Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Panzer Killer (PC)

Panzer Killer PC

Nisko budżetowa gra akcji pozwalająca pokierować czołgami z czasów II wojny światowej.

Symulacje | czołgi

PC Windows
Okładka Panzer Killer (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15listopada2007

Panzer Killer to budżetowy, mocno zręcznościowy symulator pojazdów opancerzonych z czasów II wojny światowej, stworzony przez grupę Digital Fusion i wydany na świecie przez firmę Strategy First. Obejmujemy dowodzenie nad jedną z wielu ówczesnych jednostek pancernych i wskakujemy w sam środek wojennych zmagań, popisując się jednak przede wszystkim dobrym refleksem i zręcznością – program nie cechuje się przesadną dozą realizmu pola walki, konkuruje raczej z takimi tytułami, jak Panzer Elite Action, Tank Battalion czy World War II: Tank Combat.

Scenariusz gry koncentruje się na bitwach i wydarzeniach związanych z Frontem Zachodnim, a więc konfrontuje ze sobą tabuny alianckich Shermanów, wspieranych nielicznymi Pershingami, Wolverine'ami i Jacksonami, z potężną siłą pancerną Nazistów, której trzon stanowiły przede wszystkim nowoczesne, potężnie uzbrojone i ciężko opancerzone czołgi Tiger oraz Panther. Jako czołgiści sił sprzymierzonych nie mamy raczej możliwości prowadzenia otwartej walki ze znacznie bardziej zaawansowanym technologicznie przeciwnikiem – pozostaje nam więc połączenie nielicznych zalet pospolitego Shermana (ruchliwość, niezawodność, przewaga liczebna) ze wsparciem innych formacji wojskowych (silna artyleria i totalne panowanie w powietrzu).

Programiści dopasowali realia pola bitwy do potrzeb przyjętej, arcade'owej konwencji, starali się jednak oddać tego typu aspekty w możliwie największym stopniu, zachowując zgodność historyczną w najważniejszych kwestiach. Możemy więc skorzystać z różnego rodzaju amunicji, w zależności od odległości oraz opancerzenia atakowanego pojazdu (przeciwpancerne pociski rdzeniowe podkalibrowe lub uniwersalne i skuteczne także na słabo opancerzone cele pociski kumulacyjne). W razie potrzeby wzywamy wsparcie bombowców taktycznych lub ostrzał artylerii dużego kalibru, których pomoc w kluczowych momentach bitwy zazwyczaj okazuje się trudna do przecenienia. W sumie przygotowano okazałą liczbę ponad 50 przesiąkniętych akcją misji (różne warunki pogodowe i pory dnia/nocy), w czasie których zasiadamy nie tylko za sterami wspomnianych wyżej pojazdów pancernych (w tym także niemieckich, o ile uda nam się wcześniej wykurzyć ze środka załogę, która dodatkowo pozostawi swój macierzysty czołg w możliwie dobrym stanie), ale i kierujemy maszynami nieco mniejszymi (Willys MB, M2 i M3 Half Track). Zastosowano przy tym prosty, nieskomplikowany sterownik, dzięki czemu szybko uczymy się manewrowania i bez zbędnych ceregieli zaczynamy zabawę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 5,1 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Panzer Killer

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Panzer Killer

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1GHz, 256 MB RAM, karta grafiki 32 MB, Windows 2000/XP/Vista