Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Twinsen's Odyssey (PC)

Little Big Adventure 2 PC

Twinsen's Odyssey

Kontynuacja gry Little Big Adventure z 1995 roku, uznanej przez graczy za „przełomową i kultową”.

Przygodowe | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Twinsen's Odyssey (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4października1997

Little Big Adventure 2 (Twinsen's Odyssey) to kontynuacja gry przygodowej z 1995 roku, uznanej przez graczy za „przełomową i kultową”. Akcja LBA2 rozpoczyna się kilka miesięcy po zakończeniu się części pierwszej gry. Twinsen pokonał tyrana, doktora Funfrocka i cieszy się ogromną sławą, wzniesiono nawet muzeum na jego cześć. Wszystkie sprawy miały się znakomicie, aż do czasu, gdy nagle planetę Twinsun ogarnęła wielka burza nieznanego pochodzenia i przyjaciel naszego bohatera DinoFly został porażony przez błyskawicę. Twinsen wyrusza na poszukiwania lekarstwa, które pomoże rannemu przyjacielowi... i tu zaczyna się nasza przygoda, przygoda, która okaże się dużo bardziej rozbudowana niż to się mogło pierwotnie wydawać. Mało powiedzieć, że teraz podróżujemy pomiędzy trzema planetami Emerald, Moon oraz Zeelich (dużo większy obszar gry składający się z 9 różnych światów/scenerii i ponad 180 lokacji), a w całość wplatają się przybysze z kosmosu. Twórcy gry zastosowali ten sam typ oprawy graficznej co w części pierwszej (tj. pre-renderowana izometryczna grafika, trójwymiarowe modele postaci), aczkolwiek bardziej ją dopracowano i zadbano o przedstawienie większej liczby detali. Na równie wysokim poziomie co poprzednio stoi też muzyka, wymienicie budująca ogólny klimat Little Big Adventure 2.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 658 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Twinsen's Odyssey

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Little Big Adventure 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • 486DX4 100MHz
  • 16MB RAM
Ruszyła jesienna wyprzedaż na GOG.com; Little Big Adventure 2 za darmo
Ruszyła jesienna wyprzedaż na GOG.com; Little Big Adventure 2 za darmo

wiadomość4 listopada 2016

W sklepie GOG.com trwa aktualnie jesienna wyprzedaż gier z różnych gatunków. Rabaty sięgają nawet 90% początkowej ceny.

Twórca Alone in the Dark i Little Big Adventure pracuje nad nową grą
Twórca Alone in the Dark i Little Big Adventure pracuje nad nową grą

wiadomość21 marca 2010

Nie wszyscy pamiętają pierwszą odsłonę gry Alone in The Dark, która w dniu swojej premiery imponowała klimatem i wykonaniem technicznym. Być może więcej graczy kojarzy natomiast niezwykłe przygody Twinsena z dwóch świetnych części Little Big Adventure. Autor obu produkcji, Frederick Raynal, zapowiedział, że pracuje nad nowym tytułem dla Ubisoftu.

Wieści ze świata (Battlefield 1943, Frederic Raynal, Toy Story 3)
Wieści ze świata (Battlefield 1943, Frederic Raynal, Toy Story 3)

wiadomość19 marca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj piszemy m.in. o nowej grze twórcy Little Big Adventures, pecetowej odsłonie Battlefield 1943, kolejnych grach w ofercie GOG.com, a także dacie premiery Final Fight: Double Impact. Zapraszamy do lektury.

Mała Wielka Przygoda powraca?

wiadomość10 stycznia 2006

Starsi fani przygodówek, sięgający pamięcią do roku 1994, z pewnością kojarzą tytuł Little Big Adventure uznany przez wielu graczy za kultowy i przełomowy. Dwa lata później ukazała się kontynuacja gry, która niestety była ostatnią pozycją z serii stworzoną przez Adeline Software. Wygląda jednak na to, iż jest szansa na pojawienie się LBA 3!