooperacji w parach.

Twórcy gry wprowadzili do swojego tytułu wiele nowatorskich rozwiązań i pomysłów, które wiele lat później okazały się standardem w grach akcji. Jednakże z powodu ograniczeń sprzętowych nie wszystkie koncepcje udało się do końca wyeksploatować, wskutek czego Streets of SimCity nie powaliło na kolana rzesz fanów, zarówno pod kątem oprawy jak i grywalności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Gry podobne do Streets of SimCity

Wymagania wiekowe Streets of SimCity

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Streets Of SimCity

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 166 MHz, 32 MB RAM, Karta grafiki 1 MB, Windows 95