Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Gods: Lands of Infinity (PC)

Gods: Kraina Nieskończoności PC

Gods: Lands of Infinity

„Gods: Lands of Infinity” to ukazana z perspektywy pierwszej osoby rozbudowana gra role-playing. Tytuł ten pod wieloma względami przypomina takie pozycje jak „The Elder Scrolls III: Morrowind” czy też „Wizardry 8”.

RPG | FPP | fantasy | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Gods: Lands of Infinity (PC)

producent: Cypron Studios

wydawca: Strategy First

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19stycznia2006

19stycznia2006

pudełko PL

„Gods: Lands of Infinity” to ukazana z perspektywy pierwszej osoby rozbudowana gra role-playing. Tytuł ten pod wieloma względami przypomina takie pozycje jak „The Elder Scrolls III: Morrowind” czy też „Wizardry 8”.

Podstawowym atutem opisywanej produkcji jest duża swoboda działania. Tyczy się to zarówno wyboru i prowadzenia głównego bohatera, jak i kwestii zdobywania zadań zlecanych przez postaci niezależne. Akcja „Gods” osadzona została w typowej dla gier role-playing krainie fantasy. Pod tym względem produkt ten nie odbiega zbytnio od tego co prezentuje konkurencja. Kluczowy element programu stanowi eksploracja przygotowanych terenów połączona z likwidowaniem wrogo nastawionych osób i różnorakich potworów. Gracz co pewien czas musi rozwiązywać niezbyt skomplikowane zagadki, a zdobywane przedmioty przekazuje głównym postaciom lub sprzedaje w okolicznych sklepach.

Gra jest w dużym stopniu nieliniowa, niektórych zadań można w ogóle nie podejmować się, wiele z nich można ponadto zaliczyć na kilka różnych sposobów. Podobnie jak we wspomnianym „Morrowindzie”, gracz może całkowicie skupić się na eksploracji świata gry, a główny wątek odstawić sobie na później. Nie mniej istotną rolę odgrywają charaktery głównych postaci, równie dobrze można prowadzić drużynę złożoną z dzielnych bohaterów, jak i typowych złodziejaszków. W miarę rozwoju gry postaci te awansują na kolejne poziomy doświadczenia - zastosowano również podobny system do „Morrowinda” polegający na rozwijaniu tych umiejętności, z których częściej korzysta się w czasie zabawy. Przykładowo, używanie miecza w trakcie walk zaowocuje rozwinięciem skilla odpowiedzialnego za obsługę tego typu broni białej. Do prowadzonej przez gracza osoby dołączają liczne postaci niezależne, nad którymi można zachować pełną kontrolę. Na uwagę zasługuje również rozbudowany ekwipunek, który obejmuje kilkaset typów zbroi, broni czy też przedmiotów dodatkowych. Z racji tego, iż akcja „Gods” rozgrywa się w świecie fantasy nie zabrakło magii (wiele różnych szkół do wyboru) a także alchemii.

Świat gry ukazywany jest w pełnym trójwymiarze. Warto przy tym dodać, iż w przeciwieństwie do innych pozycji gatunku może on podlegać wielu deformacjom. Na uwagę zasługują również liczne efekty specjalne, między innymi woda generowana przy użyciu technologii Pixel Shader, realistyczne cienie, szczegółowo zrealizowane niebo czy też zmienna pogoda. Widoczne na ekranie osoby są realistycznie animowane, a otoczenie wyjątkowo szczegółowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 444 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.8 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

Gry podobne do Gods: Kraina Nieskończoności

Klasyfikacja PEGI Gods: Kraina Nieskończoności

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Gods: Kraina Nieskończoności

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium III 700 MHz, 128 MB RAM, karta grafiki 32 MB
Gods: Kraina Nieskończoności - recenzja gry
Gods: Kraina Nieskończoności - recenzja gry

Recenzja 31 stycznia 2006, 13:09

Wbrew twierdzeniu, że dobry fotograf zrobi piękne zdjęcia nawet koszem na śmieci, tutaj najlepszy wojownik niewiele zdziała przy użyciu marnej broni. Trzeba ją wymieniać na coraz lepsze modele. Ponadto dzięki alchemii i znajdowanym w terenie kryształkom można sobie samodzielnie ulepszać broń i uzbrojenie podnosząc parametry czy magiczne właściwości! Ponadto zmieniając miecz na fajniejszy da się ze starego wydłubać wzmacniające kryształy i wetknąć je w nową broń. Niezłe rozwiązanie.