Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2012, 09:35

autor: Muninn

Uplink i Spirits w nowej akcji Humble Bundle z grami na system Android

Wystartowała kolejna akcja Humble Bundle, dzięki której można zakupić pakiet gier w wybranej przez siebie cenie. Tym razem organizatorzy przygotowali takie gry jak Uplink, Spirits czy Fieldrunners.

Pojawiła się kolejna edycja akcji Humble Bundle, w której można zakupić pakiet gier za dowolną, wybraną przez siebie cenę. Tym razem organizatorzy przygotowali pakiet czterech produkcji (i jednej dodatkowej, jeżeli wpłaci się określoną kwotę minimalną), przeznaczonych na urządzenia z zainstalowanym systemem Android. W skład zestawu wchodzą też wersje tytułów na komputery PC, Mac oraz tych z zainstalowanym systemem Linux.

Uplink i Spirits w nowej akcji Humble Bundle z grami na system Android - ilustracja #1
Łączenie się z wieloma komputerami to podstawa w grze Uplink

Tytuły oferowane za dowolną wpłatę to:

  1. Fieldrunners – klasyczny tower defence, w którym głównym zadaniem gracza jest budowanie wieżyczek obronnych, uniemożliwiających wrogowi dojście do bazy. Jej atutami są kolorowa grafika oraz duża liczba dodatkowych trybów rozgrywki.
  2. BIT.TRIP BEAT – produkcja łącząca w sobie cechy gry muzycznej oraz klasycznego PONG-a. Po odbiciu piłeczki za pomocą paletki wydobywa się z niej konkretny rytm. Zadaniem gracza jest takie odbijanie kuleczek, by tworzyć odpowiednie melodie.
  3. SpaceChem – gra logiczna, w której wcielamy się w inżyniera, wytwarzającego dla pozaziemskich kolonii konieczne do przetrwania związki chemiczne. W każdym z 50 poziomów należy tak zaprojektować reaktory, by z podstawowych atomów stworzyć pożądane substancje.
  4. Uplink – gra pozwalająca na zabawę w hakera, należącego do tytułowej organizacji Uplink. W trakcie rozgrywki wykonujemy różnorodne zlecenia, m.in. ingerujemy w transfery bankowe, zmieniamy dane w policyjnych kartotekach czy wykradamy pliki z dysków twardych. Za wykonanie zadań otrzymujemy pieniądze, które można zainwestować np. w nowy sprzęt lub oprogramowanie.

Dodatkowo za wpłacenie co najmniej średniej kwoty (na chwile obecną wynosi ona 6,07 dolara, czyli ok. 20 zł), otrzymuje się grę Spirits:

  • Spirits – gra platformowo-logiczna, w której zadaniem gracza jest wspomożenie duchów opadłych liści w odnalezieniu drogi do domu. Kierując duszkami możemy im zlecić m.in. zbudowanie schodów, zmianę kierunku wiatru, czy wskazywanie drogi towarzyszom.

Zestaw produkcji można kupić za dowolną, wybraną przez siebie cenę, rozdzielając wpłacone przez siebie pieniądze (według własnego uznania) miedzy twórców, organizacje charytatywne i serwis Humble Bundle. Dodatkowo wszyscy gracze, którzy wydadzą na zestaw co najmniej 1 dolara, otrzymają klucz pozwalający na powiązanie tytułów z kontem Steam.

Standardowa cena, jaką należałoby zapłacić za każdą z powyższych gier z osobna, wynosi 52 dolary (ok. 170 zł). W chwili pisania tej wiadomości sprzedano 42 579 zestawów za łączną sumę 258 657,18 dolarów (czyli ponad 858 000 zł).

Promocja zakończy się w środę 29 sierpnia o godzinie 1:00.

  1. Strona akcji Humble Bundle