Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 marca 2002

Thorgal - kolekcjonerska gra karciana

Solnica, 3 marca 2002, 12:34

Wydawnictwo Egmont przygotowało prawdziwą niespodziankę dla fanów komiksowego cyklu o przygodach Thorgala. O tym, iż na podstawie komiksu powstanie gra komputerowa, która pojawi się na półkach sklepowych prawdopodobnie pod koniec tego roku informowałem już jakiś czas temu. Tymczasem już za dwa tygodnie dostępna w sprzedaży w naszym kraju będzie kolekcjonerska gra karciana „Thorgal” należąca do gatunku gier taktyczno-losowych. Na dodatek będzie ona w całości po polsku.

Najlepsze gry minionego roku - wyróżnienia AIAS przyznane!

Fajek, 3 marca 2002, 11:36

The Academy of Interactive Arts and Sciences (AIAS) przyznała nagrody dla najlpeszych produkcji z dziedziny rozrywki komputerowej za rok 2001. Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się hit z konsoli Xbox – Halo: Combat Evolved, uzyskując wyróżnienie aż w czterech kategoriach (na pięć). Jednocześnie Halo dostało tytuł Game of The Year dla wszystkich platform.

Quake III Rally

Solnica, 3 marca 2002, 11:34

Po wielu miesiącach prac, udostępniony został wreszcie Quake III Rally, MOD do Quake III Arena, który przeistacza tą znaną grę akcji FPP w zakręcone wyścigi samochodowe.

Painkiller znajdzie wydawcę?

Mariusz Klamra, 3 marca 2002, 09:57

Adrian Chmielarz i jego firma People Can Fly po zakończeniu współpracy z Lemon Interactive odnotowali pierwszy sukces – w piątek poinformowano o podpisaniu umowy z firmą Octagon Entertainment mającą na celu znalezienie wydawcy na ich pierwszy tytuł – grę akcji z elementami przygodowymi Painkiller. Przy tej okazji pojawiły się nowe informacje na temat samej gry, dotąd skrzętnie ukrywane przez producenta.

Take-Two w opałach

Mariusz Klamra, 3 marca 2002, 08:51

Take-Two Interactive właśnie przegrało pierwszą część procesu z firmą Ubisoft i może pójść na dno. Chodzi bowiem o niebagatelną sumę 9 milionów dolarów, z czego sąd zasądził już na rzecz Ubisoft 4,5 miliona, zaś pozostałe roszczenia mają być rozstrzygnięte wkrótce. Biorąc pod uwagę coraz większe kłopoty Take-Two, m.in. zamknięcie w ubiegłym roku GOD czy zawieszenie notowań akcji na giełdzie Nasdaq, być może właśnie obserwujemy upadek kolejnego giganta branży.