Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2008, 10:48

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (3 września 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: rzucamy kulkami w Petank Party, gramy kawałki Smashing Pumpkins, ściągamy demo Pure, bawimy się starymi przygodówkami, kupujemy demo Final Fantasy XIII i robimy kilka innych ciekawych rzeczy. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: rzucamy kulkami w Petank Party, gramy kawałki Smashing Pumpkins, ściągamy demo Pure, bawimy się starymi przygodówkami, kupujemy demo Final Fantasy XIII i robimy kilka innych ciekawych rzeczy. Zapraszamy do lektury.

Petank Party

UFO Games na 15 września zapowiedziało wydanie gry traktującej o fascynującym sporcie, szturmem zdobywającym nasze parki i skwery, a mianowicie Petanque. Petank Party, bo tak nazywała będzie się ta gra, zaoferuje elektroniczną wersję rzucania z wytyczonego okręgu stalowymi kulkami w kierunku leżącej na ziemi kuli z drewna. Wygrywa ten, którego bule (nie bile) po rzucie znajdą się najbliżej drewnianej kulki. Screeny z tej fascynującej produkcji można podziwiać w tym miejscu. Platformą docelową, o dziwo jest PC, a nie żadne Nintendo.

Guitar Hero

Bez pomocy Guitar Hero branża muzyczna już dawno by upadła i prezesi wielkich wytwórni zmuszeni zostaliby do zjadania własnych pasków od spodni. Jednak dzięki grom video, wszystko kręci się jak w szwajcarskim zegarku.

Najnowszy singiel grupy Smashing Pumpkins zadebiutuje nie w radiu, a w grze Guitar Hero: World Tour. Utwór nosi nazwę G.L.O.W. i znajdzie się w grze na długo przed premierą longpleya zespołu. Ponadto w programie pojawią się dwie inne piosenki Potłuczonych Dyń: 1979 i The Everlasting Gaze.

ScummVM

Posiadacze najnowszych okienek nie będą się już więcej musieli męczyć z DosBoxem czy Virtual PC, aby odpalić perły z lamusa gier przygodowych. Najnowsza wersja ScummVM wspierać będzie bowiem pięć starych/nowych tytułów. Są to druga i trzecia część fantastycznej serii Legends of Kyrandia, Lost In Time, gobliiinsopodobny The Bizzarre Adventures of Woodruff and the Schnibble i Drascula: The Vampire Strikes. Od tej pory Scumm będzie także wspierał konsole PS2, NGC I Wii. Program dostępny całkowicie za darmo z tego miejsca.

Red Alert 3

To się nazywa okazja! Osoby, które zdecydują się przedpremierowo zamówić w sklepie Gamestop grę Red Alert 3, bonusowo otrzymają fatałaszki do innego programu Electronic Arts, a mianowicie Warhammer: Age of Reckoning. Będzie to Korssar’s Helm, magiczne nakrycie głowy Kislevity, pozwalające mu transformować się w niedźwiedzia. A może by tak coś, co zamieniłoby głównego bohatera w jedną ze ślicznotek występujących w Red Alert?

CellZenith

Nie mniej fascynująco od Petank Party zapowiada się gra CellZenith, pozwalająca graczowi „poprowadzić swoją drużynę do walki przeciwko legionom nieumarłych wrogów. Do walki wykorzystamy trzydzieści pięć różnych statków, piętnaście powerupów, dziewiętnaście alternatywnych broni i wiele więcej. ” Pecetowa premiera tego shooterka odbędzie się 30 września, tymczasem już dzisiaj zapraszamy do zapoznania się z jego oficjalną witryną internetową.

Adam Syndrome

Niestety, opóźni się premiera przygodówki zatytułowanej Adam Syndrome, za którą odpowiada studio Dark Motif. Początkowo miał to być produkt budżetowy, ale wraz z postępem prac, autorom udaje się dokładać do niego coraz to nowe elementy. Dzięki temu, będziemy mieć do czynienia z adventure pełną gębą. W chwili obecnej premiera przewidziana jest na trzeci kwartał przyszłego roku.

