Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2015, 19:50

autor: Konrad "Medium" Kaczmarczyk

Pierwsze screeny z gry FlatOut 4: Total Insanity

W Internecie pojawiły się pierwsze screeny ukazujące FlatOut 4: Total Insanity. Najnowsza odsłona wyścigowej serii pojawi się w przyszłym roku na komputerach osobistych oraz konsolach obecnej generacji, czyli na Xboksie One i PlayStation 4.

 FlatOut 4: Total Insanity po raz pierwszy ukazuje swoje wdzięki - Pierwsze grafiki z gry FlatOut 4: Total Insanity  - wiadomość - 2015-08-19
FlatOut 4: Total Insanity po raz pierwszy ukazuje swoje wdzięki

O zapowiedzi nowej odsłony z serii FlatOut pisaliśmy w lipcu bieżącego roku. Niestety w tamtym okresie nie znaliśmy zbyt wielu szczegółów, ba, nawet sam tytułu nadchodzącej produkcji był owiany tajemnicą. Dziś twórcy odsłonili część kart nadając projektowi podtytuł oraz ukazując kilka grafik wyrwanych prosto ze świata gry. Najnowsza odsłona cyklu zadebiutuje pod nazwą FlatOut 4: Total Insanity na komputerach osobistych oraz konsolach obecnej generacji, czyli PlayStation 4 i Xboksie One. Data premiery planowana jest na przyszły rok. Tytuł powstaje za sprawą współpracy trzech firm: Tiny Rebel Games, Strategy First oraz Kylotonn Games. Warto wspomnieć, że Tiny Rebel Games posiada doświadczenie przy produkcjach wywodzących się z gatunku wyścigówek, a w skład samej ekipy wchodzą osoby, które pracowały przy takich pozycjach jak Grand Theft Auto, Midnight Club, Bioshock czy Borderlands.

Pierwsze grafiki z gry FlatOut 4: Total Insanity  - ilustracja #2

Miłym ruchem ze strony twórców jest współpraca z fanami. To właśnie oni wkrótce zdecydują za pośrednictwem głosowania, która trasa wchodząca w skład klasyków serii pojawi się w nowej odsłonie. Swój głos będziecie mogli oddać na oficjalnej stronie, gdy takowa opcja zostanie udostępniona. Ponadto możemy spodziewać się dynamicznych pościgów, chaosu i efektownych wybuchów, bowiem między innymi z tych elementów słynie FlatOut.

Seria FlatOut została zapoczątkowana przez studio Bugbear Entertainment w 2004 roku za sprawą pierwszej odsłony, która pojawiła się na komputerach osobistych, Xboksie, oraz PlayStation 2. Poźniej zadebiutowała także na Wii. Rozgrywka polega na wyeliminowaniu zmotoryzowanych przeciwników w brutalnym turnieju. W następstwie zaistniałej sytuacji fabularnej jesteśmy światkami morderczych pojedynków o przetrwanie.