Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2014, 08:38

autor: Góral

Origin - program Specjalny Prezent umożliwi darmowe pobieranie gier i dodatków

Firma Electronic Arts uruchomiła program Specjalny Prezent, w ramach którego od jakiegoś czasu za darmo można pobrać grę Dead Space, a w najbliższym czasie udostępnione zostaną inne produkcje i dodatki. Tytuły z oferty będą wymieniane co jakiś czas, przy czym niektóre propozycje mogą pojawiać się niemal w każdej chwili.

Electronic Arts rozdaje gry za darmo. - Origin - program Specjalny Prezent umożliwi darmowe pobieranie gier i dodatków - wiadomość - 2014-04-09
Electronic Arts rozdaje gry za darmo.

Ostatnio informowaliśmy, że gra Dead Space dostępna jest do 8 maja za darmo w sklepie cyfrowej dystrybucji Origin. Okazało się, że nie jest to odosobniony przypadek, a początek zupełnie nowej akcji koncernu Electronic Arts nazwanej Specjalny Prezent. Na stronie promocji czytamy, że oferta pozbawiona jest jakichkolwiek haczyków, a firma w ten sposób chce po prostu podziękować za korzystanie z platformy Origin. Za darmo rozdawane będą „gry, dodatki i inne produkty”, które po dodaniu do biblioteki zostaną tam na zawsze i będzie można je włączać kiedykolwiek się zechce. By załapać się na takie gratisy, wystarczy posiadać konto we wspomnianej usłudze i wypatrywać kolejnych pozycji, gdyż „specjalne prezenty mogą pojawiać się i znikać w każdej chwili”.

Niestety nie poznaliśmy żadnych tytułów, które w najbliższym czasie zagoszczą w ramach Specjalnego Prezentu. Można jednak śmiało zakładać, że będą to produkcje z katalogu Electronic Arts. Wątpliwy jest też scenariusz, że do oferty trafiać będą nowości, ale jak głosi znane wszystkim przysłowie – „darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda”.

Origin - program Specjalny Prezent umożliwi darmowe pobieranie gier i dodatków - ilustracja #2Origin to platforma cyfrowej dystrybucji należąca do koncernu Electronic Arts. Usługa łączy w sobie funkcjonalność sklepu z grami, serwisu społecznościowego oraz zabezpieczeń DRM. System jest bezpośrednim konkurentem Steama od firmy Valve czy też Uplay autorstwa korporacji Ubisoft. Jedną z cech wyróżniających tę platformę od reszty, jest program Gwarancja Zadowolenia z Gry, w ramach którego zakupione produkcje z katalogu EA mogą być zwracane przed upływem 24 godzin od pierwszego uruchomienia tytułu lub siedmiu dni od zakupu.