Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Culpa Innata (PC)

Culpa Innata PC

Culpa Innata to reprezentant gatunku gier przygodowych stworzony z wykorzystaniem nowoczesnej trójwymiarowej grafiki.

Przygodowe | point-and-click | książki

PC Windows
Okładka Culpa Innata (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23października2007

Culpa Innata to reprezentant gatunku gier przygodowych stworzony z wykorzystaniem nowoczesnej trójwymiarowej grafiki. Autorzy zdecydowali się tutaj na zastosowanie trzecioosobowego widoku akcji (system dynamicznych kamer) oraz klasycznego, i co by nie mówić, niezwykle wygodnego, interfejsu „point & click”. Fani tego typu rozrywki znajdą w Culpa Innata takie sztandarowe elementy przygodówek jak: rozbudowane opcje dialogowe, szereg łamigłówek, zagadek logicznych czy mini gier polegających na manipulacji skomplikowanymi mechanizmami, a także kojarzenie ze sobą i wykorzystywanie znalezionych przedmiotów.

Fabuła gry przenosi nas do roku 2047. Świat zmienił się diametralnie w stosunku do czasów obecnych. Najbardziej rozwinięte kraje połączyły się tworząc Światową Unię, czyli utopijne społeczeństwo tych lepszych, doskonalszych i bez skazy, a następnie odgrodziły się od tych gorszych części świata. Wcielamy się w postać pani oficer Phoenix Wallis, której zostało powierzone zadanie ustalenia okoliczności morderstwa obywatela Unii, które miało miejsce na terenie Rosji, czyli z jednego „niechcianych” krajów. W miarę postępów w śledztwie dowiadujemy się, iż przestępstwo to jest powiązane z pozornie przypadkową śmiercią wpływowego profesora w mieście Adrianopolis, będącego bardzo ważnym ośrodkiem na granicy Unii i świata zewnętrznego. Dalsze odkrycia będą jeszcze gorsze. Wallis ujawni kulisy konspiracji, która całkowicie podważy jej wiarę w Unię i świat, którego dobru przysięgła służyć.

W sumie w czasie przygody odwiedzamy ponad 40 unikalnych lokacji, gdzie napotykamy przeszło 50 postaci niezależnych. Autorzy gwarantują, iż ich produkt nie jest liniowy i można go ukończyć różne sposoby. W całość wpleciono liczne przerywniki filmowe zrealizowane przy użyciu silnika gry.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Culpa Innata

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Culpa Innata

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 3 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 512 MB (GeForce 7900 lub lepsza), 3.5 GB HDD, Windows 2000/XP/Vista

Culpa Innata - recenzja gry
Culpa Innata - recenzja gry

Recenzja 29 stycznia 2008, 12:58

Jak widzicie fabuła zaczyna się dosyć ciekawie. Futurystyczne społeczeństwo, pełne zagadek i tajemnic, zbrodnia oraz jej sprawca czający się gdzieś w mroku i wiele pytań, na które musimy poszukać odpowiedzi. Czyż może być lepiej?