Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2008, 09:30

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (19 września 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: odwiedzamy portal MyCrysis.com, testujemy nowy sprzęt muzyczny, słuchamy ścieżki dźwiękowej prostu od wikingów, gramy w nowy epizod American McGee’s Grimm, kupujemy zestawy Nintendo DS, ściągamy demo Fracture. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: odwiedzamy portal MyCrysis.com, testujemy nowy sprzęt muzyczny, słuchamy ścieżki dźwiękowej prostu od wikingów, gramy w nowy epizod American McGee’s Grimm, kupujemy zestawy Nintendo DS, ściągamy demo Fracture. Zapraszamy do lektury.

Crysis

Firma Crytek zdecydowała się na uruchomienie nowego portalu poświęconego cyklowi Crysis. Ma ona na celu skupienie światowej społeczności zgromadzonej wokół gier w jednym miejscu, zapewniającym dostęp do najważniejszych informacji, a także oficjalnych for dyskusyjnych.

Rock Band 2

Rock Band 2 zostanie już niedługo wzbogacony o zestaw premierowych modeli instrumentów i akcesoriów najbardziej uznanych marek na rynku. Do gry wejdą m.in. urządzenia takich firm, jak Fender, Sennheiser, Shure, Gretsch Drums, Pearl, Ludwig/Conn-Selmer, Pearl, SJC Custom Drums, Zildjian Cymbals, Ernie Ball, Roland, BOSS, czy też Pro-Mark.

Viking: Battle of Asgard

23 września nastąpi premiera ścieżki dźwiękowej z gry Viking: Battle of Asgard. Płytę wyda na światowym rynku firma Sumthing Else Music Works. Będzie ona zawierać muzykę skomponowaną przez Richarda Beddowa, Waltera Naira i Simona Ravna oraz wykonaną przez Praską Orkiestrę Symfoniczną.

American McGee’s Grimm

W ramach oferty serwisu e-dystrybucji GameTap zadebiutował już siódmy, spośród 24, epizod American McGee's Grimm – gry czerpiącej garściami z baśni braci Grimm. Tytuł najnowszego odcinka to Beauty and the Beast. Wszyscy zainteresowani znajdą opublikowane do tej pory epizody na łamach wymienionego wyżej serwisu.

Cabela's Legendary Adventures

Koncern Activision poinformował, że gra łowiecka o tytule Cabela's Legendary Adventures powędrowała do sklepów w Stanach Zjednoczonych. W sprzedaży znalazły się wersje na PS2, Wii i PSP. Nie wiemy niestety kiedy (i czy w ogóle) dojdzie do premiery europejskiej.

Overgrowth

Studio Wolfire Games ogłosiło rozpoczęcie produkcji przygodówki Overgrowth, kontynuacji Lugaru. Pozycja zostanie wydana w wersjach na systemy Windows, Linux i MacOS. Weźmiemy w niej udział w konflikcie toczonym w alternatywnym świecie, w którym najwięcej do powiedzenia mają plemiona wilków i zajęcy. Więcej informacji na temat gry znajdziecie na jej oficjalnej stronie.

Nintendo DS

Nintendo wyda w okresie świątecznym kilka nowych zestawów Nintendo DS. Europejczycy będą mogli nabyć m.in.:

  • biały lub czarny DS z kopią gry Brain Training – 120 funtów (około 510 złotych);
  • czerwony DS z kopią gry Big Brain Academy – 120 funtów;
  • różowy DS z kopią Nintendogs: Labrador and Friends – 130 funtów;
  • niebieski DS z kopią Cooking Guide: Can’t Decide What to Eat? – 130 funtów.

Xbox Live

W ofercie Xbox Live pojawiły się wersje demonstracyjne dwóch gier – Fracture i Mercenaries 2: World in Flames. Oba dema zajmują około 1 GB.

Level-5

Serwis Gamekyo donosi, że w najnowszym numerze magazynu Famitsu zamieszczono informację potwierdzającą zapowiedź konferencji prasowej studia Level-5 (m.in. Dark Cloud, Dragon Quest VII, Jeanne d’Arc). Możemy się spodziewać, że w jej trakcie dojdzie do ujawnienia szokujących informacji. Przypominamy, że japońska firma pracuje aktualnie nad White Knight Story.

PAIN

SackBoy, główny bohater LittleBigPlanet i maskotka platformy PlayStation 3, trafi do gry PAIN, w której pełnić będzie rolę grywalnej postaci.

Pure

Producent świetnego Pure, Jasen Avent ze studia Black Rock, oświadczył, że firma bardzo chętnie wydałaby na rynek kontynuację swojego ostatniego dzieła. Oznajmił również, że aktualnie pracownicy Black Rock przymierzają się do wyprodukowania dodatków do części pierwszej. Szczegóły nie są jednak jeszcze znane.

Avalanche Studios

Studio Avalanche poinformowało oficjalnie o pracach nad grą The Hunter – darmową, sieciową produkcją powstającą przy współpracy z firmą Emote Games. Pozycja zostanie wydana pod koniec tego roku. W przyszłym miesiącu rozpoczną się jej beta-testy. Przypominamy, że Avalanche Studios jest producentem Just Cause, jednej z ciekawszych gier 2006 roku.

Driving Speed 2

Masz ochotę na darmowe wyścigi? Propozycję właśnie dla ciebie przygotowała firma WheelSpin Studios, która opublikowała w sieci Driving Speed 2, wysokiej jakości symulację. Znajdziecie ją m.in. pod tym adresem.

LittleBigPlanet

Firma Sony Computer Entertainment opublikowała w sieci listę Trofeów, które będzie można zdobyć w LittleBigPlanet. Znajdziecie je m.in. na łamach serwisu Worthplaying.

Naruto: Ultimate Ninja Storm

Naruto: Ultimate Ninja Storm, powstające z myślą o PlayStation 3, zostanie wydane także w wersji kolekcjonerskiej. W jej skład wejdzie metalowe pudełko, książka z grafikami, ścieżka dźwiękowa na CD, a także limitowane karty do gry. Do premiery dzieła CyberConnect2 dojdzie pod koniec bieżącego roku.

Civilization IV: Colonization

Przedpremierowe zamówienie produkcji o tytule Civilization IV: Colonization w ramach serwisu Gamers Gate wiązać się będzie z otrzymaniem prezentu w postaci gry Europa Universalis 3.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Cabela's Legendary Adventures

Zoo Vet: Endangered Animals

Midnight Club: Los Angeles

PT Boats: Knights of the Sea

Tarr Chronicles: Sign of Pride

The Political Machine 2008

The Lord Of The Rings Online: Mines of Moria

Henry Hatsworth in the Puzzling Adventure

Customplay Golf 2009

Yu-Gi-Oh! GX Tag Force 3

MLB Superstars

Galeria filmów

... a także najnowsze filmy z gier:

Gears of War 2

Boogie SuperStar

The Hardy Boys: The Hidden Theft

Cabela's Legendary Adventures

Sam & Max: Season 1

Sword of the Stars: A Murder of Crows

Call of Duty: World at War

Moto Racer DS

Requiem: Bloodymare - Bloodbath

Sonic Chronicles: The Dark Brotherhood

Way of the Sword

Dragon Age: Początek

King's Bounty: Legenda

de Blob

Saints Row 2

gry