Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Strategy First Najnowsze wiadomości i informacje

Kolejny FlatOut w drodze

Entelarmer, 8 lipca 2015, 16:12

Firma Strategy First zapowiedziała kolejną część wyścigowej serii FlatOut. Ma ona ukazać się w przyszłym roku i być tworzona we współpracy z fanami cyklu.

Strategy First zapowiedziało grę FlatOut 3: Chaos & Destruction. Premiera za tydzień

Hed, 7 grudnia 2011, 12:34

W przyszłym tygodniu na Steamie pojawi się gra FlatOut 3: Chaos & Destruction, w której ponownie rozwalimy dziesiątki różnych samochodów na wielu trasach. Trzecia odsłona serii jest wielką niewiadomą, gdyż tworzy je nowe studio Team6 oraz firma Strategy First.

Kontynuacja Culpa Innata nadchodzi

Hed, 25 sierpnia 2008, 13:37

Ten tytuł znany jest pewnie przede wszystkim osobom zainteresowanym przygodówkami. Firma odpowiedzialna za osadzoną w przyszłości historię zapowiedziała jej kontynuację. Pomimo wielu pomniejszych zmian, nowych lokacji i wydarzeń, gra pozostanie wzorcowym przykładem klasycznego podejścia do tego gatunku.

Space Empires V - premiera

Nicolas Games Press Release, 12 czerwca 2008, 20:18

Premiera Space Empires V już 12 czerwca

Nicolas Games Press Release, 3 czerwca 2008, 13:20

Ironclads: American Civil War w produkcji

Vercetti, 3 czerwca 2008, 13:15

Rosyjskie studio Totem Games podało do wiadomości, że pracuje nad symulatorem okrętów o nazwie Ironclads: American Civil War. Nadchodzący tytuł pozwoli nam poprowadzić do boju statki z okresu amerykańskich wojen o niepodległość, zaś wszelkie pojedynki z komputerowym rywalem będziemy toczyć w trybie turowym.

Trainz Classics w serii TOPSELLER!

CDP.pl Press Release, 21 listopada 2007, 16:10

Strategy First zapowiada Urban Empires

Misiek, 3 października 2007, 10:42

Firma Strategy First zapowiedziała dzisiaj Urban Empires – nową grę akcji z elementami RTS-a, która koncentrować się będzie na wojnie gangów. Developerem nowego tytułu jest Radioactive Software, a premierę wstępnie wyznaczono na początek 2008 roku.

GameTap i Strategy First razem do 2012 roku

Vercetti, 19 lipca 2007, 18:30

GameTap, jeden z serwisów trudniących się elektroniczną dystrybucją gier, poinformował, że zawarł właśnie umowę z firmą Strategy First, mającą w swoim portfolio m.in. znaną serię strategii turowych Disciples. Na mocy podpisanego porozumienia obie spółki będą współpracować ze sobą aż do 2012 roku.

Gry z katalogów firm Strategy First i Empire Interactive tańsze w Steamie

Krystian Smoszna, 11 lipca 2007, 11:42

Choć to wieści z targów E3 Media & Business Summit są aktualnie priorytetem na naszym serwisie, nie możemy też zapominać o innych informacjach, niezwiązanych bezpośrednią z kalifornijską imprezą. Do takich zalicza się wiadomość o obniżce cen gier z katalogów firm Strategy First, Inc. i Empire Interactive Entertainment, które dostępne są w ofercie systemu elektronicznej dystrybucji Steam.

Call for Heroes: Pompolic Wars w "złocie"

Krystian Smoszna, 11 czerwca 2007, 18:00

Studio Quotix Software zakończyło prace nad swoją kolejną grą, zatytułowaną Call for Heroes: Pompolic Wars. Płyta z programem trafiła już do tłoczni, będącej ostatnim przystankiem dla tej produkcji na drodze do sklepów.

Call for Heroes: Pompolic Wars również na Wii

Vercetti, 4 maja 2007, 16:40

Firma Data Design Interactive poinformowała dzisiaj, że nabyła prawa do stworzenia i wydania gry akcji Call for Heroes: Pompolic Wars w wersji na Wii. Pozycja z silnie zaznaczonymi elementami RPG trafi do posiadaczy next-gena Nintendo w czwartym kwartale bieżącego roku.

