Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Zombie Pirates (PC)

Zombie Pirates PC

Casualowa strategia z elementami przygodowymi, wyprodukowana przez studio Dust Devil.

Strategiczne | casual | zombie | piraci | 2D | humorystyczne

PC Windows
Okładka Zombie Pirates (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1września2010

Zombie Pirates to pierwsza gra stworzona przez niezależne studio Dust Devil. Deweloperzy z Arizony zdecydowali się połączyć dwie niezwykle modne wśród graczy tematyki – piratów i zombie – w humorystycznej, casualowej strategii z elementami przygodowymi.

Głównym bohaterem gry jest Uśmiechnięty Jack O'Hurlihan. Nieustraszony pirat postanawia obronić Migoczące Morza przed siejącym zniszczenie straszliwym Georgem, jego flotyllą piratów-zombie, gigantycznymi potworami z głębin oraz tajemniczą Czerwoną Wdową. W zadaniu pomagają mu przyjaciele – doktor Theopolis i ponętna Esmeralda.

Rozgrywka opiera się na prostych założeniach. Wcielając się w rolę Jacka gracz przemierza morza podejmując się kolejnych, coraz trudniejszych wyzwań. Te mają postać morskich bitew toczonych w czasie rzeczywistym. Aby zwyciężyć należy zatopić wszystkie jednostki przeciwnika. Przegrana następuje automatycznie, jeśli zombie uda się dopłynąć do lewego krańca planszy lub zniszczyć okręt Jacka – Sun Flower. Nagrodą za zatopione wrogie statki są skrzynie z power-upami, pozwalające np. naprawić część uszkodzeń, użyć bomby lub wezwać na pomoc piracki statek.

Zombie Pirates wyróżnia się kreskówkową stylistyką oprawy wizualnej. Dwuwymiarowa grafika w grze przyciąga uwagę za sprawę intensywnych kolorów. Deweloperzy pokusili się również o sporą ilość animowanych przerywników oraz profesjonalny, aktorski dubbing postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Zombie Pirates

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Zombie Pirates

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 1 GHz, 1 GB RAM, karta graficzna (zgodna z DirectX 9.0c i SM 1.1), 500 MB HDD, Windows XP/Vista/7