Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 19 marca 2002

Plotki o Stronghold: Crusader

Sznur, 19 marca 2002, 15:14

Po sieci krążą plotki o planowanym dodatku do kapitalnej strategii czasu rzeczywistego Twierdza. Stało się to za przyczyną amerykańskiego sklepu wysyłkowego Electronics Butique, w którego ofercie pojawiła się gra Stronghold: Crusader.

Nowy układ 3D SiS'a

Fajek, 19 marca 2002, 15:03

Silicon Integrated Systems (SiS) zaanonsował nowy układ graficzny o nazwie SiS330. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyż SiS znany jest z produkcji tanich układów graficznych charakteryzujących się przeciętną wydajnością, jednak zapowiadając układ SiS330, firma ta poinformowała, że będzie to rewolucja na rynku grafiki 3D. Takie słowa słyszeliśmy nie raz, choćby z ust panów z firmy BitBoys, których to układ Glaze3D miał zdeklasować wszystko co w tamtym okresie było na rynku. Tak oczywiście się nie stało a firma BitBoys została wykupiona przez nie istniejącego już potentata ówczesnego okresu – 3dfx.

SpaceBar czyli alkohol szkodzi zdrowiu

Solnica, 19 marca 2002, 11:14

Catch the Sperm 1&2 były prostymi, zabawnymi gierkami mającymi przypominać o niebezpieczeństwie zakażenia się AIDS. Autorzy tych gier, ludzie ukrywający się pod nazwą Phenomedia, kontynuują swoją krucjatę, lecz tym razem tworząc SpaceBar próbują „uświadomić” nas odnośnie zagrożeń związanych z nadużywaniem alkoholu.

F1 2002 na PC

Fajek, 19 marca 2002, 10:38

EA Sports zapowiedziało kolejną grę z serii F1, tym razem oznaczona liczbą 2002. Wyścigi F1 2002 są pierwszą grą zawierającą wszystkie dane z sezonu 2002 i jednocześnie firmowane przez FIA.

Age of Mythology - oficjalna strona, nowy screenshot

Solnica, 19 marca 2002, 10:11

Uruchomiona została nowa oficjalna strona Age of Mythology, tworzonej przez zespół Ensemble Studios strategii czasu rzeczywistego z grafiką 3D. Udostępniony został również kolejny, niepublikowany wcześniej screenshot z tej gry.

Recenzja: Śnieżny Rajd 2002

Fajek, 19 marca 2002, 09:57

Polaris SnoCross to PC-towa adaptacja znanych z wielu konsoli symulacji wyścigów skuterami śnieżnymi. Gra firmowana jest nazwą Polaris Industries, największej na świecie firmy produkującej skutery śnieżne i czteronapędowe ATV.

Heroes of Might and Magic IV oraz Might and Magic IX - 29 marca w sklepach

Łosiu, 19 marca 2002, 09:35

Serwis GoneGold ponownie przynosi wyśmienite wiadomości wszystkim fanom firmy 3DO i serii Heroes of Might and Magic oraz Might and Magic. Otóż, poprzednie doniesienia dotyczące wydania Heroes of Might and Magic IV oraz Might and Magic IX w marcu, okazują się być prawdziwe. Serwis z całkowitą pewnością stwierdza, że obie gry zostały ukończone i trafią do zachodnich sklepów 29 marca bieżącego roku.

A jednak Unreal II

Łosiu, 19 marca 2002, 09:29

Jednak nie będzie Unreal Episode II, tylko po staremu, Unreal II. Przypominam, że w weekend nieoficjalnie podano do wiadomości, że firma Infogrames postanowiła zmienić tytuły swych nadchodzących gier, tj. Unreal II na Unreal Episode II oraz Unreal Tournament 2 na Unreal Tournament 2003. Dzisiejszy dzień i oficjalna informacja prasowa przyniosła odpowiednie sprostowanie.

Nowy bohater i nowa gra z 3D Realms

Łosiu, 19 marca 2002, 09:15

Na serwisie Gamasutra pojawił się artykuł zatytułowany „Creating Characters, Storyboarding, and Design Documents”, w którym największe rekiny komputerowej branży rozrywkowej opowiadają o swych najlepszych grach i ich bohaterach. Wśród śmietanki kilkunastu autorów pojawili się m.in. Michel Ancel - twórca Raymana, Toby Gard - twórca Lary Croft oraz panowie Scott Miller i George Broussard z 3D Realms – twórcy Duke Nukem oraz Maxa Payne’a. Ci ostatni, przy tej okazji zdradzili, że firma 3D Realms pracuje nad całkowicie nową grą, której zapowiedź pojawi się na tegorocznych targach E3.

Hitman 2 na pewno nie w marcu

Łosiu, 19 marca 2002, 08:58

Hasło „Hitman 2 już w marcu!” niestety odeszło do lamusa. Jak doniosły dwa dobrze poinformowane zachodnie serwisy Gamespot oraz GoneGold, wydanie kolejnej części przygód płatnego mordercy niestety sporo się opóźni. Ile? No właśnie tu jest mały problem, a raczej spora rozbieżność w tzw. zeznaniach.

Nowe materiały na innych polskich stronach o grach (19/03/02)

Fajek, 19 marca 2002, 00:05

Oto zestawienie materiałów, jakie możecie znaleźć na innych polskich stronach o grach komputerowych. Lista obejmuje teksty z ostatniej doby.