Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Galactic Civilizations: Altarian Prophecy (PC)

Galactic Civilizations: Altarian Prophecy PC

Altarian Prophecy to rozbudowany dodatek do pełnej wersji strategii turowej, pt. Galactic Civilizations, której rynkowy debiut miał miejsce w marcu 2003 roku.

To jest dodatek do gry Galactic Civilizations.

Strategiczne | science fiction | turowe | 4X | sandbox | kosmiczne

PC Windows
Okładka Galactic Civilizations: Altarian Prophecy (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15czerwca2004

Altarian Prophecy to rozbudowany dodatek do pełnej wersji strategii turowej, pt. Galactic Civilizations, której rynkowy debiut miał miejsce w marcu 2003 roku. W przeciwieństwie do wielu innych add-onów, opisywany produkt nie pojawił się na sklepowych półkach - zainteresowani gracze mogą pobrać całość za stosowną opłatą z serwisu GalCiv.com, bądź też zamówić płytę CD zawierającą program.

Fabuła rozszerzenia przenosi nas do XXII wieku, kiedy to ludzie - podczas wielu gwiezdnych wędrówek - nawiązali kontakt z pięcioma cywilizacjami: Imperium Drengin, Konfederacją Torian, Imperium Arcean, Kolektywem Yor oraz Republiką Altarian. Przedstawiciele tej ostatniej frakcji wyglądem przypominają ludzi i to właśnie poznanie zamiarów oraz pochodzenia tej rasy jest kluczowym elementem scenariusza. Ponadto, Altarian Prophecy wprowadza do świata oryginalnej produkcji dwie nowe cywilizacje: Dominium Korx oraz Drath. To właśnie te dwie nacje pilnie strzegą sekretu przeszłości Altarian (czyli de facto znają tytułową „Przepowiednię Altarian”), która wiąże ich przeszłość z destrukcją całej galaktyki...

Dodatek oddaje w ręce graczy także szereg specjalnych edytorów, pozwalających na tworzenie pojedynczych misji czy kampanii. Proces tworzenia nowych scenariuszy odbywa się według prostego schematu: ustalamy wygląd terenu i rozmieszczenie poszczególnych jednostek, programujemy specjalnie akcje i wydarzenia, zaś na końcu łączymy to wszystko w całość. Udostępnione narzędzia z pewnością wydłużają żywotność Galactic Civilizations.

  • Szereg nowych technologii, większość używanych przez dwie nowe rasy.
  • Nowe typy statków kosmicznych.
  • Nowe „Galaktyczne Cuda”.
  • Odświeżono wygląd ekranu, przedstawiającego poszczególne planety.
  • Mnóstwo poprawek systemowych i zmian, których zadaniem jest zbalansowanie rozgrywki po wprowadzeniu nowych stron konfliktu.
  • Nowe zdarzenia losowe (tzw. eventy).
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Gry podobne do Galactic Civilizations: Altarian Prophecy

Wymagania wiekowe Galactic Civilizations: Altarian Prophecy

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Galactic Civilizations: Altarian Prophecy

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium III 1 GHz, 256MB RAM, karta grafiki 16 MB, 600 MB HDD
Prezes Stardock o korzyściach płynących z przejścia na Windows 7

wiadomość18 czerwca 2009

Brad Wardell, prezes firmy Stardock, amerykańskiego producenta i wydawcy, oznajmił w rozmowie z redakcją serwisu Gamasutra, że byłoby naprawdę dobrze, gdyby „wszyscy gracze pecetowi przełączyli się na Windows 7 tak szybko, jak to jest tylko możliwe”. Skrytykował również koncern Microsoft za wypuszczenie na rynek systemu Windows Vista bez odpowiedniej optymalizacji.

Stardock planuje stworzenie Galactic Civilizations 3

wiadomość30 sierpnia 2008

Fani serii turowych gier strategicznych z akcją osadzoną w kosmosie, Galactic Civilizations, nie mogą narzekać na zaniedbywanie ze strony jej twórców. Cykl doczekał się już dwóch części oraz kilku dodatków do nich, i wygląda na to, że na tym się nie skończy.

Nowa, darmowa kampania do Galactic Civilizations: Altarian Prophecy

wiadomość15 grudnia 2004

Firma Stardock Systems powoli zaczyna przygotowywać graczy na kontynuację swojej kosmicznej strategii turowej, Galactic Civilizations. Jej druga odsłona będzie miała premierę w przyszłym roku, do tego czasu jednak developerzy ze Stardock oferują graczom nową, darmową kampanię do rozszerzenia podstawowej wersji gry, Galactic Civilizations: Altarian Prophecy.

Oficjalna strona Galactic Civilizations II
Oficjalna strona Galactic Civilizations II

wiadomość13 grudnia 2004

Stardock Systems, zespół odpowiedzialny za znakomitą strategię turową pt. „Galactic Civilizations”, już od dłuższego czasu pracuje nad jej kolejną częścią. Jednak dopiero niedawno udostępniono w Internecie oficjalne i obfite informacje poświęcone „Galactic Civilizations II”. Niestety, zawartość witryny mogą przeglądać jedynie zagorzali fani serii.

Będzie sequel Galactic Civilizations

wiadomość6 października 2004

Na początku roku 2003 firma Stardock wypuściła na rynek "kosmiczną" strategię, Galactic Civilizations, która uzyskała znakomite wyniki sprzedaży a także doczekała się bardzo dobrych recenzji w prasie branżowej. Serwis HomeLAN przeprowadził wywiad z Bradem Wardellem, prezesem Stardock, w którym poruszono m.in. sprawę sequela tej gry.