Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2013, 08:56

autor: Adrian Werner

Z Iranu nadciąga przygodówka The Way of Love: Sub Zero

Irańskie studio RSK Entertainment zapowiedziało przygodówkę The Way of Love: Sub Zero. Gra zmierza na pecety, a jej akcja osadzona będzie w trakcie pierwszej wojny w Zatoce Perskiej.

Na zachodnie rynki rzadko trafiają gry wyprodukowane w Iranie. Z tego właśnie kraju pochodzi studio RSK Entertainment. Zespół zapowiedział właśnie swój nowy projekt. Okazała się nim pecetowa przygodówka The Way of Love: Sub Zero.

Jej akcja toczyć się ma w trakcie tzw. Pierwszej wojny w zatoce, czyli konflikcie między Irakiem i Iranem, który rozgrywał się w latach 1980-1988. Fabuła obracać się będzie wokół irańskiego pilota imieniem Asif. Obarczony on został misją dostarczenia do ojczyzny niezwykle ważnych dokumentów, które mogą zadecydować o dalszych losach całej wojny. Niestety, Asif zostaje zdradzony i trafia do irackiej niewoli. Przed schwytaniem udaje się mu jednak ukryć dokumenty w bezpiecznym miejscu. Zadanie ich znalezienia spada na mężczyznę imieniem Rasoul, który spróbuje również uwolnić Asifa.

Gra postawi na popularne wśród przygodówek połączenie statycznych teł z trójwymiarowymi postaciami. - Z Iranu nadciąga przygodówka The Way of Love: Sub Zero - wiadomość - 2013-01-12
Gra postawi na popularne wśród przygodówek połączenie statycznych teł z trójwymiarowymi postaciami.

The Way of Love: Sub Zero będzie tradycyjną przygodówką z interfejsem point-n-click. Większość czasu spędzimy zatem na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów z postaciami niezależnymi, szukaniu przedmiotów oraz rozwiązywaniu zagadek. Rozgrywkę wzbogaci możliwość zmiany ubioru sterowanych postaci. Żołnierze obu armii zostaną wyposażeni w moduł sztucznej inteligencji, który kształtować ma ich reakcje na podstawie tego, jaki mundur będziemy akurat nosili. Grafika wykonana ma być w standardowym dla przygodówek stylu. Otrzymamy zatem pełne detali pre-renderowane tła, po których przechadzać się będą trójwymiarowe postacie. W trakcie zabawy zwiedzimy ponad 80 ekranów.

Autorzy ukończyli już prace nad The Way of Love: Sub Zero w ojczystym języku perskim i obecnie zajmują się tworzeniem wersji anglojęzycznej. Na zachodzie gra sprzedawana będzie za pośrednictwem serwisów dystrybucji elektronicznej. Premiera planowana jest na kwiecień tego roku.

Warto na koniec dodać, że The Way of Love: Sub Zero nie jest jedyną przygodówką, nad którą pracuje RSK Entertainment. Zespół wyda w tym roku również dwie inne produkcje zatytułowane Murder in Tehran's Alleys 1933 oraz Forgotten Sound. Pierwszy projekt opowie o śledztwie dotyczącym brutalnej serii morderstw dzieci. Z kolei Forgotten Sound postawi na baśniowe klimaty i pozwoli na wcielenie się w księcia Shabaza poszukującego strun do magicznego instrumentu.

Z Iranu nadciąga przygodówka The Way of Love: Sub Zero - ilustracja #2
Z Iranu nadciąga przygodówka The Way of Love: Sub Zero - ilustracja #3
Z Iranu nadciąga przygodówka The Way of Love: Sub Zero - ilustracja #4
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Way of Love: Sub Zero

The Way of Love: Sub Zero