Pompolic: Call of Heroes zmienia nazwę

Metatron, 14 kwietnia 2007, 12:08

Zapowiedziana w sierpniu ubiegłego roku jako Pompolic: Call of Heroes gra znalazła wydawcę, który umożliwi jej zaistnienie na amerykańskim rynku. Będzie nim firma Strategy First. Wraz z ogłoszeniem tego porozumienia, deweloper gry, Quotix Software poinformował o zmianie tytułu na Call of Heroes: Pompolic Wars.

Gra Enemy Engaged 2 zostanie wydana przez Strategy First

Krystian Smoszna, 22 marca 2007, 08:11

Przygotowywana przez studio Gameyus Interactive druga odsłona cyklu Enemy Engaged, ma już wydawcę na północnoamerykańskim kontynencie. Dystrybucją programu w Stanach Zjednoczonych zajmie się firma Strategy First.

Penumbra: Overture trafi do systemu elektronicznej dystrybucji firmy Strategy First

Krystian Smoszna, 21 marca 2007, 10:52

Już za dziewięć dni grę Penumbra: Overture będzie można nabyć za pośrednictwem internetowego sklepu firmy Strategy First. Szwedzki producent – studio Frictional Games – podpisał porozumienie z wymienionym wyżej wydawcą, dzięki czemu jego debiutancki twór będzie dostępny dla użytkowników z całego świata.

Amerykański debiut gry MAKING HISTORY: The Calm & the Storm

Metatron, 14 marca 2007, 13:38

Firma Strategy First ogłosiła, że opracowana przez Muzzy Lane Software gra MAKING HISTORY: The Calm & the Storm jest już dostępna do nabycia w sklepach na terenie Stanów Zjednoczonych. Wspomniana produkcja jest strategią turową pozwalającą nam pokierować losami jednego z państw biorących udział w II wojnie światowej.

Making History: The Calm & the Storm w złocie

Metatron, 24 lutego 2007, 10:56

Firma Strategy First ogłosiła, że gra strategiczna Making History: The Calm & the Storm osiągnęła status złoty. Opracowana przez Muzzy Lane Software produkcja trafi na Pólki sklepowe na terenie Ameryki Północnej już 13 marca.

Narodziny Ameryki - premiera

Nicolas Games Press Release, 26 stycznia 2007, 10:43

Narodziny Ameryki - polska premiera 23 stycznia

Nicolas Games Press Release, 18 stycznia 2007, 09:05

Warlords trafi na NDS

Metatron, 11 stycznia 2007, 10:59

Firma Strategy First weszła w porozumienie z Glyphic Entertainment. Umowa dotyczy stworzenia wersji popularnej gry strategicznej Warlords na konsolę NDS. Miłośnicy strategii mogą już zacierać ręce, ponieważ w drodze są także przenośne wersje Jagged Alliance i Disciples II.

Space Empires V w Europie już za dwa miesiące

Vercetti, 27 grudnia 2006, 15:08

Firma Empire Interactive, europejski wydawca gry Space Empires V poinformował, że długo oczekiwane dzieło studia Malfador Machinations ukaże się na Starym Kontynencie w lutym przyszłego roku. Przypomnijmy, że produkt zadebiutował dotąd jedynie w Ameryce Północnej, a miało to miejsce ponad dwa miesiące temu.

Birth of America trafia do Matrix Games

naiver, 14 grudnia 2006, 13:31

Birth of America, turowa strategia przenosząca gracza w okres amerykańskiej wojny o niepodległość oraz konfliktu Francuzów z Indianami, trafiła do sprzedaży w internetowym sklepie firmy Matrix Games. Cena BoA dla klientów z Europy opiewa na 31,99 EUR, co wydaje się dość poważną kwotą.

Empire Interactive europejskim przyczółkiem Strategy First?

Arth, 31 października 2006, 14:31

Silverstar Holdings (właściciel Strategy First) oświadczył, że złożył ofertę zakupu wszystkich akcji Empire Interactive. Udziałowcy Empire Interactive mają podjąć decyzję w tej sprawie do końca listopada.

Culpa Innata w złocie

Elrond, 23 października 2006, 14:42

Przedstawiciele firmy Momentum AS poinformowali, iż ich najnowsze dzieło, Culpa Innata, wkroczyło właśnie w złotą fazę i pojechało do tłoczni. Niestety, nie znamy jeszcze oficjalnej daty wydania wspomnianej gry.

Preordery Space Empires V rozpoczęte

Elrond, 11 października 2006, 15:18

Wszystkich zainteresowanych przedpremierowym zakupem kosmicznej strategii handlowej, Space Empires V, zapraszam do odwiedzenia tej strony. Wszyscy, którzy dokonają zakupu gry przed jej premierą, będą mogli ją otrzymać ze zniżką w wysokości 5 USD, czyli za 34,95 USD.

