Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Great Battles of Hannibal (PC)

The Great Battles of Hannibal PC

The Great Battles of Hannibal jest drugą odsłoną inspirowanego historią starożytną cyklu strategii turowych, rozwijanego przez studio Erudite Software. Podobnie jak w przypadku The Great Battles of Alexander, gra stanowi komputerową adaptację planszówki.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka The Great Battles of Hannibal (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15grudnia1997

Druga z serii strategicznych gier wojennych opartych o znane gry planszowe. The Great Battles of Hannibal odtwarza jedenaście największych bitew kartagińskiego przywódcy Hannibala, począwszy od masakry wojsk rzymskich w zatoce Trasimene, aż do jego porażki pod Zama.

Możemy rozgrywać całą kampanię jako Kartagińczycy lub poszczególne bitwy wybierając dowolną stronę. Na początku każdego scenariusza poszczególne armie rozmieszczane są automatycznie na polu bitwy zgodnie z danymi historycznymi. Rozgrywka toczy się na mapach podzielonych na heksagonalne pola o zróżnicowanym ukształtowaniu terenu. W porównaniu z The Great Battles of Alexander zwiększono liczbę opcji kontrolowania oddziałów i wydawania rozkazów. Mamy również możliwość wydawania nowych rozkazów grupom jednostek. Gra posiada także tryb multiplayer umożliwiający rozgrywkę dwóch osób w sieci LAN lub w Internecie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe The Great Battles of Hannibal

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Great Battles of Hannibal

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 166MHz, 32MB RAM

Recenzja The Great Battles Collector's Edition

wiadomość18 maja 2001

Kolejnym materiałem zamieszczonym dziś na naszych stronach jest recenzja zestawu trzech, może nieco starszych, ale za to przedstawiających dużą wartość historyczną i wydanych w niezwykle atrakcyjnej cenie 29.90 PLN, turowych gier strategicznych – The Great Battles Collector’s Edition.