Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Tank Combat (PC)
OkładkaTank Combat (PC)

Tank Combat PC

Tank Combat jest kolejnym tytułem oferującym możliwość wcielenia się w postać dowódcy czołgu. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż nie mamy tu do czynienia z realistyczną symulacją pokroju M1 Tank Platoon 2.

Symulacje | czołgi

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tank Combat Premiera PC

5listopada2007

pudełko PL

5listopada2007

producent: Crazy House wydawca: CI Games / City Interactive wydawca PL: CI Games / City Interactive Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Tank Combat jest kolejnym tytułem oferującym możliwość wcielenia się w postać dowódcy czołgu. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż nie mamy tu do czynienia z realistyczną symulacją pokroju M1 Tank Platoon 2. Tank Combat jest mniej skomplikowaną produkcją, nastawioną w głównej mierze na niczym nieskrępowaną rozrywkę. Można więc stwierdzić, iż produkt ten pod wieloma względami przypomina wydanego w 2006 roku Panzer Elite Action. Podobieństw do wspomnianej gry można się także doszukać w wielu innych kwestiach. Mamy tu do czynienia z wydarzeniami rozgrywanymi w trakcie II Wojny Światowej. Ponadto przejmujemy kontrolę nad oddziałami reprezentującymi trzy różne strony konfliktu. Są to Alianci, Sowieci oraz Naziści. Za produkcję Tank Combat odpowiedzialna jest polska firma City Interactive, doskonale znana dzięki takim seriom jak Combat Wings, czy Terrorist Takedown.

Na przygotowaną przez producentów kampanię single-player składa się 18 rozbudowanych i przy tym dość zróżnicowanych misji. Kolejne zadania wykonujemy w wielu ciekawych miejscach, między innymi w Północnej Afryce. Nie zabrakło również etapów rozgrywanych w Polsce. Kolejne misje mają wyjątkowo dynamiczny charakter rozgrywki. Wyzwania te cechują się także sporym zróżnicowaniem stawianych przez dowództwo celów. Gracz musi się ponadto zmagać z wieloma innymi utrudnieniami, między innymi ograniczoną widocznością, licznymi nierównościami terenu, czy też niesprzyjającymi warunkami pogodowymi.

Opisywany produkt oferuje dwa podstawowe tryby prowadzenia działań. Możemy zdecydować się na czysty Arcade, bądź też wybrać tryb symulacyjny, w którym większą wagę trzeba między innymi przywiązywać do zniszczeń sterowanej maszyny. Może się bowiem zdarzyć tak, iż kolejne ataki wroga w poważnym stopniu ograniczą naszą mobilność na polu bitwy, czy wręcz uniemożliwią wykonanie danego zadania. Do dyspozycji gracza oddano wiele szczegółowo wykonanych modeli czołgów (m.in. Stuart M3A1, Pz VI E Tiger, T-34-76).

Oprawa wizualna gry prezentuje stosunkowo wysoki poziom wykonania. Na uwagę zasługują między innymi wspomniane wcześniej realistycznie oddane efekty pogodowe (mgła, deszcz itp.). Otoczenie jest w pełni interaktywne. Oznacza to, iż większość napotykanych obiektów (drzewa, budynki itp.) można zniszczyć. Oprócz rozbudowanego trybu dla pojedynczego gracza, Tank Combat posiada również pełnoprawny multiplayer.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,7 / 10 na podstawie 234 głosów czytelników.

Tank Combat cena w dniu premiery: 19,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Tank Combat

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Tank Combat Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 4 lub lepsza)
  • Windows 2000/XP/Vista