Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Victorian Admirals: Panama Incedent (PC)

Victorian Admirals: Panama Incedent PC

Victorian Admirals: Panama Incedent to strategia turowa z XIX-wiecznymi okrętami wojennymi w rolach głównych. Gracz wciela się w rolę dowódcy flotylli i bierze udział w konflikcie pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Chile, w którym jest dominacja morska w rejonie Ameryki Łacińskiej.

Strategiczne | turowe | strategiczne wojenne | statki | XIX wiek

PC Windows
Okładka Victorian Admirals: Panama Incedent (PC)

producent: Totem Games

wydawca: Strategy First

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1lutego2012

Seria Victorian Admirals to podjęta przez zespół deweloperski studia Totem Games próba przybliżenia graczom realiów walki o dominację na morzach u schyłku XIX wieku. Twórcy nie posłużyli się jednak autentycznymi wydarzeniami, ale hipotetycznymi scenariuszami konfliktów między ówczesnymi mocarstwami.

W Victorian Admirals: Panama Incedent zmagania toczą się w rejonie Ameryki Łacińskiej. Nieudane próby amerykańskiej mediacji w wojnie o Pacyfik umocniły pozycję Chile. Kiedy w 1885 roku Stany Zjednoczone zajmują tereny Colónu, chilijski rząd decyduje się na okupację Panamy i wysyła okręty wojenne, by zmusić flotę USA do ewakuacji.

Kampania główna złożona jest z szeregu misji, których głównym elementem są widowiskowe bitwy morskie. Gracz wciela się w rolę admirała i staje na czele flotylli złożonej z różnego rodzaju jednostek pływających. Kluczem do zwycięstwa jest odpowiednie wykorzystanie ich podstawowych atutów, takich jak zasięg ognia artyleryjskiego, wytrzymałość pancerza, szybkość i zwrotność.

Mimo ahistorycznego scenariusza gry, modele okrętów pojawiające się w Victorian Admirals: Panama Incedent odwzorowane zostały na podstawie autentycznych statków z końca XIX-wieku i z zachowaniem wierności wielu szczegółom ich konstrukcji (np. kotły parowe, ożaglowanie, metalowe pokrycie kadłubów). Przełożyło się to również na warstwę wizualną, która w tym elemencie szczególnie przykuwa uwagę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Victorian Admirals: Panama Incedent

Wymagania wiekowe Victorian Admirals: Panama Incedent

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Victorian Admirals: Panama Incedent

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.1 GHz, 1 GB RAM, karta graficzna 128MB RAM (GeForce 6600 GT lub lepsza), , 400 MB HDD, Windows XP/Vista/7