Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Dragon Throne: Battle of Red Cliffs (PC)

Dragon Throne: Battle of Red Cliffs PC

Strategia czasu rzeczywistego z rozbudowanymi elementami ekonomicznymi. Akcja przenosi nas do starożytnego Imperium Chińskiego, w czasy, gdy wojna podzieliła państwo na trzy księstwa - Shu, Wei i Wu.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Dragon Throne: Battle of Red Cliffs (PC)

Polskie napisy

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26marca2002

16października2002

pudełko PL

Dragon Throne: Battle of Red Cliffs to strategia czasu rzeczywistego z rozbudowanymi elementami ekonomicznymi, przypominająca produkcję firmy Eidos - Three Kingdoms: Fate of the Dragon. Akcja przenosi nas do starożytnego Imperium Chińskiego, w czasy panowania dynastii Han, kiedy to długotrwała wojna podzieliła państwo na trzy księstwa - Shu, Wei i Wu, rządzone przez trzech przywódców Liu Bei, Cao Cao i Sun Quan. Gracz wciela się w rolę jednego z książąt, a jego zadaniem jest pokonanie pozostałych prowincji i zjednoczenie Chin.

Aby tego dokonać trzeba odpowiednio zarządzać rozwojem własnej krainy, budować siły zbrojne, odkrywać nowe technologie, a także ustanawiać strategiczne porozumienia i przymierza. Ciekawą cechą gry jest możliwość toczenia walk na kilku mapach, między którymi możemy się dowolnie przełączać (podobne rozwiązanie jak to zastosowane w serii Earth 2150). Podczas rozgrywki gracz może zmieniać zawód swoich poddanych, dzięki czemu, w razie potrzeby, łatwo można przekwalifikować naukowca na żołnierza i z powrotem.

  • Rozbudowane drzewo wynalazków zawierające ponad 100 różnych technologii.
  • Możliwość gry w trybie single i multiplayer do ośmiu graczy równocześnie.
  • Wojownicy mogą wykorzystywać ponad 40 umiejętności (skills).
  • W pełni trójwymiarowa grafika, izometryczny widok akcji.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 2 CD

Ocena gry 8.5 / 10 na podstawie 317 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,99 PLN

Wymagania wiekowe Dragon Throne: Battle of Red Cliffs

12+

Wymagania sprzętowe Dragon Throne: Battle of Red Cliffs

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 350MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D

Dragon Throne: Bitwa o Czerwone Klify już w sklepach
Dragon Throne: Bitwa o Czerwone Klify już w sklepach

wiadomość16 października 2002

Dziś w kioskach i supermarketach na terenie całego kraju pojawił się nowy numer eXtra Gry z Dragon Throne: Bitwa o Czerwone Klify.

Dragon Throne już za kilka dni

wiadomość10 października 2002

W przyszłym tygodniu w kioskach na terenie całego kraju ukaże się gra strategiczna Dragon Throne: Bitwa o Czerwone Klify. Gracz będzie mógł poprowadzić jedno z trzech starożytnych, chińskich księstw do zwycięstwa nad dwoma pozostalymi sąsiadami.

Dragon Throne: Bitwa o Czerwone Klify - zawartość bonus dysku ujawniona

wiadomość1 października 2002

Już za kilkanaście dni w serii eXtra Gra ukaże się ciekawa gra RTS, osadzona w starożytnych Chinach - Dragon Throne: Bitwa o Czerwone Klify. Oznacza to także, że spóźnialskim zostało już tylko kilkanaście dni, by mogli kupić w kiosku Cultures 2: Wrota Asgardu...

Dragon Throne: Battle of Red Cliffs w ofercie CD Projektu

wiadomość8 maja 2002

Firma CD Projekt poinformowała, że właśnie podpisała umowę ze Strategy First, na podstawie której została wyłącznym wydawcą gry Dragon Throne: Battle of Red Cliffs w Polsce, Czechach na Słowacji i Węgrzech.

Nowości w zachodnich sklepach

wiadomość27 marca 2002

Kolejny dzień zaczynamy od prawdziwego przedświątecznego wsypu gier. Do zachodnich sklepów powędrowało dziś sześć tytułów, tj. Freedom Force, Global Operations, The Sims: Vacation, Carnivores: Cityscape, Myst Trilogy oraz Dragon Throne: Battle of Red Cliffs.