Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Ironclads: American Civil War (PC)

Ironclads: American Civil War PC

Ironclads: American Civil War to wojenna strategia turowa, wyprodukowana przez rosyjskie studio Totem Games i poruszająca temat walk na morzu.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka Ironclads: American Civil War (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10października2008

Ironclads: American Civil War to wojenna strategia turowa, wyprodukowana przez rosyjskie studio Totem Games i poruszająca temat walk na morzu. Projekt kładzie nacisk na odwzorowanie realizmu historycznego wojny secesyjnej, która w drugiej połowie XIX wieku podzieliła amerykański naród na zwolenników Unii i Konfederacji.

Autorzy gry oddali do naszej dyspozycji szereg statków, z pomocą których możemy przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Programiści skupili się na oddaniu rzeczywistych parametrów poszczególnych wehikułów, uwzględniając ich rozmiary, szybkość, wygląd czy wreszcie trajektorię lotu wystrzeliwanych pocisków. Trójwymiarowe modele okrętów opracowano w oparciu o archiwalne ilustracje, opisy i konsultacje z historykami.

Walka pomiędzy statkami podzielona została na rundy, podczas których gracz i komputer naprzemiennie wydają polecenia dowódcom swoich flot. W czasie gdy jeden z okrętów realizuje wydane instrukcje, wszystkie inne muszą pozostać w bezruchu. Czas na podejmowanie decyzji co do kolejnych ruchów jest nieograniczony. Obszaru gry nie podzielono na heksy, jednak wyposażono ją w szereg innych, przydatnych cech - m.in. uwzględniający odrębne strefy zniszczeń wskaźnik uszkodzeń statków. Prócz tego Ironclads charakteryzuje prosty interfejs, dzięki któremu w łatwy sposób wybieramy kierunek, w jakim ma przemieszczać się nasz okręt oraz definiujemy rodzaj broni, której chcemy użyć.

Wśród zadań przygotowanych przez twórców Ironclads występuje przebijanie się przez blokady, starcia z przybrzeżną artylerią oraz pojedyncze bitwy z krążownikami i korwetami. Na rezultat batalii mają wpływ nie tylko nasze indywidualne zdolności, ale nawet takie detale jak kondycja załogi – morale, warunki fizyczne i doświadczenie uzyskane w boju. Zły stan tych czynników może odbić się na naszych wynikach i w efekcie doprowadzić do porażki w kampanii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Ironclads: American Civil War

12+

Wymagania sprzętowe Ironclads: American Civil War

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1,1 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), Windows XP/Vista

Ironclads: American Civil War w produkcji
Ironclads: American Civil War w produkcji

wiadomość3 czerwca 2008

Rosyjskie studio Totem Games podało do wiadomości, że pracuje nad symulatorem okrętów o nazwie Ironclads: American Civil War. Nadchodzący tytuł pozwoli nam poprowadzić do boju statki z okresu amerykańskich wojen o niepodległość, zaś wszelkie pojedynki z komputerowym rywalem będziemy toczyć w trybie turowym.