Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Victorian Admirals: Samoan Crisis 1889 (PC)

Victorian Admirals: Samoan Crisis 1889 PC

Victorian Admirals: Samoan Crisis 1889 to wyprodukowana przez rosyjskie studio Totem Games strategia turowa. Gracz wciela się w rolę dowódcy floty z końca Xix wieku i uczestniczy w fikcyjnym konflikcie o wyspy Samoa pomiędzy Niemcami i Stanami Zjednoczonymi.

Strategiczne | turowe | strategiczne wojenne | statki | XIX wiek

PC Windows
Okładka Victorian Admirals: Samoan Crisis 1889 (PC)

producent: Totem Games

wydawca: Strategy First

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1lutego2012

Spore uznanie, jakie wśród miłośników marynistycznych strategii zyskał cykl Ironclads, zachęciło deweloperów ze studia Totem Games do rozwinięcia wcześniejszych pomysłów, czego efektem jest bliźniacza seria Victorian Admirals.

Osią akcji Victorian Admirals: Samoan Crisis 1889 jest fikcyjny konflikt o tytułowe wyspy. Dążąc do dominacji nad jednym z ostatnich nieskolonizowanych obszarów Oceanii Rzesza Niemiecka stara się umocnić władzę jednego z plemiennych przywódców, co prowadzi do wybuchu wojny domowej. Po stronie rebeliantów opowiadają się Stany Zjednoczone. Oba mocarstwa kierują ku wybrzeżom Apia swoje okręty wojenne.

Wzorem mechanizmów rozgrywki z serii Ironclads, gracz przejmuje dowodzenie nad flotyllą jednej ze stron konfliktu i bierze udział w serii bitew morskich. Mimo ahistorycznego scenariusza, występujące w grze modele statków zostały odwzorowane na podstawie autentycznych jednostek pływających z tego okresu. Dotyczy to nie tylko ich wyglądu, ale także szeregu parametrów technicznych. Na uwagę zasługują realistyczny system balistyki pocisków oraz możliwość stosowania wielu autentycznych manewrów w walce na morzu.

Tworząc Victorian Admirals: Samoan Crisis 1889 deweloperzy z Totem Games wykorzystali silnik zastosowany uprzednio w grach z cyklu Ironclads. Mimo wprowadzonych modyfikacji, jego możliwości znacznie odbiegają od współczesnych standardów, co jednak znajduje swoje uzasadnienie w relatywnie skromnych wymaganiach sprzętowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Victorian Admirals: Samoan Crisis 1889

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Victorian Admirals: Samoan Crisis 1889

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.1 GHz, 1 GB RAM, karta graficzna 128 MB RAM (GeForce 6800 lub lepsza), 400 MB HDD, Windows XP/Vista/7