Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2012, 10:40

autor: luckie

Konsolowy hit Castle Crashers zmierza na PC

Na gamescom 2012 pokazano steamową wersję Castle Crashers - zręcznościowej nawalanki, która do tej pory dostępna była wyłącznie na Xboksie 360 i PlayStation 3. Już niedługo również pecetowcy wraz ze znajomymi wyruszą na podbój średniowiecznych zamków.

Konsolowy hit Castle Crashers zmierza na PC - ilustracja #1
Castle Crashers

Castle Crashers – gra, która podbiła niejeden zamek i serca wielu posiadaczy Xboksa 360 oraz PlayStation 3, zmierza na PC. Taką informację podali przedstawiciele The Behemoth, studia odpowiedzialnego za tytuł, na swoim blogu. Gra będzie dostępna za pośrednictwem Steama i, co za tym idzie, zapewni wsparcie dla Steam Cloud oraz systemu osiągnięć. Nie wiemy, kiedy dokładnie Castle Crashers ukaże się na PC, ale ponoć ma to nastąpić niedługo.

Studio Valve Software zaprosiło ekipę The Behemoth, by ta zaprezentowała grywalne demo steamowej wersji Castle Crashers na gamescom 2012. Twórcy planują pokazać je również na tegorocznych targach gier Penny Arcade Expo w Seattle w stanie Washington. Przy okazji zobaczyć tam będzie można inną grę studia – BattleBlock Theater.

Według statystyk podanych na oficjalnej stronie gry, w Castle Crashers zagrało do tej pory (dane aktualizowano ostatnio w marcu tego roku) blisko 3 miliony osób. Gracze uratowali 7,5 miliona księżniczek i zmierzyli się z ponad 37 milionami bossów. Wraz z wydaniem wersji pecetowej wyniki te na pewno się jeszcze poprawią. Warto też wspomnieć, że w ubiegłym roku Castle Crashers zdobył tytuł najlepszej gry do ściagnięcia przez PlayStation Network.

Castle Crashers to oldschoolowa nawalanka z przewijanym ekranem, która po raz pierwszy ukazała się w 2008 roku na konsolę Xbox 360 (później również na PlayStation 3). Przemieszczając się po dwuwymiarowych planszach czwórka średniowiecznych rycerzy podbija wraże zamki jeden po drugim i walczy z dziesiątkami przeciwników, w tym okazyjnie z bossami. Nasi wojacy noszą różne barwy, walczą innym rodzajem oręża i rzucają odmienne zaklęcia. Najwięcej frajdy daje tryb współpracy. Grać można we czwórkę – każdy wciela się w jednego z kolorowych rycerzy i wraz z kumplami oczyszcza kolejne plansze z nadciągających przeciwników. Prócz tradycyjnego zdobywania zamków obecne są takie tryby zabawy jak arena, czy pojedynki między graczami. Wersja PC ma obsługiwać połączenia internetowe i LAN.