Zaanonsowano Supreme Ruler 2020

Elrond, 5 października 2006, 15:25

Jeśli przypadła Wam do gustu strategia zatytułowana Supreme Ruler 2010, być może zainteresuje Was informacja o pracach nad jej sequelem. Wiadomość taką podali developerzy skupieni w BattleGoat Studios, odpowiedzialni za stworzenie pierwszej części gry. Planowana data wydania to 3 kwartał przyszłęgo roku.

Gry z oferty Strategy First 20% taniej

Vercin, 25 września 2006, 09:28

Bardzo dobrze znany wszystkim miłośnikom strategii wydawca Strategy First oferuje 20% zniżki na wszystkie wydawanie przez siebie tytuły. Jeżeli jednak macie ochotę na uzupełnienie kolekcji np. o brakujące części Disciples to trzeba się śpieszyć, gdyż oferta jest ważna tylko do 7 października 2006 i – niestety – tylko w internetowym sklepie Strategy First.

Znamy datę premiery gry Space Empires V

Krystian Smoszna, 20 września 2006, 06:57

Na oficjalnej stronie firmy Strategy First pojawiła się uaktualniona data premiery gry Space Empires V. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wydawca zadecydował, że program zostanie opublikowany wcześniej niż pierwotnie planowano. Na ogół bywa zupełnie odwrotnie...

Quotix Software anonsuje nową grę akcji/RPG

Krystian Smoszna, 2 sierpnia 2006, 10:47

Stworzone sześć lat temu w Serbii i Czarnogórze studio Quotix Software zapowiedziało nowy produkt. Autorzy mało znanego programu o nazwie Grinbo postanowili tym razem wziąć się za połączenie gry akcji i RPG.

Dodatek do Victoria: Empire Under the Sun w drodze

Thorwalian, 8 czerwca 2006, 11:58

Interesuje wieści dotarły do nas z siedziby Paradox Interactive. Szwedzka firma, doskonale kojarzona przez miłujących się w strategiach, zaanonsowała rozpoczęcie prac nad dodatkiem do Victoria: Empire Under the Sun.

Strategy First i Akella wspólnie wprowadzą Disciples III: Renaissance na rynek

Elrond, 18 kwietnia 2006, 12:14

Gracze, których podłamała wiadomość o braku developera trzeciej odsłony całkiem przyzwoitej serii strategii, Disciples, mogą odetchnąć z ulgą i odstawić nerwosol. Tworzeniem gry zajęły się rosyjskie firmy .dat oraz Akella, a umowę o współpracy z tą drugą podpisali właśnie przedstawiciele Strategy First.

Space Empires własnością Strategy First

Thorwalian, 5 kwietnia 2006, 13:15

Seria Space Empires od Malfador Machinations nie odnosi jakichś spektakularnych sukcesów, jednak to, że ma ona swoich zagorzałych zwolenników wiemy od dawna. Należy więc bezsprzecznie odnotować, że po kilkunastu latach niezależności, kosmiczna marka trafiła w nowe ręce. Wczorajszym oświadczeniem prasowym, firma Strategy First poinformowała o przejęciu kalifornijskiego developera.

Polska premiera Supreme Ruler 2010 w poniedziałek

Nicolas Games Press Release, 17 marca 2006, 15:52

Znamy datę premiery gry Culpa Innata

Krystian Smoszna, 10 marca 2006, 08:50

Przedstawiciele firmy Momentum AS wystosowali wczoraj oficjalne oświadczenie prasowe, w którym poinformowali o dacie premiery swojego debiutanckiego produktu – gry Culpa Innata. Program pojawi się na rynku 13 czerwca bieżącego roku.

Birth of America już dostępna

Krooliq, 28 lutego 2006, 09:19

Firma AGEOD poinformowała, że strategia turowa, nosząca tytuł Birth of America, jest już dostępna do kupienia i pobrania przez elektroniczny system dystrybucji.

O europejskiej edycji Dangerous Waters

Krystian Smoszna, 31 stycznia 2006, 07:58

Potrzeba było jedenastu miesięcy, aby gra Dangerous Waters znalazła oficjalnego wydawcę w Europie. Opublikowany 23 lutego 2005 roku program zdążył się już nieco zakurzyć, ale z pewnością jest pozycją wartą uwagi, o czym najlepiej świadczą wysokie oceny na łamach zachodnich magazynów (średnia nota 84% według serwisu Game Rankings).

