Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePC
Okładka Bad Rats: the Rats Revenge (PC)
OkładkaBad Rats: the Rats Revenge (PC)

Bad Rats: the Rats Revenge PC

Bad Rats: the Rats Revenge to utrzymana w kreskówkowej stylistyce gra logiczna z zagadkami bazującymi na wykorzystaniu praw fizyki. Gracz kieruje poczynaniami tytułowych gryzoni, które pragną dokonać krwawej zemsty na swych odwiecznych wrogach – kotach.

Logiczne | humorystyczne | zwierzęta

Bad Rats: the Rats Revenge Premiera PC

20lipca2009

producent: Invent4 Entertainment wydawca: Strategy First Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Bad Rats: the Rats Revenge jest drugą, po przeglądrakowej strategii menedżerskiej Eleito (2009), grą w dorobku niezależnego studia Invent4 Entertainment. Tym razem deweloperzy z brazylijskiego Porto Alegre zdecydowali się spróbować swoich sił w gatunku gier logicznych.

Zgodnie z sugestią zawartą w tytule, bohaterami Bad Rats: the Rats Revenge są szczury. Gryzonie mają dosyć prześladowań ze strony kotów i pragną dokonać krwawej zemsty. Ich celem jest uśmiercanie zwabionych w pułapkę „kiciusiów” na różne, często bardzo widowiskowe sposoby...

Gracz musi ustawić szczury na planszy w taki sposób, by udało im się aktywować ciąg zdarzeń prowadzących ostatecznie do zgładzenia kota. Do dyspozycji ma 10 rodzajów gryzoni, a kluczem do sukcesu jest wykorzystanie ich indywidualnych umiejętności (przykładowo operator spychacza może zepchnąć przedmiot z półki a baseballista odbić go w określonym kierunku).

Twórcy przygotowali łącznie 45 plansz o rosnącej skali trudności. Koty uśmiercać można na 11 sposobów (zgniecenie pod sejfem, rozszarpanie przez wściekłego psa, usmażenie w kuchence mikrofalowej, poćwiartowanie piłą łańcuchową itp.). Warto przy tym zauważyć, że pomimo kreskówkowej konwencji stylistycznej zgony są przedstawione w dosyć brutalny sposób, co znajduje swoje odbicie w przyznanej grze klasyfikacji wiekowej 18+.

Oprawa wizualna Bad Rats: the Rats Revenge wskazuje na niskobudżetowy charakter produkcji. Modele postaci i obiektów nie zachwycają jakością wykonania. Uwagę zwraca natomiast realistyczny silnik fizyki.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 396 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Bad Rats: the Rats Revenge: Odpowiednia dla każdego wieku.

Bad Rats: the Rats Revenge Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5700 lub lepsza)
  • 300 MB HDD
  • Windows XP/Vista