Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Manx TT Super Bike (PC)

Manx TT Super Bike PC

Zręcznościowe wyścigi motocyklowe, które pierwotnie zostały wydane (w 1995 roku) z myślą o bywalcach salonów gier. Dwa lata później wyprodukowano dwie równoległe konwersje, jedna z nich trafiła w ręce właścicieli konsol Sega Saturn, druga powędrowała na PeCety.

Wyścigi

PC Windows
Okładka Manx TT Super Bike (PC)

producent: SEGA

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1września1997

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zręcznościowe wyścigi motocyklowe, które pierwotnie zostały wydane (w 1995 roku) z myślą o bywalcach salonów gier. Dwa lata później wyprodukowano dwie równoległe konwersje, jedna z nich trafiła w ręce właścicieli konsol Sega Saturn, druga powędrowała na PeCety.

Podobnie jak w przypadku innych arcade'owych tytułów Segi, „Manx TT” jest przede wszystkim nakierowany na zręcznościową zabawę. Gra nie jest długa, ale skutecznie potrafi zmotywować gracza do nieustannego poprawiania swych dotychczasowych wyników. Oprócz znanego z automatów trybu Arcade pojawiło się kilka nowych – PC Mode (trening, zawody, turniej), Time Trial a także Multiplayer. W przypadku tego ostatniego na torze może spotkać się maksymalnie ośmiu zawodników, zarówno w Internecie, jak i w sieci lokalnej. Jest to zarazem największy atut gry albowiem sterowani przez komputer przeciwnicy nie stanowią zbyt dużego wyzwania. Paradoksalnie podstawowym problemem, z którym gracze muszą nieustannie walczyć jest czas. Aby móc awansować dalej należy pokonywać kolejne bramki (checkpointy) przed upływem wyznaczonego wcześniej limitu.

Model jazdy sprawia wrażenie zręcznościowego, aczkolwiek bez dobrego poznania tras i możliwości sterowanych maszyn nie ma co nawet marzyć o zwycięstwie. Gra może być obsługiwana zarówno przy użyciu klawiatury, jak i joypada, którego obecność znacznie ułatwia zabawę. Podstawowe ograniczenie „Manx TT” to znikoma ilość torów – autorzy przygotowali zaledwie dwie trasy, niewielkim urozmaiceniem jest możliwość zaliczenia ich w trybie mirror (lustrzane odbicie). Zdecydowanie lepiej wypada pod tym względem park maszyn, których jest w sumie jedenaście. Osiem motocykli dostępnych jest już na starcie, kolejne trzy są odblokowywane w miarę postępów gracza. Każda z dostępnych maszyn zachowuje się w nieco inny sposób, jedne są bardziej zwrotne, inne z kolei niezwykle szybkie. Gracz może też wybrać rodzaj skrzyni biegów: manualną lub automatyczną.

„Manx TT” to jedna z pierwszych gier, które obsługiwały akceleratory 3D. Pomimo tego, iż ich obecność nie jest wymagana, to grafika wygląda zdecydowanie lepiej w trybie akcelerowanym. Tyczy się to przede wszystkim bardziej szczegółowego otoczenia i tekstur w wyższej rozdzielczości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Manx TT Super Bike

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Manx TT Super Bike

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • CPU 133MHz
  • 32MB RAM
  • 20MB na hdd
  • akcelerator 3D zdolny do pracy w rozdzielczości 640x480
  • Direct-X
  • Windows 95
  • zalecany analogowy kontroler