Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Disciples: Sacred Lands (PC)

Apostołowie: Święte Ziemie PC

Disciples: Sacred Lands

Strategiczna gra turowa osadzona w realiach fantasy. Rozgrywka przypomina serię Heroes of Might & Magic, gdzie wybierając jedną z nacji, stajemy do walki z licznymi stworami i rasami, a naszym głównym celem jest objęcie terytorium należącego do wroga.

Strategiczne | fantasy | turowe | elementy RPG

PC Windows
Okładka Disciples: Sacred Lands (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28września1999

23sierpnia2001

pudełko PL

Apostołowie: Święte Ziemie jest grą osadzoną w świecie fantasy, sposobem rozgrywki bardzo zbliżoną do serii Heroes of Might & Magic. Jej fabułą jest odwieczny konflikt pomiędzy czterema rasami zamieszkującymi stare Imperium. Od nas zależy, czy opowiemy się po stronie górskich klanów, żołnierzy Imperium, Przeklętych Legionów, czy też wspomożemy „hordy nieumarłych”. Wśród tych ostatnich możemy spotkać niesamowitych bohaterów, których umiejętności mogą przyczynić się do przechylenia szali zwycięstwa na naszą korzyść. W czasie rozgrywki musimy pamiętać o zdobyciu potrzebnych do produkcji surowców, w tym także magicznej mocy do rzucania czarów.

Nasz bohater może być magiem, wojownikiem lub mistrzem gildii, dzięki czemu będzie posiadał specyficzne dla wybranej profesji cechy. Dysponujemy prawdziwym arsenałem 100 różnych zaklęć, zarówno ofensywnych jak i defensywnych. Przed nami wiele niezbadanych miejsc, gdzie znajdziemy przedmioty pomocne w rozgrywce lub też natkniemy się na hordy przeciwników. Do wyboru mamy całą kampanię lub pojedyncze scenariusze, umożliwiające sprawdzenie się w walce. Dostępny jest również tryb multiplayer, w którym czterech graczy rywalizuje o supremację. Gra z pewnością jest miłą odmianą dla osób, którym znudziła się historia związana z losami Erathii.

Złota Edycja poszerza standardowe możliwości gry o 25 nowych map i scenariuszy oraz udoskonalone opcje multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 1136 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 80 PLN

Wymagania wiekowe Disciples: Sacred Lands

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Apostołowie: Święte Ziemie

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 233 MHz
  • 64 MB RAM
Apostołowie: Święte Ziemie - recenzja gry
Apostołowie: Święte Ziemie - recenzja gry

Recenzja 14 sierpnia 2001, 09:27

Uważam, że to trochę za mało jak na autorów, których nazwa firmy na pierwszym miejscu stawia sobie strategię. A może właśnie tak miało być: prosto, łatwo i przyjemnie. W takim razie muszę przyklasnąć, gdyż faktycznie udało się to w 100%. Reguły są jasne: każda jednostka ma z góry określone cechy takie jak atak, obrona, szybkość, odporności na żywioły, które mogą być modyfikowane przez umiejętności bohatera, czy używane przez niego magiczne przedmioty. W każdej chwili można dodatkowo polepszyć statystyki stosując zaklęcia, czy wzmocnić siły magicznymi jednostkami.