Jagged Alliance 2 Wildfire - już w sklepach

TopWare Poland Press Release, 13 grudnia 2005, 15:34

Strategy First rozpoczyna współpracę z Valve Software

Krystian Smoszna, 9 grudnia 2005, 08:43

Produkty Strategy First znajdą się w ofercie systemu elektronicznej dystrybucji gier o nazwie Steam, nad którą pieczę sprawuje Valve Software – poinformowano wczoraj w oficjalnym oświadczeniu prasowym.

„Sądny dzień” (Doomsday) uzupełni Hearts of Iron II

ComCo, 17 listopada 2005, 13:06

Na kwiecień przyszłego roku, przedstawiciele firmy Paradox Interactive, producenta Hearts of Iron II - drugiej odsłony jednej z najlepszych strategii w historii, poruszających temat burzliwych dziejów II Wojny Światowej - zapowiedzieli koniec prac nad rozszerzeniem wspomnianej gry, które będzie nosiło podtytuł Doomsday.

Symulator wojen gangów od Strategy First

Thorwalian, 8 listopada 2005, 09:40

Pojawiły się pierwsze informacje na temat nowej gry gangsterskiej pod wielce wymownym tytułem – Gang War. Program wyjdzie spod rąk studia developerskiego Radioactive-Software, które jak do tej pory nie odniosło jeszcze znaczących sukcesów. Rozgrywka ma się opierać głównie na strategii, powiązanej jednak z elementami akcji.

Darmowa dostawa gier od Strategy First

Elrond, 28 października 2005, 11:50

Slogan "Reklama dźwignią handlu" z pewnością nie został ukuty przypadkowo - ogromna większość (jeśli nie wszystkie) przeprowadzonych badań wykazuje, iż konsumenci częściej sięgają po produkt, którego reklamę widzieli. Wszelkiego rodzaju promocje również przyciągają klientów wietrzących dobrą okazję. Nie dziwi więc sięganie po takie rozwiązania firm z branży, ot chociażby Strategy First.

Kryzys Kubański w planie wydawniczym Cenega Poland

Cenega Press Release, 7 października 2005, 07:58

Przetestuj gry firmy Strategy First przez trzy godziny za darmo

Krystian Smoszna, 4 października 2005, 09:06

Firma Strategy First ogłosiła wczoraj, że z jej oficjalnej strony można już ściągać pełne wersje ponad dwudziestu gier, które przed zakupem można przetestować przez krótki czas.

Ice Crusade nową grą z cyklu Cuban Missile Crisis

Krystian Smoszna, 15 września 2005, 08:11

Firma 1C Company podała wczoraj do wiadomości, że studio G5 Software pracuje nad następcą gry Cuban Missile Crisis, znanej również pod nazwą The Day After. Po raz kolejny autorzy programu skupią się w niej nad międzynarodowym konfliktem, który ma miejsce w alternatywnej rzeczywistości.

Stream Theory i Strategy First lączą siły

Henkel, 13 września 2005, 12:15

Znajdujący się jeszcze niecały rok temu w ogromnych kłopotach koncern Strategy First teraz zdecydowanie jest na fali wznoszącej. Właśnie podpisał umowę z firmą Stream Theory, która niedawno stworzyła i opatentowała nowy system dystrybucji nazwany StreamFlow Games on Demand.

Otwarte beta testy Battleground Europe

Henkel, 26 sierpnia 2005, 11:15

GMX Media and Cornered Rat poinformowały o rozpoczęciu otwartych beta testów gry MMO rozgrywającej się w realiach Drugiej Wojny Światowej. Potrwają one do niedzieli – 28 sierpnia. Wszyscy chętnie mogą po utworzeniu konta mogą już teraz rozpocząć sprawdzanie gry.

Uplink włamuje się do sklepów

Techland Press Release, 10 sierpnia 2005, 15:07

Strategy First wydawcą Brigade E5: New Jagged Union w Ameryce Północnej

Kamen, 4 sierpnia 2005, 10:11

Koncern Strategy First poinformował, że został wyłącznym dystrybutorem gry Brigade E5: New Jagged Union na terenie Ameryki Północnej. Natomiast wydaniem w/w tytułu w Europie wschodniej zajmie się rosyjska korporacja 1C.

Uplink - data wydania potwierdzona

Techland Press Release, 26 lipca 2005, 16:04

Liga rusza w ten weekend, kup sobie mecz

Nicolas Games Press Release, 22 lipca 2005, 15:31