Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS1
Okładka Rapid Racer (PS1)
OkładkaRapid Racer (PS1)

Rapid Racer PS1

Gra wyścigowa, w której zasiadamy za sterami łodzi motorowych i walczymy o zwycięstwo na sześciu zróżnicowanych trasach. Rapid Racer to jeden z pierwszych tytułów wydanych na konsolę PlayStation 1, które wykorzystują możliwości pada DualShock.

Wyścigi | TPP | na 2 osoby | motorówki

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rapid Racer Premiera PS1

14listopada1997

producent: Team SOHO wydawca: Sony Interactive Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Rapid Racer

WipEout 2097

Renegade Racers

Jet Moto

Rapid Racer jest grą wyścigową, opracowaną z myślą o konsoli PS1 przez zespół Team SOHO. Produkcja trafiła na amerykańskie sklepowe półki pod tytułem Turbo Prop Racing.

Mechanika

W Rapid Racer gracze zasiadają za sterami ośmiu łodzi motorowych i biorą udział w wyścigach toczonych na sześciu zróżnicowanych trasach ulokowanych między innymi w Miami, na Alasce i Hawajach czy choćby w Kanadzie; pomimo że liczba torów nie imponuje, zabawę urozmaica obecność ich lustrzanych odbić oraz możliwość stoczenia walki o zwycięstwo po zapadnięciu zmroku.

Same motorówki zróżnicowano natomiast nie tylko pod kątem wyglądu, lecz również statystyk: prędkości maksymalnej, przyspieszenia, prowadzenia oraz stabilności; pierwsze trzy z wymienionych cech można dodatkowo ulepszać w miarę postępów. Ponadto nasze szanse na sukces wydatnie zwiększają rozrzucone tu i ówdzie power-upy.

Tryby gry

W Rapid Racer można grać nie tylko w pojedynkę, lecz również z innymi graczami. Z myślą o samotnikach przygotowano cztery warianty rozgrywki – One race (pojedynczy wyścig), Time Trial (próba czasowa), Championship (zawody, w których naszym celem jest zdobycie jak najwyższej liczby punktów) oraz Bonus Rounds (specjalne zmagania, do których dostęp otrzymujemy po zebraniu pięciu żółtych power-upów ulokowanych na każdej trasie). Grając z drugą osobą na podzielonym ekranie możemy natomiast wziąć udział tak w pojedynczym wyścigu, jak i we wspomnianych wcześniej mistrzostwach. Na tym jednak nie koniec, gdyż autorzy pokusili się również o implementację specjalnego trybu, w którym maksymalnie pięciu graczy może walczyć o zwycięstwo, przekazując sobie pada.

Kwestie techniczne

Rapid Racer to jedna z pierwszych gier wydanych na konsolę PS1, która wykorzystuje możliwości kontrolera DualShock. Motorówki kontrolujemy więc przy użyciu analogów, z kolei pad wibruje w trakcie zabawy. Poza tym produkcja działa w sześćdziesięciu klatkach na sekundę – by jednak osiągnąć taki efekt, deweloperzy byli zmuszeni do obniżenia jakości oprawy graficznej.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran / gorące krzesło   Liczba graczy: 1-5  

Wymagania wiekowe Rapid Racer: Odpowiednia dla każdego wieku.