Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Test Drive: Off-Road (PC)
OkładkaTest Drive: Off-Road (PC)

Test Drive: Off-Road PC

Pierwsza odsłona cyklu gier zręcznościowych skierowanych do miłośników pojazdów terenowych, wydana pod szyldem popularnej serii wyścigowej.

Wyścigi | samochodowe | off-road | rajdy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Test Drive: Off-Road Premiera PC

1lutego1997

producent: Elite Systems wydawca: Accolade

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Test Drive: Off-Road

Stunt GP

Insane (2001)

4x4 Evolution

Test Drive: Off-Road to pierwsza produkcja w ramach popularnej serii wyścigowej, w której twórcy porzucili tradycyjne, sportowe maszyny i skupili uwagę graczy na potężnych pojazdach terenowych zdolnych do pokonania najbardziej niedostępnych tras. Rozgrywka ma charakter zręcznościowy, choć wprowadzono w grze model zniszczeń. Jeśli w wyniku wypadku zaliczymy dachowanie, to po chwili jesteśmy automatycznie stawiani na cztery koła. Głównym zadaniem kierowcy jest prześcignięcie trzech przeciwników, przy czym musimy zdążyć dojechać do kolejnych checkpointów w określonym czasie.

Wśród podstawowych pojazdów dostępnych dla graczy znalazły się Hummer H1, Jeep Wrangler, Land Rover Defender 90 oraz Chevrolet C1500 Z71. Wraz z postępami w grze odblokowujemy dodatkowe auta, w tym między innymi ogromną ciężarówkę Monster Truck. Każdy z samochodów charakteryzuje się trochę innym stylem sterowania. Swoich sił próbujemy w ramach trzech trybów zabawy: Practice Race (pojedynczy wyścig na dowolnej trasie), Mixed League (seria sześciu turniejów pucharowych w dowolnych pojazdach), Class League (wszyscy zawodnicy zasiadają za kierownicą takich samych samochodów).

W trakcie zabawy przeprawiamy się przez tuzin zróżnicowanych tras pokrytych grubą warstwą błota, piachu lub śniegu, co w znacznym stopniu wpływa na sposób poruszania się pojazdów. Każda z lokacji charakteryzuje się stosunkowo dużą otwartością. Jeżeli chcemy jak najszybciej dotrzeć do mety, to niezbędne jest stosowanie licznych skrótów. Jedynym ograniczeniem są w tym wypadku wszystkie checkpointy, które musimy zaliczyć.

Tryb wieloosobowy oferuje zabawę dla maksymalnie czterech graczy – zarówno na podzielonym ekranie, jak i przez sieć.

Oprawa graficzna gry Test Drive: Off-Road prezentuje wysoki poziom. Pojazdy wyglądają szczegółowo, a twórcy udostępnili możliwość ich przemalowania. Za ścieżkę muzyczną odpowiada zespół Gravity Kills, reprezentujący gatunek industrial rock.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Test Drive: Off-Road: Odpowiednia dla każdego wieku.