Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2002, 09:02

autor: Łosiu

Nowości w zachodnich sklepach

Kolejny dzień zaczynamy od prawdziwego przedświątecznego wsypu gier. Do zachodnich sklepów powędrowało dziś sześć tytułów, tj. Freedom Force, Global Operations, The Sims: Vacation, Carnivores: Cityscape, Myst Trilogy oraz Dragon Throne: Battle of Red Cliffs.

Kolejny dzień zaczynamy od prawdziwego przedświątecznego wsypu gier. Do zachodnich sklepów powędrowało dziś sześć tytułów, tj. Freedom Force, Global Operations, The Sims: Vacation, Carnivores: Cityscape, Myst Trilogy oraz Dragon Throne: Battle of Red Cliffs.

Freedom Force to taktyczna gra akcji z elementami cRPG stworzona przez ludzi odpowiedzialnych za powstanie słynnego System Shock 2. Bohaterami są najsłynniejsze postacie o nadprzyrodzonych mocach, które w wielu komiksach i filmach rysunkowych stają do boju w obronie dobra i prawa. Tym razem muszą przeciwstawić się obcym i ludziom zainfekowanym przez związek chemiczny Energy X, powodujący wynaturzenie i wzmocnienie agresywnych cech osobowości. Miał on zostać wykorzystany przez obcą rasę jako środek wzmacniający możliwości notorycznych kryminalistów i wnieść terror w życie spokojnych Ziemian, stanowiąc pierwszą fazę inwazji. Jednak w wyniku rebelii obcych, statek przewożący Energy X wybuchł w górnych warstwach atmosfery i skaził ogromną część populacji wszystkich żywych istot.

Global Operations to taktyczna gra akcji przedstawiająca rzeczywiste zadania wykonywane przez oddziały specjalne. Łączy w sobie najlepsze cechy takich swoich poprzedniczek jak: Counter Strike, Rainbow Six i Team Fortress. Gracz może wybierać spośród sześciu odmiennych klas postaci, każda o indywidualnych umiejętnościach, tj.: sniper, recon, medic, heavy weapons, demolitions i commando. Dostępne są 32 rodzaje broni plus dodatkowe, specyficzne tylko dla danego typu postaci np. wyrzutnia rakiet dla commando. Całość wykonano przy użyciu silnika graficznego Lithtech pozwalającego generować wysokiej jakości efekty wizualne. Tryb multiplayer umożliwia wspólną rozgrywkę do 24 osób poprzez sieć lokalną lub Internet.

The Sims: Vacation to czwarty już dodatek (po The Sims: Livin Large, The Sims: House Party i The Sims: Hot Date) do słynnej symulacji ludzkiego życia The Sims. Pozwala graczom wyprawić całą swą wirtualną rodzinkę na wakacje. Simsy mogą spędzić urlop w trzech różnych miejscach, tj. w ośnieżonych górach, na pięknych i słonecznych plażach oraz na kempingu z lesie. Celem gry jest oczywiście wypoczynek, dlatego też nasi bohaterowie mogą m.in. grać w piłkę plażową, jeździć na snowboardzie oraz łowić ryby. W sumie The Sims: Vacation zawiera ponad 120 nowych obiektów, nowe postacie Simsów, nowe rodzaje kontaktów międzyludzkich oraz nowe czynności które mogą wykonywać Simsy.

Carnivores: Cityscape to kolejna cześć myśliwskiej serii firmy Sunstorm Interactive, w której gracz zmaga się z wielkimi i krwiożerczymi dinozaurami. Tym razem akcja umiejscowiona została na ulicach futurystycznego miasta, po którym grasują rozszalałe giganty.

Myst Trilogy to specjalna edycja jednej z najpopularniejszych serii gier przygodowych w historii. W jej skład wchodzą: Myst Masterpiece (udoskonalona wersja oryginalnego Mysta z roku 1993), Riven (druga część wydana w 1997 roku) oraz ostatnia, trzecia wydana w połowie zeszłego roku, Myst III: Exile.

Dragon Throne: Battle of Red Cliffs to strategia czasu rzeczywistego z rozbudowanymi elementami ekonomicznymi, przypominająca produkcję firmy Eidos - Three Kingdoms: Fate of the Dragon. Akcja przenosi nas do starożytnego Imperium Chińskiego, w czasy panowania dynastii Han, kiedy to długotrwała wojna podzieliła państwo na trzy księstwa - Shu, Wei i Wu, rządzone przez trzech przywódców Liu Bei, Cao Cao i Sun Quan. Gracz wciela się w rolę jednego z książąt, a jego zadaniem jest pokonanie pozostałych prowincji i zjednoczenie Chin.