Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka War Times (PC)

War Times PC

Strategia czasu rzeczywistego zrealizowana w trójwymiarowej oprawie graficznej.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka War Times (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31marca2004

Strategia czasu rzeczywistego zrealizowana w trójwymiarowej oprawie graficznej (opcja zoom, widok z ruchowej, niegraficznej kamery), bazująca na rozwiązaniach znanych z takich tytułów jak: Command & Conquer, Warcraft, Age of Empires oraz Starcraft. Akcja osadzona została w czasie II Wojnie Światowej (Europejski teatr działań począwszy od roku 1939 a skończywszy na roku 1945) i umożliwia graczowi wzięcie udziału w największych bitwach i kampaniach tego konfliktu jako dowódcy sił zbrojnych jednej z czterech nacji: Brytyjczyków, Amerykanów, Niemców oraz Rosjan. Każda z owych stron konfliktu została stosunkowo wiernie odtworzona przez twórców, włącznie z taktyką walki, wykorzystywanym sprzętem, budynkami i drzewem technologicznym. Przy czym nie należy się tu jednak spodziewać hiper-realizmu lecz charakterystycznych jednostek czy instalacji, jak np.: Niemcy posiadają rakiety V2, Amerykanie potężne lotnictwo bombowe, Brytyjczycy sieć radarową, a Rosjanie bardzo liczną armię lądową. Łącznie w boju zobaczmy ponad 80 rodzajów jednostek lądowych, powietrznych i nawodnych oraz ponad 70 instalacji i budynków (średnio 15 oddziałów i 14 budynków na jedną armię).

  • Szczegółowo odtworzone warunki terenowe (topografia terenu) oraz zmieniające się warunki atmosferyczne (dreszcz, mgła, opady śniegu, itp.). Akcja toczy się w wielu autentycznych lokacjach, m.in. w Berlinie, w Stalingradzie, w Alamein, pod Kurskiem, w Normandii, na terytorium Polski, itd.
  • Poza trybem jednoosobowym możliwa jest gra wieloosobowa za pośrednictwem sieci lokalnej i Internetu.
  • Dwa rodzaje surowców niezbędnych do rozwoju, wynajdywania nowych technologii czy produkcji broni, tj.: minerały i paliwo.
  • Zaimplementowany edytor map.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 14  

Nośnik: 2 CD

Klasyfikacja PEGI War Times

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe War Times

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1.2 GHz, 256MB RAM, 16MB akcelerator 3D, 1 GB HDD

Rozwód Legend Studios i Strategy First

wiadomość15 lutego 2005

Firma Legend Studios, twórca strategii czasu rzeczywistego z akcją osadzoną w realiach II Wojny Światowej, War Times, poinformowała, iż zakończyła współpracę ze Strategy First. Kanadyjski wydawca stracił prawa do wydawania oraz dystrybucji wspomnianego tytułu. Dodatkowo przedstawiciele Legend Studios zamierzają wystąpić na drogę sądową w celu dochodzenia swoich praw za złamanie warunków umowy.