Pure

Wyścigi Pure na tegorocznych targach Games Convention całkowicie przyćmiły nowego Motorstorma. Co ciekawe, nawet pomimo faktu, że wydawcą tej gry jest koncern Disneya, który jakby… nie zawsze sprawdza się w tej roli. Tak czy siak, wszyscy miłośnicy prędkości już w najbliższy czwartek, czyli jutro, będą mogli poczuć, jak ich żyłami przepływają zwiększone ilości adrenaliny. W usługach PSN i Xbox Live pojawi się bowiem wersja demonstracyjna Pure. Pełna gra dostępna będzie pod koniec września.

Final Fantasy XIII

Z wcześniejszych informacji wiemy, jakoby mające pojawić się na początku przyszłego roku demo Final Fantasy XIII miało być dodawane na oddzielnej płycie Blu-ray do filmu Final Fantasy: Advent Children Complete. Jednakże odzielna wersja tego samego dema może być oferowana graczom za opłatą. Przynajmniej tak twierdzi główny projektant serii, Tetsuya Nomura w wywiadzie z magazynem Dengeki PlayStation.

Fracture

Ujawniono achievementy, jakie towarzyszyć będą rozgrywce we Fracture – najnowsze dzieło ekipy Day:1:Studios. Ich spis znajdziecie w tym miejscu, ja się tylko ograniczę do stwierdzenia, że jest ich pięćdziesiąt i aby zdobyć wszystkie trzeba będzie zapewne mieć w palcach zwinność szympansa. Premiera w październiku.

Disaster

Katastrofa nadciągnie 24 października. Przynajmniej taką datę premiery przygodowej gry akcji zatytułowanej Distaster: Day of Crisis zapowiada Nintendo. Trzęsienia ziemi, fale tsunami, erupcje wulkanów, powodzie, huragany, nic, czego na co dzień nie oglądalibyśmy w telewizyjnych wiadomościach. No, ale jeżeli ktoś ma ochotę znaleźć się w samym epicentrum, to powinien dysponować konsolą Wii, gdyż to właśnie na nią dostępna będzie gra.

Kingdom Hearts III

Official PlayStation Magazine donosi, że najnowsza odsłona Kingdom Hearts, jak zwykle traktująca o słodziutkich bohaterach Disneya i towarzyszących im równie słodkich postaciach z gier firmy Square-Enix, będzie produktem ekskluzywnym dla PlayStation 3. Jak jest naprawdę, przekonamy się w trakcie Tokio Game Show.

Galeria obrazków

Zapraszamy również do zapoznania się z ostatnio uzupełnionymi galeriami obrazków…

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo

Rock Revolution

Pure

My Aquarium

Silent Hill 5

Testament of Sin

Pro Evolution Soccer 2009

Batman: Arkham Asylum

Divinity 2: Ego Draconis

Supreme Commander

Pirates vs. Ninjas Dodgeball

Wiedźmin: Edycja Rozszerzona

Demigod

Galeria filmów

... oraz najnowszymi filmikami.

Fallout 3 - E3 demo #1

Fallout 3 - E3 demo #2

Fallout 3 - E3 demo #3

Fallout 3 - E3 demo #4

Fallout 3 - E3 demo #5

DarkFall Online - gameplay

Mercenaries 2: World in Flames - Z dziennika developera #5

Duke Nukem 3D - Shake it Baby

Duke Nukem 3D - Shotgun domination

Duke Nukem 3D - Showgirl

Duke Nukem 3D - You died

Legendary: The Box - Z dziennika developera #6

Brothers in Arms: Hell's Highway - Z dziennika developera #3

Spore - faza rozwoju - kosmos

Golden Axe: Beast Rider

Shadow Harvest - DirectX 10

Guitar Hero: World Tour - Music Studio Vignette

Guitar Hero: World Tour - Rock Star Creator Vignette

gry