Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Baseball Mogul 2009 (PC)
OkładkaBaseball Mogul 2009 (PC)

Baseball Mogul 2009 PC

Kolejna odsłona popularnej serii managerów sportowych, podejmujących tematykę baseballa. Edycja 2009 wyróżnia się głównie za sprawą usprawnionego interfejsu użytkownika.

Sportowe | manager

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Baseball Mogul 2009 Premiera PC

23marca2008

producent: Sports Mogul Inc. wydawca: Strategy First Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Baseball Mogul 2009 jest kolejną odsłoną wydawanej od wielu lat serii managerów sportowych, czyli produktów cechujących się wysokim poziomem skomplikowania rozgrywki. Zgodnie z tym co może sugerować sam tytuł, w centrum zainteresowania znajduje się baseball, a więc dyscyplina ciesząca się szczególną popularnością w Stanach Zjednoczonych. Za opracowanie edycji 2009 ponownie odpowiedzialna jest firma Sports Mogul Inc., równolegle przygotowująca inne gry z tego gatunku, rozprowadzane pod marką Football Mogul.

Jedna z głównych atrakcji opisywanej gry dotyczy możliwości brania udziału w rozgrywkach wchodzących w skład najpopularniejszej ligi baseballa, czyli amerykańskiej Major League. Dysponuje się tu bardzo dużą swobodą działania w kwestii doboru drużyny. Co ciekawe, możliwe staje się zarówno wzięcie pod swoje skrzydła aktualnie występujących ekip, jak i zespołów znanych wyłącznie z kart historii. Gracz może do woli modyfikować ustawienia rozgrywki, zmian tych dokonując jeszcze przed przystąpieniem do właściwej zabawy. W tym celu używa się zupełnie nowego i prostego w obsłudze kreatora.

W omawianej edycji 2009 zaktualizowano naturalnie składy poszczególnych ekip, dane pobierając bezpośrednio z sezonu 2008. Gra wyróżnia się ponadto za sprawą niezwykle bogatej w informacje encyklopedii wiedzy, zawierającej między innymi szczegółowe statystyki na temat ponad 10000 zawodników z lat 1901-2008.

Listę ważniejszych zmian otwiera poprawiony interfejs użytkownika. Nie tylko usprawniono tu czytelność przekazu, ale także dodano wiele nowych funkcji, dzięki którym dotarcie do potrzebnych danych oraz zarządzanie drużyną staje się prostsze. Przykładowo, gracz dysponuje teraz specjalnym paskiem statusu, na którym wyświetlane są najważniejsze informacje. Ponadto przewidziano opcję nanoszenia notatek do specjalnie wyznaczonego do tego celu osobistego organizatora. Sporą nowinką jest także dodanie opcji monitorowania przebiegu spotkań baseballowych w czasie rzeczywistym, dzięki czemu możliwe staje się szybsze podejmowanie trafnych decyzji.

Oprawa audiowizualna w dalszym ciągu odgrywa drugorzędną rolę, ustępując miejsca licznym oknom statystyk. Gracz dysponuje możliwością trójwymiarowego podglądu na boisko. Poprawiono tu animacje zawodników, a także usprawniono fizykę toru lotu piłki. Autorzy dodali ponadto wiele odgłosów dobiegających z widowni, która na dodatek dynamicznie reaguje na osiągnięcia obu drużyn.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Baseball Mogul 2009: Odpowiednia dla każdego wieku.

Baseball Mogul 2009 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 600 MHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 4 MB
  • 250 MB HDD
  • Windows 2000/2003/XP/Vista