Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Chronicles of Mystery: Scorpio Ritual (PC)
OkładkaChronicles of Mystery: Scorpio Ritual (PC)

Chronicles of Mystery: Rytuał Skorpiona PC

Chronicles of Mystery: Scorpio Ritual | Testament of Faith | Testament of Sin

Chronicles of Mystery to gra przygodowa w konwencji point & click, stworzona przez rzeszowskie studio City Interactive.

Przygodowe | point-and-click | detektywistyczne | polskie

Chronicles of Mystery: Rytuał Skorpiona Premiera PC

14listopada2008

pudełko PL

14listopada2008

producent: CI Games / City Interactive wydawca: CI Games / City Interactive wydawca PL: CI Games / City Interactive Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Chronicles of Mystery: Rytuał Skorpiona

Reprobates: U Bram Śmierci

Adera

Myth Seekers: Legenda Wulkana

Chronicles of Mystery to gra przygodowa w konwencji point & click, stworzona przez rzeszowskie studio City Interactive. Grupa ta składa się z programistów, którzy mają na koncie takie przedsięwzięcia, jak Art of Murder: Sztuka zbrodni, Schizm czy Sentinel: Strażnik Grobowca.

Tytuł opowiada historię Sylvie Leroux, studentki paryskiej Sorbony, która zaproszona przez stryja na na Maltę, na miejscu dowiaduje się o jego tajemniczym zaginięciu. Dziewczyna udaje się zatem na Gozo, czyli tam gdzie wybierał się i stryj, kiedy widziano go po raz ostatni. Olivier Leroux, szanowany archeolog i profesor prowadził tam badania w związku z pewną skrywaną od wieków tajemnicą. Nie dane mu jednak było poznać szczegółów sekretu, bo wkrótce całkowicie zniknął z życia publicznego. Nie znalazłszy wujka na wyspie, Sylvie orientuje się, że jego sytuacja może mieć związek z ogromnym spiskiem religijnym, stanowiącym sensację na miarę skandalu rodem z Kodu Leonarda da Vinci. Podążając tym tropem, młoda adeptka archeologii decyduje się odwiedzić Turcję, a nieoczekiwanie dla samej siebie trafia także do Watykanu. Na każdym z etapów podróży poczynaniami bohaterki kieruje, rzecz jasna, gracz.

Mechanika Chronicles of Mystery opiera się na przemierzaniu prerenderowanych lokacji, gromadzeniu i łączeniu ze sobą przedmiotów, prowadzeniu dialogów oraz podsłuchiwaniu rozmów innych postaci. Pozwala to na realizację kluczowego elementu rozgrywki, którym jest rozwiązywanie logicznych łamigłówek, otwierających drogę do kolejnych wątków w fabule.

Produkcja City Interactive została wykonana na silniku Virtools Engine, wykorzystanym wcześniej w obu częściach Syberii oraz grze Post Mortem. Poza grafiką istotną stroną projektu jest też oprawa dźwiękowa, budująca napięcie i podkreślająca najważniejsze zwroty akcji.

Ostatnia modyfikacja 14 listopada 2008

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 176 głosów czytelników.

Chronicles of Mystery: Rytuał Skorpiona cena w dniu premiery: 49,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Chronicles of Mystery: Rytuał Skorpiona

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Chronicles of Mystery: Rytuał Skorpiona Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza)
  • 430 MB HDD
  • Windows XP