Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 kwietnia 2014, 08:11

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Star Trek Timelines - sieciowe RPG autorów Game of Thrones: Ascent

Znane z Game of Thrones: Ascent studio Distruptor Beam zapowiedziało grę Star Trek Timelines, czyli hybrydę strategii i RPG-a, która zmierza na urządzenia mobilne i przeglądarki.

Studio Disruptor Beam kilka dni temu wypuściło mobilną wersję Game of Thrones: Ascent, czyli udanej strategii społecznościowej osadzonej w uniwersum znanym z serialu Gra o Tron i powieściowego cyklu Pieśń Lodu i Ognia. Twórcy mają ambitne plany rozwijania tego projektu cotygodniowymi aktualizacjami, ale okazuje się, że nie jest to jedyna produkcja, nad którą obecnie pracują. Zespół ujawnił bowiem, że jego następną grą będzie Star Trek Timelines.

     Star Trek Timelines - oficjalna strona gry

Produkcja będzie hybrydą gry strategicznej i RPG-a, w której wraz z przyjaciółmi zajmiemy się eksplorowaniem olbrzymiej galaktyki, rozmiarami przebijającej wszystko, co wcześniej pojawiło się w produkcjach mobilnych. Autorzy chcą pozostać wierni marce, więc przemoc nie będzie jedynym sposobem rozwiązywania konfliktów. Zamiast tego równie duża rolę odegra stosowanie dyplomacji oraz wykorzystywanie zdobyczy nauki.

Twórcy szczególną wagę przykładają do aspektu fabularnego. Podczas zabawy weźmiemy udział w tysiącach przygód, a każda z nich zaoferować ma rozbudowany scenariusz. Główny wątek obracać się ma wokół anomalii powodujących przenikanie się alternatywnych rzeczywistości oraz linii czasowych. Dzięki temu w grze spotkamy postacie ze wszystkich filmów i seriali telewizyjnych. Nic nie będzie stało na przeszkodzenie, aby na jednym statku znalazł się np. Kapitan Jean-Luc Picard i Spock.

Podczas zabawy gracze zajmą się m.in. werbowaniem i zarządzaniem załogą. Każdy jej członek posiadać ma własną biografię, osobowość i unikalne umiejętności. Nie zabraknie oczywiście systemu rozwijania ich zdolności w zamian za punkty doświadczenia zdobywane w trakcie misji. Pojawi się również rozbudowany system technologiczny, pozwalający na ulepszanie części statków, prowadzenie badań naukowych oraz modyfikowanie uzbrojenia i ekwipunku załogi.

Star Trek Timelines ukaże się na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android. W planach jest także wersja przeglądarkowa. Na razie autorzy nie są jeszcze gotowi zdradzić, kiedy możemy spodziewać się premiery.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.