Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 16 sierpnia 2012, 10:45

autor: Sarge

Skradziono komputery z wczesnymi wersjami nowych gier z serii Divinity

Ze stoiska studia Larian na targach gamescom w Kolonii skradziono dwa komputery zawierające wczesne wersje gier Divinity: Dragon Commander oraz Divinity: Original Sin. Deweloper oferuje nagrodę dla osoby, która pomoże znaleźć złodziei.

Studio Larian poinformowało, że skradziono dwa komputery klasy PC, które były dostępne na stoisku belgijskiego dewelopera na targach gamescom w Kolonii. Oba pecety zawierały wczesne wersje nadchodzących gier: Divinity: Dragon Commander oraz Divinity: Original Sin.

Tożsamość złodziei odpowiedzialnych za nagłe zniknięcie komputerów ze stoiska pozostaje nieznana. Studio obiecuje nagrodę w wysokości 5000 dolarów dla osoby, która poda informacje prowadzące do schwytania sprawców. Na szczęście deweloper posiada zapasowe pecety, więc stoisko może nadal funkcjonować, a prace nad grą nie zostały zaprzepaszczone.

Skradziono komputery z wczesnymi wersjami nowych gier z serii Divinity - ilustracja #1
Divinity: Original Sin

Trudno powiedzieć, jaki cel miały osoby, które zabrały własność belgijskiego studia. Nie można jednak wykluczyć, że w przypadku nieodnalezienia skradzionych komputerów, do sieci pewnego dnia wyciekną wczesne wersje gier Divinity: Dragon Commander oraz Divinity: Original Sin. Byłby to spory cios dla dewelopera wolącego zatrzymać niedokończone dzieło dla siebie.

Divinity: Original Sin to prequel serii RPG-ów zapoczątkowanej dziesięć lat temu przez studio Larian. Twórcy zdecydowali się na powrót do korzeni i zaimplementowanie widoku izometrycznego z walką toczoną w turach. Z kolei Divinity: Dragon Commander to połączenie RTS-a, strategii turowej i gry akcji. To również pierwszy przypadek w historii uniwersum Divinity, gdy autorzy zdecydowali się na takie odejście od pierwotnych rozwiązań. Obie produkcje mają zadebiutować w 2013 roku.