Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Insane (2001) (PC)

Insane (2001) PC

1nsane

Zwariowane wyścigi terenowe. Gracze nie są ograniczeni narzuconą z góry trasą i posiadają pełną swobodę w wyborze drogi do mety. Autorzy nie zawracali sobie głowy realizmem i zamiast tego postawili na efektowny i bardzo zręcznościowy model jazdy.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka Insane (2001) (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6lutego2001

Insane to wyścigi terenowe pojazdów posiadających w większości przypadków napęd na wszystkie koła, stworzone przede wszystkim z myślą o rozgrywce wieloosobowej w sieci lokalnej i Internecie. Do wyboru gracza oddana została możliwość ścigania się w kilku różnych klasach, poczynając od małych zwinnych buggy i skuterów, poprzez nieco większe pickupy, a na potężnych ciężarówkach kończąc. Nie zabraknie także pojazdów bonusowych, otrzymywanych po zdobyciu określonej ilości punktów, takich jak: wóz policyjny czy też poduszkowiec.

Ponadto Insane oferuje dużą ilość tras, na których przyjdzie nam toczyć zmagania z przeciwnikami, może to być np. lekko pofalowana pustynia, czy też mocno zalesiony lub obfitujący w olbrzymią ilość wzniesień i dolin teren. Gracze nie są ograniczeni narzuconą z góry trasą i posiadają pełną swobodę w wyborze drogi do mety. Tryby gry jakie zostały zaimplementowane, na pewno nie pozwalają się nudzić. Oprócz ścigania się w klasyczny sposób, zaliczając kolejne check pointy i okrążenia, można też pobawić się w trybach bardziej przypominających te znane z gier FPS czyli np. Capture the Flag, czy King of the Hill.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 484 głosów czytelników.

Gry podobne do Insane (2001)

Wymagania wiekowe Insane (2001)

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Insane (2001)

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 400MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D + wykorzystuje joystick

Druga część 1nsane w produkcji

wiadomość25 lutego 2011

Firma Game Factory Interactive ogłosiła, że wyda drugą część gry 1nsane. Sequel ma nosić mniej „szalony” tytuł - Insane 2. Stworzeniem tego tytułu zajmuje się zespół Targem Games. Właścicielem licencji do cyklu nadal pozostaje jednak Codemasters, które wydało pierwszą odsłonę serii w 2001 roku.

Insane na półkach w USA

wiadomość12 lutego 2001

Codemasters wypuściło Insane, najnowsze wyścigi samochodów terenowych po bezdrożach. W grze ciekawie urozmaicona jest rywalizacja między graczami dzięki rozgrywce w kilku trybach, z których większość po raz pierwszy została przeniesiona w świat rajdów.