Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Two Thrones: From Joan D´Arc to Richard III (PC)
OkładkaTwo Thrones: From Joan D´Arc to Richard III (PC)

Dwa Trony: Wojna Róż PC

Two Thrones: From Joan D´Arc to Richard III

Kolejna gra strategiczna z firmy Paradox Entertainment oparta na pomyśle i rozwiązaniach zastosowanych w roku 2001 w znakomitej Europa Universalis, a następnie w Europa Universalis II, Hearts of Iron, Europa Universalis Crown of the North czy Victoria: Empire Under the Sun.

Strategiczne | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dwa Trony: Wojna Róż Premiera PC

10lutego2004

pudełko PL

4lutego2005

producent: Paradox Development Studio wydawca: Strategy First wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Kolejna gra strategiczna z firmy Paradox Entertainment oparta na pomyśle i rozwiązaniach zastosowanych w roku 2001 w znakomitej Europa Universalis, a następnie w Europa Universalis II, Hearts of Iron, Europa Universalis Crown of the North czy Victoria: Empire Under the Sun. W związku z tym wszyscy fani tychże pozycji od razu po rozpoczęciu rozgrywki powinni poczuć się tu jak ryby w wodzie. Akcja Two Thrones rozgrywa się w latach 1337-1490, w czasie gdy arystokracja i kler sprawowały niepodzielną władzę nad ówczesnymi państwami, i skupia się na epickiej wojnie (a właściwie szeregu wojen) między Francją i Anglią o panowanie nad terenami Akwitanii. Wojna ta przeszła do historii pod nazwą Wojny Stuletniej. Należy tu jeszcze dodać, iż na lata, w których osadzono grę przypada najlepszy okres Średniowiecza. Wtedy to powstawały nowe miasta, wspaniałe twierdze, uniwersytety, klasztory czy katedry, wtedy to również toczono najkrwawsze wojny, a epidemia cholery, zwana Czarną Śmiercią zabrała z tego świata jedną trzecią ludności Europy.

 • Możliwość poprowadzenia do boju wojsk Anglii, Francji i Burgundii lub też jednej z frakcji, biorącej udział w Wojnie Dwóch Róż.
 • Sprawowanie kontroli na aspektami ekonomicznymi, politycznymi i militarnymi państwa. Dokładne odtworzenie zależności jakie wpływały na rozwój i politykę ówczesnych państw, różne intrygi, itp.
 • Podział społeczeństwa na klasy społeczne: szlachta, kler, kupcy i chłopstwo.
 • Szereg autentycznych jednostek militarnych, począwszy od rycerzy pochodzących z klasy szlacheckiej, przez zwykłe odziały piechoty, po słynne z historii formacje jak: Angielscy Łucznicy, czy Szwajcarscy Pikinierzy.
 • Szereg szczegółowych, historycznych wydarzeń.
 • Opcje gry wieloosobowej przez sieć LAN lub Internet do sześciu osób równocześnie.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 6  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 115 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dwa Trony: Wojna Róż

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Dwa Trony: Wojna Róż Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Zalecane:
 • Procesor Pentium III 800 MHz
 • 128 MB RAM
 • karta grafiki 16 MB
 • 600 MB HDD