Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Disaster: Day of Crisis (Wii)

Disaster: Day of Crisis Wii

Disaster: Day of Crisis jest przygodową grą akcji, suto zaopatrzoną w elementy survivalu. Wydana przez Nintendo, a opracowana w studiach Monolith Software produkcja pozwala nam wcielić się w rolę człowieka, zmagającego się z niszczycielską mocą natury.

Akcji | TPP | katastroficzne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Disaster: Day of Crisis (Wii)

producent: Monolith Soft

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Stadlbauer

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

25września2008

24października2008

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Disaster: Day of Crisis jest przygodową grą akcji, suto zaopatrzoną w elementy survivalu. Wydana przez Nintendo, a opracowana w studiach Monolith Software produkcja pozwala nam wcielić się w rolę człowieka, zmagającego się z niszczycielską mocą natury. Cieszyć się nią mogą tylko posiadacze konsoli Wii.

Jeżeli jesteście fanami takich filmów, jak Pojutrze, Twister i im podobnych, to gra zdaje się być wprost dla was przeznaczona. Miłośnicy szybkiej akcji znajdą w niej również coś dla siebie.

Fabuła nie jest zbytnio skomplikowana, ale nie o nią tu chodzi. Oto bowiem przez Stany Zjednoczone w krótkim czasie przetacza się niespotykana dotąd seria kataklizmów, huraganów, powodzi, trzęsień ziemi etc. Cały kraj pogrąża się w chaosie. Władze zajęte przywróceniem porządku i ratowaniem mieszkańców straciły czujność. Doszło do karygodnego zaniedbania bezpieczeństwa, wskutek którego w ręce paramilitarnego ugrupowania przestępczego dostała się broń nuklearna.

Nasz bohater (Ray), były żołnierz jednostek specjalnych, wyrusza w celu odbicia broni masowej zagłady. Na drodze stają mu nie tylko bandyci, ale przede wszystkim potężne i nieposkromione siły natury. Zanim udaje mu się cokolwiek osiągnąć, musi dokonać rzeczy niemal niemożliwej – przeżyć.

Rozgrywka jest bardzo zróżnicowana. Możemy liczyć na przeżycia, których doznawali dotąd tylko bohaterowie filmów katastroficznych. Wśród oferowanych przez grę atrakcji czeka na nas szaleńcza jazda samochodem po górskim zboczu, w ucieczce przed zabójczym obłokiem piroklastycznym, omijanie zawalających się budynków podczas trzęsienia ziemi, czy też walka o przeżycie w trakcie pochłaniającej miasto powodzi. Dodatkowo adrenalinę podnosi zaawansowana fizyka oraz oddana z detalami oprawa graficzna.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 175 PLN

Klasyfikacja PEGI Disaster: Day of Crisis

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.