Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCWii
Okładka Call for Heroes: Pompolic Wars (PC)

Call for Heroes: Pompolic Wars

Pompolic: Call of Heroes to produkt pochodzącego z Serbii i Czarnogóry studia Quotix Software. Mamy tu do czynienia z typową grą akcji, która ubarwiona jest elementami charakterystycznymi dla programów z gatunku RPG.

RPG | fantasy | RPG akcji

Okładka Call for Heroes: Pompolic Wars (PC)

data premiery gry:

anulowana

Wii

19cze2007

PC

Call for Heroes: Pompolic Wars to produktpochodzącego z Serbii i Czarnogóry studia Quotix Software. Mamy tu do czynienia z typową grą akcji, która ubarwiona jest elementami charakterystycznymi dla programów z gatunku RPG.

Fabuła gry koncentruje się wokół ataku sił ciemności na bliżej niezidentyfikowaną, fantastyczną krainę. Jak to zwykle w tego typu opowieściach bywa, mieszkańcy nie byli przygotowani na przeciwstawienie się armii najeźdźców, dowodzonej przez dysponującą nadnaturalnymi zdolnościami, tytułową istotę. Wykorzystując swoich podkomendnych, Pompolic szybko opanował umysły obrońców i wcielił ich w szeregi swojej hordy. Wydawało się, że rasa ludzka chyli się ku nieuchronnej zagładzie, a siły zła na zawsze opanują fantastyczny świat. Na szczęście znalazło się dwóch śmiałków, którzy są gotowi stawić czoła najeźdźcom. W jednego z nich wcielisz się Ty, graczu...

W Call for Heroes: Pompolic Wars możemy objąć kontrolę nad preferującym walkę wręcz wojownikiem lub specjalizującą się w atakach z dystansu amazonką. Bez względu na to, na którego bohatera się zdecydujemy, musimy przebrnąć przez czternaście olbrzymich map, składających się na opanowaną przez zło krainę. W programie stawimy czoła osiemnastu rodzajom przeciwników, a także samemu władcy ciemności, czekającemu na nas na końcu przygody. W trakcie wędrówki nasi podopieczni nabierać będą doświadczenia, pozwalającego podwyższyć podstawowe współczynniki: żywotność, siłę oraz ogólną odporność na zadawane obrażenia.

Program oferuje trójwymiarową oprawę wizualną, akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Programiści firmy Quotix Software zaimplementowali w silniku mnóstwo efektów graficznych, m.in. dynamiczne oświetlenie, bump-mapping i odbicia w wodzie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 4,5 / 10 na podstawie 103 głosów czytelników.

Gry podobne do Call for Heroes: Pompolic Wars

Wymagania wiekowe Call for Heroes: Pompolic Wars

12+

Wymagania sprzętowe Call for Heroes: Pompolic Wars

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 3.2 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 1.3 GB HDD, Windows 2000/XP/Vista

Call for Heroes: Pompolic Wars w
Call for Heroes: Pompolic Wars w "złocie"

wiadomość11 czerwca 2007

Studio Quotix Software zakończyło prace nad swoją kolejną grą, zatytułowaną Call for Heroes: Pompolic Wars. Płyta z programem trafiła już do tłoczni, będącej ostatnim przystankiem dla tej produkcji na drodze do sklepów.

Call for Heroes: Pompolic Wars również na Wii
Call for Heroes: Pompolic Wars również na Wii

wiadomość4 maja 2007

Firma Data Design Interactive poinformowała dzisiaj, że nabyła prawa do stworzenia i wydania gry akcji Call for Heroes: Pompolic Wars w wersji na Wii. Pozycja z silnie zaznaczonymi elementami RPG trafi do posiadaczy next-gena Nintendo w czwartym kwartale bieżącego roku.

Pompolic: Call of Heroes zmienia nazwę
Pompolic: Call of Heroes zmienia nazwę

wiadomość14 kwietnia 2007

Zapowiedziana w sierpniu ubiegłego roku jako Pompolic: Call of Heroes gra znalazła wydawcę, który umożliwi jej zaistnienie na amerykańskim rynku. Będzie nim firma Strategy First. Wraz z ogłoszeniem tego porozumienia, deweloper gry, Quotix Software poinformował o zmianie tytułu na Call of Heroes: Pompolic Wars.

Quotix Software anonsuje nową grę akcji/RPG
Quotix Software anonsuje nową grę akcji/RPG

wiadomość2 sierpnia 2006

Stworzone sześć lat temu w Serbii i Czarnogórze studio Quotix Software zapowiedziało nowy produkt. Autorzy mało znanego programu o nazwie Grinbo postanowili tym razem wziąć się za połączenie gry akcji i RPG.

PC
Wii