Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2006, 14:42

autor: Elrond

Culpa Innata w złocie

Przedstawiciele firmy Momentum AS poinformowali, iż ich najnowsze dzieło, Culpa Innata, wkroczyło właśnie w złotą fazę i pojechało do tłoczni. Niestety, nie znamy jeszcze oficjalnej daty wydania wspomnianej gry.

Przedstawiciele firmy Momentum AS poinformowali, iż ich najnowsze dzieło, Culpa Innata, wkroczyło właśnie w złotą fazę i pojechało do tłoczni. Niestety, nie znamy jeszcze oficjalnej daty wydania wspomnianej gry, ale słowa prezesa studia, który stwierdził, iż „moglibyśmy teraz popijać piwo [bezalkoholowe], wygrzewać się na słońcu i imprezować, jednak musimy skupić się na lokalizacjach gry i jak najszybszym wprowadzeniu jej na rynek” , pozwalają sądzić, że ukaże się ona na półkach sklepowych już niedługo.

Culpa Innata w złocie - ilustracja #1

Culpa Innata to reprezentant gatunku gier przygodowych stworzony z wykorzystaniem nowoczesnej trójwymiarowej grafiki. Autorzy zdecydowali się tutaj na zastosowanie trzecioosobowego widoku akcji (system dynamicznych kamer) oraz klasycznego, i co by nie mówić, niezwykle wygodnego, interfejsu „point & click”.

Culpa Innata w złocie - ilustracja #2

Fabuła gry przenosi nas do roku 2047. Świat zmienił się diametralnie w stosunku do czasów obecnych. Najbardziej rozwinięte kraje połączyły się tworząc Światową Unię, czyli utopijne społeczeństwo tych lepszych, doskonalszych i bez skazy, a następnie odgrodziły się od tych gorszych części świata. Wcielamy się w postać pani oficer Phoenix Wallis, której zostało powierzone zadanie ustalenia okoliczności morderstwa obywatela Unii, które miało miejsce na terenie Rosji, czyli z jednego „niechcianych” krajów.

Culpa Innata w złocie - ilustracja #3

Zainteresowanych pogłębieniem wiedzy na temat gry zapraszamy do naszej Encyklopedii, gdzie znajdziecie obszerniejsze materiały na jej temat, w tym m.in. galerię screenów czy zwiastun filmowy.